Close

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 60
  1. #1

    Domyślnie D40 i 18-200 VR Nikkora

    Czy 18-200 VR ma silnik AF wbudowany w obiektyw? Wydaje mi się, że tak ale chce się upewnić. Mój brat chce kupić takie szkło do D40.

    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    tak, 18-200 VR jest obiektywem typu AF-S, wiec ma wbudowany silnik, i bedzie wspolpracowal z Nikonem D40.
    Elektryczna klamka od Tippmana zasilona powietrzem o wysokim ciśnieniu, służąca do robienia siniaków w okolicach głowy. A do tego jakiśtam Nikon do dokumentowania dzieła zniszczenia.

  3. #3

    Domyślnie

    Dzieęki

  4. #4

    Domyślnie

    To szkło jest za duże z d40, spróbuj zrobić zdjęcie z lampą przedmiotu blisko położonego np na stole. Pod pewnymi kątami będzie cień. Będziesz musiał dokupić do tego lampę zew.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bumboo Zobacz posta
    To szkło jest za duże z d40, spróbuj zrobić zdjęcie z lampą przedmiotu blisko położonego np na stole. Pod pewnymi kątami będzie cień. Będziesz musiał dokupić do tego lampę zew.
    Akurat naprawdę dobrze działający VR w tym obiektywie daje możliwość robienia nieporuszonych zdjęć na 200 mm nawet na 1/40s, ale jeżeli amatorowi to dalej mało, to za ~ 200 zł warto dokupić SB-400 i mamy naprawdę niskobudżetowy, super zestaw do fotek rodzinnych.
    OMG, I have finally discovered what's wrong with my brain: On the left side, there is nothing right, and on the right side, there is nothing left.

  6. #6
    Oszczędny w słowach Awatar avallardi
    Dołączył
    06 2008
    Miasto
    bardzo duże miasto w centralnej Polsce
    Posty
    247

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bumboo Zobacz posta
    To szkło jest za duże z d40 (...)
    D40 + 18-200mm - tak to wygląda:


    Nikkor 18-135mm to też spore szkło a w połączeniu z D40 fotografuje się tym zestawem całkiem wygodnie.


  7. #7
    Vodafone
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bumboo Zobacz posta
    To szkło jest za duże z d40, spróbuj zrobić zdjęcie z lampą przedmiotu blisko położonego np na stole. Pod pewnymi kątami będzie cień. Będziesz musiał dokupić do tego lampę zew.
    Dokładnie... jesli chcesz robić fotki z lampą to konieczne bedzie dokupienie zew. lampy

    Ps.

    Podobno minimum to SB600 podobno z 400 dalej jest widoczny cień ale tego nie jestem pewien... musisz popytać

  8. #8
    autograf
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jarzab11 Zobacz posta
    Czy 18-200 VR ma silnik AF wbudowany w obiektyw? Wydaje mi się, że tak ale chce się upewnić. Mój brat chce kupić takie szkło do D40.

    Pozdrawiam
    Cytat Zamieszczone przez carl00s Zobacz posta
    tak, 18-200 VR jest obiektywem typu AF-S, wiec ma wbudowany silnik, i bedzie wspolpracowal z Nikonem D40.
    Potwierdzam zdanie kolegi. Nie sugeruj się, że obiektyw może zasłonić lub wpłynąć na ekspozycje jak walniesz wbudowaną lampą. Nie sądzę, byś jej używał. Przynajmniej ja z niej nie korzystam.

    Dodam natomiast, że lampa SB-400 nie wpłynie na ekspozycję jak uniesiesz jej palnik np o 45 stopni lub więcej - i odbijesz np od sufitu. Choć osobiście polecam od SB-600 w górę. Ale to tak na marginesie

  9. #9
    Rozmowny Awatar dzejms
    Dołączył
    02 2007
    Miasto
    Nie ma takiego miasta Londyn...jest Lądek...Lądek Zdrój
    Posty
    705

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bumboo Zobacz posta
    To szkło jest za duże z d40, spróbuj zrobić zdjęcie z lampą przedmiotu blisko położonego np na stole. Pod pewnymi kątami będzie cień. Będziesz musiał dokupić do tego lampę zew.

    Czy z tego samego powodu nie kupowac 17-55 do d300, bo tulipan bedzie zaslaniał wbudowaną lampe?
    Stopka sropka... wybitnie niekomercyjna.

  10. #10

    Domyślnie

    "To szkło jest za duże z d40"


    Nie wiem co oznacza "za duże". Ja podpinam pod D40 również N24-70 ( szkło większe i cięższe ) i wszystko jest OK.

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •