Close

Strona 8 z 9 PierwszyPierwszy ... 6789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 87
  1. #71
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2007
    Miasto
    Lublin,Lodz,Londyn
    Posty
    56

    Domyślnie

    Odnosnie karty to rozwaz zakup 16GB na ebay sa dosc tanio a RAW-y jednak szybko Ci ta 4 zapchaja.

    Tylko, że w instrukcji na str 369 jest napisane jakie karty zalecają stosować i max to 8GB.
    Chyba jakis blad w instrukcji... Bo juz D200 obslugiwal 16.
    Sam uzywam D300 + 16GB i nie mam zadnych problemow ( 3 mies i jest ok ).
    Nie wiem dlaczego producent mialby zalecac mniejsze karty od obslugiwanych.

    Jedrzej

  2. #72

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Yedrzey Zobacz posta
    Chyba jakis blad w instrukcji... Bo juz D200 obslugiwal 16.
    Sam uzywam D300 + 16GB i nie mam zadnych problemow ( 3 mies i jest ok ).
    Nie wiem dlaczego producent mialby zalecac mniejsze karty od obslugiwanych.

    Jedrzej
    tego też nie wiem ale tak napisał.

  3. #73

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wasilewskipiotr Zobacz posta
    aco lepiej kupic d60 i za pol roku stwierdzic ze przydalo by sie cos lepszego?
    Sam mysle o d300 przesiadam sie z fuji 9600 i mysle ze skok bedzie ogromny i wole wydac pieniadze raz a dobrze a ze bede mial problemy na poczatku...coz wieksza mobilizacja do nauki i zabawy...
    ...
    A jak ktos juz kupuje w Anglii to warto od razu negocjowac cene albo kupic np.na lotnisku w dixonie(tax free)
    albo jeszcze powiedziec w sklepie ze sie jest turysta i zeby od razu odliczyli tax dosc spora oszczednosc
    pozdr
    Właśnie rok temu w kwietniu miałem Fuji S9600 i poprostu byłem zachwycony jak go wziełem na wakacje miałem do niego nawet kilka filtrów i wide szkiełko... od tamtego momentu zaczełem chorować na lustro bo Fuji po kilku miechach mi juz nie wystarczał Zdjęcia wyszły superowo

    Dokładnie jak coś jest bardziej skomplikowane dążymy by to opanować do perfekcji, a jak jakiś cyfrak ma programy auto to na tym się niestety zatrzymujemy....
    Nie po to chcę kupić D300 by uzywać funkcji auto
    Ja chcę kupić na eBay'u ceny okolo 20% niższe nawet na strefie TAX free nie bylo tak super z cenami i problem jest tego typu, że nie zawsze wszystko maja od reki...
    Powiedz coś więcej na temat tego odliczania TAX'u dla turystów ??

    A moja nowa lista zakupów wygląda tak:
    1. Nikon D300
    2. Nikon Speedlight SB-800+Flash Bounce Reflector
    3. EN-EL3e OEM Battery
    4. Nikon Nikkor AF-S 17-55mm f/2.8 G IF ED DX Lens
    5. Nikkor AF-S 70-300mm f/4.5-5.6 G VR IF-ED
    6. SanDisk 4GB Extreme® Ducati Edition
    7. Hoya 67mm 67 mm Pro1D Pro-1 Digital CPL Filter
    8. Hoya 67mm Pro-1 Sup HMC Multi-Coated UV Filter

    Pozycja 5. stoi pod znakiem zapytania ....
    W sierpniu jadę na koncert Tiesto i mam zapytanie jaki obiektyw mógłby być najlepszy na taką imprezę ?
    Może zamiast pozycji 4 i 5 kupić Nikkora 70-200mm F2.8

    teraz spadam do miasta pomęczyć sprzedawców i pomacać raz jeszcze D300 i szkiela 17-55/2.8 oraz 70-300/4.5-5.6
    Ostatnio edytowane przez misiael ; 12-07-2008 o 16:14 Powód: Zagubienie myśli :)

  4. #74

    Domyślnie

    Hejka właśnie wróciłem ze sklepu :P
    Najlepsze jest to że wróciłem już z tym co napisałem powyżej
    Jedynie w środę odbiorę 17-55/2.8 bo nie mieli go na stoku
    Chciałem powiedzieć oficjalne

    WITAM WSZYSTKIM NIKONOWCĄ

  5. #75

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez misiael Zobacz posta
    Hejka właśnie wróciłem ze sklepu :P
    Najlepsze jest to że wróciłem już z tym co napisałem powyżej
    Jedynie w środę odbiorę 17-55/2.8 bo nie mieli go na stoku
    Chciałem powiedzieć oficjalne

    WITAM WSZYSTKIM NIKONOWCĄ
    Witaj, nie popisałeś się zbytnio na powitanie... pisze się zdecydowanie NIKONOWCOM a nie "NIKONOWCĄ", rozumiem że na wyspie zapomina się języka ale bez przesady no offence!
    5D|17-40/4L|24-105/4L|50/1.8|135/2L flickr

  6. #76

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Shexbeer Zobacz posta
    Witaj, nie popisałeś się zbytnio na powitanie... pisze się zdecydowanie NIKONOWCOM a nie "NIKONOWCĄ", rozumiem że na wyspie zapomina się języka ale bez przesady no offence!
    Nie czepiaj się
    Fakt zapomina się jezyka i robi się błedy jezykowe po jakimś czasie niestety ;/ skutki uboczne
    Kurde ciężkie to już jest ale jaka radość i przyjemność w robieniu zdjęć jak się słyszy odgłoś migawki (lub lustra bo nie wiem czego dokładnie )
    D300+MB-D10, Maniek 055XPROB+808RC4,SB-800, AF Fish 10.5mm 2.8 G ED, AF-S 50mm 1.4G, AF-S 60mm 2.8 ED, AF 85mm 1.8 D, AF-S 17-55mm 2.8 ED, AF-S VR 70-300mm 4.5-5.6 G IF-ED,Quantuum S400,CF Ex III 16GB

  7. #77

    Domyślnie

    No to czekamy na pierwsze fotki jak już opanujesz sprzęcik
    5D|17-40/4L|24-105/4L|50/1.8|135/2L flickr

  8. #78

  9. #79

    Domyślnie

    jak juz tu o tych szkielkach...
    to czy jest WIEKSZY sens kupowac np.Sigme1.4 majac N17-55 ?
    Czy ten N17 jest az taki NAJ?

  10. #80

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wasilewskipiotr Zobacz posta
    jak juz tu o tych szkielkach...
    to czy jest WIEKSZY sens kupowac np.Sigme1.4 majac N17-55 ?
    Czy ten N17 jest az taki NAJ?
    W tym zakresie i na DX ten N17-55 jest naj... lepszy i droższy-niestety.
    Zawsze jest sens posiadania jak najjaśniejszej optyki, szczególnie przy starszego typu puszkach, które nie mają używalnego wysokiego ISO jak D3 czy D300, poza tym nieraz wygodnie jest robić foty stałką ( małą i lekką ).

Strona 8 z 9 PierwszyPierwszy ... 6789 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •