Close

Strona 9 z 11 PierwszyPierwszy ... 7891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 108

Wątek: D60 Warto ?

  1. #81

    Domyślnie Odp: D60 Warto ?

    Ja tam się zgadzam w 100% z tym co napisał FraterMajor. Sam osobiście posiadam od dwóch tygodni D60 z dwoma obiektywami (kitowski + 70-300 VR) i jak na razie mi to wystarcza. I myślę, że starczy na dłuższy czas. Owszem, myślę o zakupie stałki, ale wpierw muszę uzbierać odpowiednią kwotę :P A jak się rozkręcę z foceniem i stwierdzę, że D60 mi nie wystarcza to wtedy będę myślał co dalej.
    Nikon D60 + N18-55 + N50/2 AI + N70-300 VR
    Moja galeria

  2. #82

    Domyślnie Odp: D60 Warto ?

    Cytat Zamieszczone przez mpwt Zobacz posta
    Różnicę zobaczysz jak będziesz chciał kupić Nikkora 50, Nikkora 35, Nikkora 85, Nikkora 60, Tamrona 90... i nie chce mi się wymieniać. Do tego jak będziesz chciał się bawić CLS, mieć większą wygodę i ergonomię.
    Prawdopodobnie tak, ale jakos aktualnie nie widze potrzeby kupowania stalki i mysle ze na ten czas wystarczy mi moj D60 Ale dzieki za wytlumaczenie gdzie i kiedy doszukiwac sie roznic

  3. #83

    Domyślnie Odp: D60 Warto ?

    Cytat Zamieszczone przez ttorres Zobacz posta
    Prawdopodobnie tak, ale jakos aktualnie nie widze potrzeby kupowania stalki i mysle ze na ten czas wystarczy mi moj D60
    I właśnie dla takich jak Ty Nikon stworzył linię D40/D40x/D60.
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  4. #84

    Domyślnie Odp: D60 Warto ?

    Cytat Zamieszczone przez mpwt Zobacz posta
    I właśnie dla takich jak Ty Nikon stworzył linię D40/D40x/D60.
    Dzieki, ze to napisales, bo juz zaczalem kombinowac czy sie nie przerzucic na D80, ktorego tak wszyscy zachwalaja, a nie specjalnie mam na niego kase Chyba, ze ktos by sie chcial wymienic z D80 body na D60 + 18-55 vr ?!?
    Ostatnio edytowane przez ttorres ; 18-06-2008 o 17:32

  5. #85

    Domyślnie Odp: D60 Warto ?

    d60? po przesiadce z kompaktowego aparatu to przeciez bajka!
    ...no rozumiem ze d80... ale nie kazdy go potrzebuje.
    polecam dla (nas) amatorow fotografii.
    (czekam na d90 bez silnika- he he)
    Z6III_10_10-Fisheye_14-30_15-Shift_24-120_26_28-75_45_50_105_100-400_180-600_TC2.0_DJI

  6. #86

    Domyślnie Odp: D60 Warto ?

    A ja polecę troszkę inną drogę.
    Na początek radzę tak jak koledzy kup sobie jakąś książkę o fotografii, i do tego tanią dobrą manualną analogową lustrzankę.
    Nauczysz sie w ten sposób dużo więcej przedewszystkim cierpliwosci, kadrowania i myślenia przed nacisnięciem spustu.
    Potem przyjdzie czas na cyfrę. A co do pracy to jest wszędzie wystarczy poszukać
    D70+D50+ N18-70 + N70-210 + N50 + SB-26......

  7. #87

    Domyślnie Odp: D60 Warto ?

    Dokładnie - lustrzanka jest po to, żeby troszkę myśleć a nie pstrykać milion zdjęć jak japońce na wycieczkach
    Na razie Nikoś N80 (F80) + 28-80, 70-300. Wizja cyfrowego lustra się zbliża i będzie to D60 z dual kitem.

  8. #88
    Oszczędny w słowach Awatar avallardi
    Dołączył
    06 2008
    Miasto
    bardzo duże miasto w centralnej Polsce
    Posty
    247

    Domyślnie Odp: D60 Warto ?

    Cytat Zamieszczone przez wanczyk Zobacz posta
    A ja polecę troszkę inną drogę.
    Na początek radzę tak jak koledzy kup sobie jakąś książkę o fotografii, i do tego tanią dobrą manualną analogową lustrzankę.
    Nauczysz sie w ten sposób dużo więcej przedewszystkim cierpliwosci, kadrowania i myślenia przed nacisnięciem spustu.
    Potem przyjdzie czas na cyfrę. A co do pracy to jest wszędzie wystarczy poszukać
    A w międzyczasie policz sobie ile Cię wyniesie kupowanie i wywoływanie klisz. Do tego dodaj stracone lub sknocone kadry o których dowiesz się po wywołaniu zdjęć.

    Fotografii (czyli m.in. kadrowania i myślenia przed naciśnięciem spustu migawki) można się uczyć na sprzęcie cyfrowym i choćby nawet tania lustrzanka D40 z 18-55mm za ok. 1200zł może być dla początkującego w temacie luster świetnym rozwiązaniem. I taka nauka jest znacznie szybsza i mniej zniechęcająca. Cierpliwość też się tu będzie rozwijać. A jak się chce popróbować rozwiązań manualnych to można kupić 50-tkę f1.8 i ręcznie ostrzyć po podpięciu pod D40.
    A książkę warto swoją drogą kupić.

  9. #89

    Domyślnie Odp: D60 Warto ?

    ja zadam pewnie dość głupie jak dla Was pytanie...;]
    a mianowicie czy w obiektywie 18-55mm jest pierścień do ustawiania ostrości? czy tylko AF? bo mam zamiar kupić sobie d60, tak na sam początek...

  10. #90

    Domyślnie Odp: D60 Warto ?

    Jest pierścień ostrości.

Strona 9 z 11 PierwszyPierwszy ... 7891011 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •