Witam. Zainteresowany jestem nabyciem nikona D40, jednak mam parę wątpliwości:
- podobno aparat nie ma auto focusa?
- czy muszę ostrość stroić sam?
- czy obiektyw kitowy ma silniczek AF?
pozdrawiam.
Szukaj
Witam. Zainteresowany jestem nabyciem nikona D40, jednak mam parę wątpliwości:
- podobno aparat nie ma auto focusa?
- czy muszę ostrość stroić sam?
- czy obiektyw kitowy ma silniczek AF?
pozdrawiam.
Tak na szybko to dzwonią, ale gdzieś indziej chyba. Aparat będzie poprawnie i stuprocentowo współpracował z obiektywami posiadającymi własny silnik, czyli wszystkie Nikkory AF-S, a z innymi Nikkorami nie będzie automatycznego ustawiania ostrości.
Oznaczenie G informuje, że obiektyw nie ma pierścienia przysłony. Czyli może mieć silnik, i mieć G.
A to już prawda.- obiektyw potocznie znany kitowym czyli 18-55 wyposażony jest w silnik AF czyli nie będziesz musiał ostrzyć manualnie
Fakt nastąpiła drobna nieścisłość
Najprościej :
jak będzie AF-S to będziesz mial AF
jak nie będzie AF-S nie będziesz miał AF![]()
[SIZE="1"][COLOR="Gray"]Pozdrawiam Piotrek portfolio
No to super, bo mnie parę osób wystraszyło, że ani body ani kit nie mają silnika AF i pozostaje manualne ostrzenie...dzieki![]()
oto najprostszy przykład na to jak powstaje plotka - każdy doda coś od siebie, ktoś coś przekręci i wychodzi na to, że D40 nie ma AF...
Skontaktuj się z nami