Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Pytanko

  1. #1

    Domyślnie Pytanko

    Witam. Zainteresowany jestem nabyciem nikona D40, jednak mam parę wątpliwości:

    - podobno aparat nie ma auto focusa?
    - czy muszę ostrość stroić sam?
    - czy obiektyw kitowy ma silniczek AF?

    pozdrawiam.

  2. #2
    pebees
    Gość

    Domyślnie Odp: Pytanko

    Cytat Zamieszczone przez Nekosh Zobacz posta
    Temat wałkowany był na forum kilkakrotnie więc polecam opcje szukaj.
    Ale tak na szybko :
    - aparat nie posiada silnika AF czyli z obiektywami typu D pozostaje ostrzenie manualne
    - ostrzyć manualnie musisz tylko z obiektywami typu D, z obiektywami typu G masz AF
    Tak na szybko to dzwonią, ale gdzieś indziej chyba. Aparat będzie poprawnie i stuprocentowo współpracował z obiektywami posiadającymi własny silnik, czyli wszystkie Nikkory AF-S, a z innymi Nikkorami nie będzie automatycznego ustawiania ostrości.
    Oznaczenie G informuje, że obiektyw nie ma pierścienia przysłony. Czyli może mieć silnik, i mieć G.
    - obiektyw potocznie znany kitowym czyli 18-55 wyposażony jest w silnik AF czyli nie będziesz musiał ostrzyć manualnie
    A to już prawda.

  3. #3
    Oszczędny w słowach Awatar Nekosh
    Dołączył
    07 2007
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    149

    Domyślnie Odp: Pytanko

    Fakt nastąpiła drobna nieścisłość
    Najprościej :
    jak będzie AF-S to będziesz mial AF
    jak nie będzie AF-S nie będziesz miał AF
    [SIZE="1"][COLOR="Gray"]Pozdrawiam Piotrek portfolio

  4. #4

    Domyślnie Odp: Pytanko

    No to super, bo mnie parę osób wystraszyło, że ani body ani kit nie mają silnika AF i pozostaje manualne ostrzenie...dzieki

  5. #5
    pebees
    Gość

    Domyślnie Odp: Pytanko

    Cytat Zamieszczone przez Nekosh Zobacz posta
    jak nie będzie AF-S nie będziesz miał AF
    No to akurat nieprawda.. ale nie pytający spotka się raczej z obiektywami innymi niz afs a posiadającymi wlasny silnik..

  6. #6

    Domyślnie Odp: Pytanko

    oto najprostszy przykład na to jak powstaje plotka - każdy doda coś od siebie, ktoś coś przekręci i wychodzi na to, że D40 nie ma AF...
    skład zastrzeżony!
    Fotografie są jak cebula - mają warstwy.

    www.piotrkordula.prv.pl

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •