Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: jaki toploader?

  1. #1

    Domyślnie jaki toploader?

    jaki polecilibyście model torby typu toploader do następującego zestawu:

    d80 z gripem (BYC MOZE kiedys d300 z gripem) + AFs 17-55 albo AFs18-70 z przypieta oslona (no ok, w przypadku 17-55 niekoniecznie, moze byc zalozona odwrotnie)? Ewentualnie wcisne tam jeszcze AF85 1.8D? Sabina zostaje w domu. Chodzi o to, zeby to bylo jak najmniejsze, do "ciezszego" chodzenia mam slingshota 200.

    pozdrawiam

    Piotr
    Boxing is like Christmas - it's better to give than to receive

  2. #2

    Domyślnie Odp: jaki toploader?

    Mam LP TLZ2, a w nim D300 (bez gripa) razem z N17-55/2,8.

    Jeżeli osłona przeciwsłoneczna jest obrócona, jest spory luz, ale moim zdaniem 50/1.8 nie wejdzie. Jeżeli natomiast osłona jest założona w pozycji "do pracy", aparat nadal wchodzi, ale już na wcisk.

    Alternatywnie możesz rozważyć Toploadery z serii 60, 70 i 75. Do nich D300 wejdzie z gripem, a po bokach możesz mocować Lens Case'y.
    X-T10, XF35, XF18-55, MK320

  3. #3

    Domyślnie Odp: jaki toploader?

    hmm czyli co - najlepszy wybór to chyba 70AW, 75 jest na bank zbyt wielki
    Boxing is like Christmas - it's better to give than to receive

  4. #4

    Domyślnie Odp: jaki toploader?

    Ja mam tego co marekm i polecam kupić jednak większy.
    Nigdy nie wiadomo co w przyszłości będziesz chciał w nim nosić.
    Ja do mojego mam zamiar za jakiś czas włożyć d50 z Sigmą 70-200/2.8 EX DG MACRO, jak tylko
    żonka da zielone światło na zakup - niestety jeszcze trochę muszę poczekać.

    Na razie podróżuje z podpiętym Tamronem 17-50/2.8 z podpiętą osłoną w pozycji do pracy
    i jest jeszcze luzik na dole.

    pozdr.
    sirdoniu
    Z6, D300s, D50, N24-70/4S, T17-50, T90, N35, N50, S10-20, N70-300G, SB-600, 2xYN460

  5. #5

    Domyślnie Odp: jaki toploader?

    nie nie, za duży też nie może być, ja tam tele na bank nosił nie będę... właśnie ma być taki, żeby weszło body z zoomem standardowym i ewentualnie 85/1.8, nic mniej i nic więcej jak będę chciał tachać więcej to założę slingshota
    Boxing is like Christmas - it's better to give than to receive

  6. #6

    Domyślnie Odp: jaki toploader?

    Ja mam toploadera 60 (albo 65 - nie pamietam dokładnie - w każdym razie najmniejszy toploader). Wg mnie idealna torba. D80+grip+18-200VR z nałożna odwrotnie osloną wchodzi bez problemu. Próbowałem z D200 z gripem - tez bez problemu. Pamietaj, że oprócz serii toploader jest prawie identyczna seria topload - jest mniejsza i do niej korpus z gripem nie wejdzie. Dokup właściwy lenscase dla 85/1.8 i będzie OK. Jest sporo rozmiarów lenscasów - tu miałem wiekszy problem z doborem właściwych do T90 i n50/1.8.
    Niestety, mój toploader nie zmiesci 70-200VR. Jak planujesz tele, nie kupuj najmniejszego toploadera.
    Moim zdaniem - najlepsza torba lowepro. Miałem do analoga nova mini, toploader jest optymalny, jeżeli chodzisz z zestawiem korpus+grip+szkło na korpusie+drugie szkło+trzecie szkło lub lampa.
    Są dopinane (podobnie jak lens case) pokrowce - ja kupiłem taki na sabinkę.
    D700, MB-D10, D80, MB-D80, N16-35/4G VR, N 24-70/2.8G, N18-200VR, N 70-200 2.8VR, N AF85 1.4D, T90 2.8, N50 1.8D, N24-85ED, SB-800, SB-600, SB-28DX, ringflash Delta, MF 055 XPROB

  7. #7

    Domyślnie Odp: jaki toploader?

    Do 65AW wchodzi D300 z Tokiną 12-24 (osłona odwrotnie). Nie wiem o ile wyższy jest D80 z gripem. Jak podasz wysokość to sprawdzę? Niestety Dodatkowe szkło juz nie wejdzie. Ja 24/2.8 i 50/1.8 nosze w zależności od potrzeb w LensCase przypiętych z boku Toploadera (jeden duży w który po ew zmianie zmieści się Tokina) I malutki na drugą stałkę. Odpięcie - zapięcie to 10 sekund (z odłożeniem nieużywanego elementu na półkę ). Sam pokrowiec jest spory w klapie dużo miejsca na karty, ściereczki do obiektywu, notes, coś do pisania. Z boku wejdzie spokojnie 2-4 zapasowe akumulatory, czy filtr. W przedniej części po za pokrowcem mieści się czytnik do kart lub ładowarka albo portfel.

    Zdecydowanie polecam to rozwiązanie do pracy na lekko. Uniwersalność takiego zestawu jest dla mnie na tyle wielka ze zrezygnowałem z Reportera 200AW który leżał nieużywany Także zakup planowanego plecaka odkłada się i odkłada..
    Sony A5100 | SEL16 2.8 | Kiedyś: Nikon FX i stałek kilka który niepotrzebnie sprzedałem

  8. #8

    Domyślnie Odp: jaki toploader?

    Szukam toploadera do D70s+grip (pozniej d300+grip). Obejrzalem strony Lowepro (angielskie, bo na pl jakies dziwne bledy sa), spisalem wymiary i wymacalem jedna z toreb.
    Aparat ma wymiary ok. 14 [szer] x 15,5 [wys: od spodu gripa do sanek lampy] x 17 cm [dlg z N18-70]. Grip delty jest dosc wysoki, mozliwe ze podobny zestaw d300 wcale nie jest wyzszy.
    70-200 vr ma dłg 21,5 cm, z body D70s razem da ok. 28 cm.

    Torby z serii AW:
    - 'zoom': za mala, tylko 18x12,5 x30 [oczywiscie wym wewn. w cm]
    + Pozostale wydaja sie ok:
    + '65': 16,5x15 x20
    + '70': 16,5x15 x25
    + '75': 18 x15 x32 (liczby pokazuja, ze wejdzie doń 70-200 vr)

    Z innych toploaderow Lowepro (seria Zoom i TLZ), kazda jest za mala na grip - najwieksza 'Zoom 2' ma 18x12,5x25.

    Najlepiej gdybyscie mogli podac wymiary D300-tki z gripem, wtedy bedziemy mieli pelna jasnosc.
    Ostatnio edytowane przez Domis ; 27-04-2008 o 01:04 Powód: dodalem info o 70-200
    D370s | F70 | N 35 | N 50 | N 70-200 VRII | N 18-200 VR | N 18-70 | T 55-200 | SB-x00 | SB-28 | akcesorium różnej maści

  9. #9

    Domyślnie Odp: jaki toploader?

    Kupiłem Lowepro "75" z myślą o chodzeniu po górach z plecakiem itd. Mieści się N 80-200 (osłona odwrotnie) i d80 z gripem i T 17-50. Coś tam jeszcze można upchnąć na dole i pod pokrywą. Generalnie toploader nadaje się do użytkowania wyłącznie kiedy jest zapięty na szelkach, na klacie. (szelki w załączeniu) Jako torba spacerowa, na pasku jest do niczego - wówczas odwrotne otwieranie jest uciążliwe. (tu polecam reportera)
    Przeznaczam go tylko do użytkowania z plecakiem (można zapiąć go na szelkach od plecaka) podczas szwendania sie z zachowaniem wolności dla rąk

  10. #10

    Domyślnie Odp: jaki toploader?

    Cytat Zamieszczone przez jerezano Zobacz posta
    Kupiłem Lowepro "75" z myślą o chodzeniu po górach z plecakiem itd. Mieści się N 80-200 (osłona odwrotnie) i d80 z gripem i T 17-50. Coś tam jeszcze można upchnąć na dole i pod pokrywą. Generalnie toploader nadaje się do użytkowania wyłącznie kiedy jest zapięty na szelkach, na klacie. (szelki w załączeniu) Jako torba spacerowa, na pasku jest do niczego - wówczas odwrotne otwieranie jest uciążliwe. (tu polecam reportera)
    Przeznaczam go tylko do użytkowania z plecakiem (można zapiąć go na szelkach od plecaka) podczas szwendania sie z zachowaniem wolności dla rąk
    Moje doświadczenia są podobne. Do swojego Toploader'a 75 AW wkładam D300 z podpiętym 70-200/2.8 VR (osłona odwrotnie). Całość wkładam do niedużego plecaka i już można śmigać na rowerze lub nartach. Dodatkowy plus to kamuflaż - mało kto pomyśli, że w zwykłym plecaku turystycznym siedzi sobie drogi sprzęt foto.

    Kiedy miałem 24-70/2.8 i Tokinę 12-24/4, stosowałem jeszcze takie kombinacje:

    1. D300 + 24-70/2.8, osłona w pozycji do pracy (bardzo wygodne)
    2. D300 + 24-70/2.8, osłona odwrócona, a na dole Tokina 12-24.

    W każdym wypadku, do przedniej kieszeni mieści się SB-800.
    X-T10, XF35, XF18-55, MK320

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •