Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Capture NX 1.3

  1. #1

    Domyślnie Capture NX 1.3

    Rozmawialam dzisiaj z Nikon Polska (mialam jakąś blondyniastą drobnostkę do wyjaśnienia zwiazaną z Capturem) i pan mnie ostrzegł, żebym bez zrobienia kopi i zachowania oryginalnego rawa nie zmieniała balansu bieli w capturze i zapisywała te zmiany zawsze i tylko na kopi. Maja jakiś błąd i te rawy czasem lubią być potem uszkodzone. Abgrejt Capturka 1.3 się szykuje i tą usterke naprawią.

  2. #2

    Domyślnie

    Nie tyle uszkodzony co tam dołączany jest jakiś monstrualny temporary plik o objetości ca 70 MB.

  3. #3

    Domyślnie

    Powiedział uszkodzony - potem moge mieć problem ze zmiana balansu bieli.

    A 70 MB to nie tak zle ;P przy niektórych moich tifach jest jeszcze gorzej.


  4. #4

    Domyślnie

    Ciekawe... Używam NX 1.3 cały czas, WB zmieniam bardzo często, i niczego takiego nie zauważyłem...

  5. #5

    Domyślnie

    U mnie w 1,3 w nagłówku każdego zdjęcia jest takie cóś. czy to o te temporary chodzi?
    Wystarczy zacząć podkręcać fotkę a ta wartość zaczyna rosnąć

    Pozdrawiam Marcin
    Galeria

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Marcin T Zobacz posta
    U mnie w 1,3 w nagłówku każdego zdjęcia jest takie cóś. czy to o te temporary chodzi?
    Wystarczy zacząć podkręcać fotkę a ta wartość zaczyna rosnąć

    Ale to się nie zapisuje.

  7. #7

    Domyślnie

    Potwierdzam. Mialem takie przypadki, ze po zapisaniu do NEFa po obrobieniu go w NC i ponownym otwarciu mialem black fote. I dlatego na wszelki sluczaj obrabiam w NC i przerzucam do PSa lub zapisuje jako bitmapy.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •