Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 40
  1. #11

    Domyślnie

    Witam,

    Cytat Zamieszczone przez rex rex Zobacz posta
    Wielkie dzięki przedtem wlczyłem D50 a tam tego niet tak jak i w f75 instrukcję mam tylko po niemiecku a tu czytać nie potrafię jeszcze jeden mały dylemat z tym ustawieniem np kontrstu w przetwarzaniu obrazu ,przydało by sie przy jpeg już raz to znalazłem lecz za diabła nie wiem gdzie
    W "Menu Fotografowania" masz opcje: Dopasuj przetwarzanie obrazu, wybierasz zapisz/edytuj, zmieniasz co chcesz, np wyostrzanie, kontrast, czy nasycenie i zapisujesz ustawienia. Póżniej, korzystając z opcji: ustaw przetwarzanie obrazu wybierasz swoje ustawienia. Tyle.

    Pozdr, QuadMan
    Jakieś puszki i słoiki, a fotki takie sobie....

  2. #12
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2007
    Miasto
    WODZISŁWA ŚL
    Posty
    48

    Smile

    Witaj gdyby to tak proste było to nie prosiłbym o pomoc ,mankament jest w tym iż robię to według Twojej rsdy lecz kontrast i jasność świecą na szaro i nie mam możliwości ruchu ,nie wiem może jakaś funkcja ma być dodatkowo zał lub wył ...pozd DAREK

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rex rex Zobacz posta
    Witaj gdyby to tak proste było to nie prosiłbym o pomoc ,mankament jest w tym iż robię to według Twojej rsdy lecz kontrast i jasność świecą na szaro i nie mam możliwości ruchu ,nie wiem może jakaś funkcja ma być dodatkowo zał lub wył ...pozd DAREK
    Wyłącz A.D-Lighting
    N16-35/N24-70/N70-200VR2/N24/N105VR/N400VR/Z40/Z24-120S/Z70-200S/V16/TT75/T28-75G2
    D800/D500/D4s/Z6/Z63/Z9

    pozdrawiam
    Paweł

  4. #14
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2007
    Miasto
    WODZISŁWA ŚL
    Posty
    48

    Domyślnie

    Paweł wielkie dzięki dziaaaaaała tylko powiedz mi jeszcze co to było co wyłączyłem

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rex rex Zobacz posta
    Paweł wielkie dzięki dziaaaaaała tylko powiedz mi jeszcze co to było co wyłączyłem
    ADL powoduje lepsze naświetlanie cieni i ochronę świateł (np. sceny o dużych kontrastach) Dlatego przejmuje kontrolę nad kontrastem i jasnością
    N16-35/N24-70/N70-200VR2/N24/N105VR/N400VR/Z40/Z24-120S/Z70-200S/V16/TT75/T28-75G2
    D800/D500/D4s/Z6/Z63/Z9

    pozdrawiam
    Paweł

  6. #16
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2007
    Miasto
    WODZISŁWA ŚL
    Posty
    48

    Smile

    No tak masz rację przecierz jedno drugiemu kontruje więc musiała być jakas wsółzależność wielkie dzięki wiesz lubię sobie strzelać mocno kontrastowe fotki czasami i chciałem już z aparatu miec taki materiał nie grzebiąć w PS ,dzieki śliczne, pozd DAREK

  7. #17

    Domyślnie Odp: AF D300 - ustawienia

    Witam,

    musze przyznac, ze wciaz borykam sie z ustawieniami AF w D300 i choc probuje wszystkie warianty po kolei to wciaz czesto trace ujecia, bo wychodza nie ostro. Zwlaszcza mam problemy z ustawieniem na froncie "C". Nie wiem wtedy jak ustawic najlepiej pokretlo "przy prawym kciuku". Ostatnio "poluje" na ptaki w locie i nawet bociany z dosc bliska nie wychodza ostro. Czy mozecie napisac jakie macie ustawienia AF w menu i na body, oraz dlaczego wlasnie takie - moze to pomoze mi + pewnie wielu innym posiadaczom D300 szybciej dobrac wlasciwe parametry.

    dziekuje !
    pozdrawiam - carreras
    |D300|N12-24|N17-55|N70-200VR|

  8. #18

    Domyślnie Odp: AF D300 - ustawienia

    Cytat Zamieszczone przez carreras Zobacz posta
    Witam,

    musze przyznac, ze wciaz borykam sie z ustawieniami AF w D300 i choc probuje wszystkie warianty po kolei to wciaz czesto trace ujecia, bo wychodza nie ostro. Zwlaszcza mam problemy z ustawieniem na froncie "C". Nie wiem wtedy jak ustawic najlepiej pokretlo "przy prawym kciuku". Ostatnio "poluje" na ptaki w locie i nawet bociany z dosc bliska nie wychodza ostro. Czy mozecie napisac jakie macie ustawienia AF w menu i na body, oraz dlaczego wlasnie takie - moze to pomoze mi + pewnie wielu innym posiadaczom D300 szybciej dobrac wlasciwe parametry.

    dziekuje !
    U mnie zadziałało to, co napisał "miszczu Rockwell": http://www.kenrockwell.com/nikon/d300/af-settings.htm

    Robię zdjęcia dzieciaka na placu zabaw (baardzo ruchliwe stworzenie ) i mam prawie wszystkie zdjęcia ostre.
    Pozdrawiam, Piotr

  9. #19

    Domyślnie Odp: AF D300 - ustawienia

    Instrukcję po "naszemu" do D300 masz na Nikon Polska w PDFie (nawet obie wersje czyli uproszczona i pełna)..
    marek.info.pl - nie znam się i nie usiłuję mówić że jest inaczej..
    D300, N50, T17-50, N18-200VR, T70-200, S10-20, SB900, MF055PROB

  10. #20

    Domyślnie Odp: AF D300 - ustawienia

    Najleprze, moim zdaniem nawet wzorcowe, wytłumaczenie jakie znalazłem dla AF-S i AF-C...dla D200...ale D300 tu niewiele się różni ( ma jedną opcję mniej) znajdziesz tu

    forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=9642

    oraz strona 269 i dalsze instrukcji D300..dostępnej na stronie Nikona Polska

    Pozdrawiam
    D850, F70, N 20-35/2.8, N 105/2.8, N 85/1.8, N 50/1.4, N 35/2, N 28-70/2.8, N 80-200/2.8, N 24-120/4, SB900, SB600, Manfrotto 055CB + 141RC

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •