Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 40
  1. #1

    Domyślnie AF D300 - ustawienia

    No i jestem w kropce. Biegam po menu przestawiam, staram się pojąć i... nie kumam
    1. Funkcja a8 przestawia ilosć punktów AF z 11 na 51 - to rozumiem i to mi działa
    2. Funkcja a3 - dynamiczny wybór pola ostrości. Zmieniam 9,21,51 i 51 D. Róznice widze tylko na 3D. We wszystkich pozostałych wciąż mam 51 punktów w wizjerze. Może mi ktoś wyjasnic na czym polega dynamiczny wybór pola.
    3 Funkcja a4 - blokada śledzenia. Czym się ją aktywuje ?
    4. Do czego mam wykorzystywac klawisz AF-ON. Zawsze aktywowałem w aparatach AF poprzez spust. Kiedy jest wskazane (wygodne) by włączac przez przycisk ?
    Ostatnio edytowane przez Maciej Służenko ; 09-12-2007 o 20:57
    Moja strona sluzenko.com

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Maciej Służenko Zobacz posta
    No i jestem w kropce. Biegam po menu przestawiam, staram się pojąć i... nie kumam
    1. Funkcja a8 przestawia ilosć punktów AF z 11 na 51 - to rozumiem i to mi działa
    2. Funkcja a3 - dynamiczny wybór pola ostrości. Zmieniam 9,21,51 i 51 D. Róznice widze tylko na 3D. We wszystkich pozostałych wciąż mam 51 punktów w wizjerze. Może mi ktoś wyjasnic na czym polega dynamiczny wybór pola.
    3 Funkcja a4 - blokada śledzenia. Czym się ją aktywuje ?
    4. Do czego mam wykorzystywac klawisz AF-ON. Zawsze aktywowałem w aparatach AF poprzez spust. Kiedy jest wskazane (wygodne) by włączac przez przycisk ?
    ad.2
    zależnie od wybranego trybu, górny wyświetlacz pokaże Ci ilość aktywnych pól, po naciśnięciu "klucza/pytajnika" zobaczysz podgląd na dużym LCD, ze wskazaniem które obecnie pola są aktywne (zawsze środkowe jest główne, a wokół są pomocnicze), we wizjerze zobaczysz położenie pola głównego.

    ad.3
    Określa interwał czasowy co jaki AF stara się ponownie złapać ostrość w wybranych polach. Jeśli np. panoramujesz jakiś obiekt, to ustawiasz długą zwłokę, żeby AF nie przeskoczył Ci np. na przedmioty które chwilowo zasłonią Ci cel Twojego panoramowania. Jeśli miałbyś wyłączoną zwłokę, i w czasie panoramowania w zakresie pól AF znalazło się coś co jest bliżej niż Twój cel, AF natychmiast złapałby ostrość na tę przeszkodę.
    Co innego jeśli np. łapiesz ostrość na obiekt który porusza się w Twoją stronę. Wtedy wyłączasz zwłokę, ponieważ inne ustawienie, może spowodować że AF będzie zostawał z tyłu, za obiektem.

    ad.3
    AF-ON można wykorzystać w wielu sytuacjach do realizacji różnych celów. poszukaj na forum, było opisanych wiele sposobów. A najlepiej, sięgnij po niego kiedy uznasz że jest Ci potrzebny a nie szukaj dla niego zastosowania
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  3. #3

    Wink D300

    ale tak w ogole zadowolony jestes z tego pudelka?

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jordash Zobacz posta
    ale tak w ogole zadowolony jestes z tego pudelka?
    Tak. Puszka jest świetna, bałem się jakości obrazu (mam przyzwyczajenia z S3pro) jak na razie (głównie światlo sztuczne - nie miałem okazji na plener) jest lepiej niż się spodziewałem. Porównując do D80 jest duuuużo lepiej.
    Moja strona sluzenko.com

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    ad.2
    zależnie od wybranego trybu, górny wyświetlacz pokaże Ci ilość aktywnych pól, po naciśnięciu "klucza/pytajnika" zobaczysz podgląd na dużym LCD, ze wskazaniem które obecnie pola są aktywne (zawsze środkowe jest główne, a wokół są pomocnicze), we wizjerze zobaczysz położenie pola głównego.

    Mozna zatem powiedzieć że w dynamicznym AF, aparat uzywa więcej niż jednego punktu w przeciwieństwie do pojedynczego AF ? Mimo tego że w wizjerze w obu przypadkach widzę jeden punkt ?
    Moja strona sluzenko.com

  6. #6
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2007
    Miasto
    WODZISŁWA ŚL
    Posty
    48

    Smile pomocy

    Witajcie pomóżcie gdzie znależć podbicie kontrastu w przetwaraniu obrazu ,już to miałem i wcięło

  7. #7
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2007
    Miasto
    WODZISŁWA ŚL
    Posty
    48

    Domyślnie

    skoro nic nie piszecie to chociaż napiszcie co oznacza kropeczka i l przy wybieraku głownym nie mogę znależć zastosowania a inst,, nie mam

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    Co innego jeśli np. łapiesz ostrość na obiekt który porusza się w Twoją stronę. Wtedy wyłączasz zwłokę, ponieważ inne ustawienie, może spowodować że AF będzie zostawał z tyłu, za obiektem.
    nie musisz jej wyłanczać, nie ma wpływu na opoźnienie czy przyspieszenie AF, po prostu jesli w trakcie sledzenia jakiegokolwiek obiektu coś ci przypadkiem wlezie w kadr ( dziecko, słup, TIR to AF niejako nadal bedzie sledził "z matematycznego punktu widzenia" tamten obiekt i na TIRa przełaczy sie albo za jakis czas, albo za nieco krótszy albo... niezdąży bo TIR bedzie szybszy
    Wiec to na jaka zwłoke ustawisz "przerwe" w sledzeniu uzaleznione jest od specyfiki Twojej pracy - jesli zakładasz ze bywa iz czasem włazi ci cos na moment w kadr i tracisz ostrosc, ustaw zwłoke na LONG - wtedy tylko dłuzszy pobyt w kadrze obiektu niezidentyfikowanego przerwie/zmieni prace AF
    Ostatnio edytowane przez krzysztof jot ; 11-12-2007 o 02:14

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rex rex Zobacz posta
    skoro nic nie piszecie to chociaż napiszcie co oznacza kropeczka i l przy wybieraku głownym nie mogę znależć zastosowania a inst,, nie mam
    ta kropeczka i L oznacza blokade zmieniania pol AF wybierakiem tzn. jak masz na kropeczke ustawione to pola mozesz normalnie zmieniac a jak zmienisz na "L" (lock) to zablokujesz pole AF tak zeby czasem przypadkowo nie zmienic. ja w swoim d200 czasem niechcacy zmienie przykladajac okiem do wizjera bo wybierak jest u mnie bardzo czuly w D80 mi sie to nie zdazalo tam wedlug mnie byl mniej czuly i lepszy pod tym wzgledem
    D300, i klamoty do niego
    R.E.Durka

  10. #10
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2007
    Miasto
    WODZISŁWA ŚL
    Posty
    48

    Smile

    Wielkie dzięki przedtem wlczyłem D50 a tam tego niet tak jak i w f75 instrukcję mam tylko po niemiecku a tu czytać nie potrafię jeszcze jeden mały dylemat z tym ustawieniem np kontrstu w przetwarzaniu obrazu ,przydało by sie przy jpeg już raz to znalazłem lecz za diabła nie wiem gdzie
    Ostatnio edytowane przez rex rex ; 11-12-2007 o 09:31

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •