Close

Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 51

Wątek: Obiektyw do D70

  1. #41

    Domyślnie

    Nowa sztuka 50/1.8 można kupić za 390 zł (np. fotoit) a używaną za 350 zł spokojnie się znajdzie. Używaną 35/2 kupiłem za 800 zł. zostaje 850 zł na 85/1.8. Da rady
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  2. #42

    Domyślnie

    Kup Tamrona 28-75 i będziesz zadowolony........będziesz zadowolony .........
    Resztę kupisz po jakimś czasie.

  3. #43

    Domyślnie

    Co do stałek, to może i fajna sprawa, ale autor wątku pisze, że szuka obiektywu "do wszystkiego", a stałki są.... mało praktyczne (zaraz dostanie mi się za to stwierdzenie).

    Jak już pisałem, s 2000 zł powinieneś zmieścić się kupując tamrona 17-50 2.8 bądź 28-75 2.8 + np: 55-200 VR albo nikkora 70-210 f4 (teraz sproro osób go sprzedaje).

  4. #44
    Rozmowny Awatar ptero
    Dołączył
    08 2007
    Miasto
    Korków (dawniej Kraków)
    Posty
    370

    Domyślnie

    A propos 18-200 ponoć w cyfrze wypada o wiele lepiej niż 20 mm 2,8

  5. #45

    Domyślnie

    A możecie sie wypowiedzieć na tema 55-200 VR ?

    Jak ten obiektyw się sprawuje?
    D300 | 18-200 VR | 50 1.8 | S 170-500 APO | SB-900
    www.bosek.com.pl\galeria

  6. #46

    Domyślnie

    Serdecznie wszystkim dziękuję za pomoc.

    Zdecydowałem się ostatecznie na Nikkora 18-200 VR i jego zakupiłem.

    Obecnie ten obiektyw testuję:

    Ostatnio edytowane przez Bosek ; 08-12-2007 o 01:18
    D300 | 18-200 VR | 50 1.8 | S 170-500 APO | SB-900
    www.bosek.com.pl\galeria

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bosek Zobacz posta
    No własnie nad tym obiektywem się zastanawiałem, ale jeden do wszystkiego nie okaże się jednym do niczego?
    Myślę że dla Ciebie jako amatora 18-200 będzie b.dobrym rozwiązaniem ponieważ:
    1. pokryje dość duży zakres ogniskowych, a to że jest tylko maks 200mm wcale nie jest wadą bo i tak 70-300 powyżej 200 mm znacznie spada rozdzielczość nie wiem czy masz wersję bez ED czy też z ED ale nawet ED mnydli bardzo > 200 mm nawet po przymknięciu więc będziesz miał to zbliżenie ale jakość cię zniechęci.
    2. obiektyw jest świetny od 18 do 135mm i superostry no i VR daje zysk na przysłonie, jedyna wada to nie dość jasna przysłona ale VR to zrekompensuje. próbka tu http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=41483
    3. bardzo istotna sprawa czasem pomijana przez zauroczonych chęcią posiadania kilku szkieł amatorów czyli minimalizowanie zmian szkieł ze względu na możliwość zabrudzenia matrycy.Niestety sam mam kilka i cierpię na notoryczną obecność syfków na matrycy, dlatego gdy kolega kupował aparat poleciłem mu 18-135 mm (musiał zmieścić się w budżecie ale proponowałem mu właśnie 18-200 VR) min ze względu na uniknięcie zanieczyszczeń.
    naprawdę czytając ty;le postów (chyba jeden z najczęstszych wątków że tyle metod drakońskich się tam opisuje (i stosuje brrr) że lepiej aby amatorowi aparat służył do fotografowania a nie do rozmyślaniea czym by tu jeszcze posmarować matrycę i nadal mieć na niej syfki - czy nie mam racji?

  8. #48

    Domyślnie

    Masz 100% rację. Właśnie 3 punkt ostatecznie przekonął mnie do zakupu tego obiektywu.


    Zakupie jeszcze 2 stałki i wszystko.
    D300 | 18-200 VR | 50 1.8 | S 170-500 APO | SB-900
    www.bosek.com.pl\galeria

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bosek Zobacz posta
    Masz 100% rację. Właśnie 3 punkt ostatecznie przekonął mnie do zakupu tego obiektywu.


    Zakupie jeszcze 2 stałki i wszystko.
    A dla mnie punkt 3 jest ciut "przereklamowany" - w D80 nie mam żadnych problemów z brudzeniem się matrycy. A w razie czego czyszczenie to też żadna czarna magia.
    Nie wiem jakie masz "przebiegi"i jak często zmieniasz obiektywy w trudnych warunkach - moim zdaniem dla amatora to żaden problem. A wręcz sztucznie wymyślony problem, żeby udowodnić potrzebę takich wynalazków jak 18-200VR.

    Po to bowiem wynaleziono lustrzankę z WYMIENNĄ optyką, żeby ją zmieniać i korzystać z dobrodziejstw i wyższej jakości, a nie robić na siłę z lustrzanki kompakt, bo " się matryca pobrudzi" alb o też wymaga to strasznie trudnej i czasochłonnej operacji zmiany obiektywu, a w tym czasie tracisz setki albo tysiące bezcennych ujęć za które gdyby nie to, dostałbyś od razu nagrodę World Press Photo.

    Stałki dobra myśl z wielu powodów, o których nie raz tu napisano. Cieszę się, że są jednak w planach - sam zobaczysz że warto.

    A o 18-200 już tyle złego tu napisano - jeśli Cię nie zraża i Twoje wymgania spełnia to oczywiśćie czemu nie.
    Rzeczywiście jest uniwersalny i nie trzeba go zmieniać.

    Swoją drogą jak podepniesz Sigmę 30/1.4 lub Nikkora 35/2 to też ich praktycznie nie musisz zmieniać.

  10. #50

    Domyślnie

    No tu się nie zgodzę z kolegą że 30 nie musze zmieniać.

    Na imieninach to może rzeczywiście. Cena tychy obiektywów to około 1300 zł. Więc z mojego założenia kupił bym ten obiektyw i starczyło by mi jedynie na 55-200. Który jest, jak tu pisano nie raz, słabym szkłem, a już na pewno gorszym od 18-200.

    Więc powiedz mi jak bym miał zrobić zdjęcia na lotnisku samolotom. Ok., 200 tak tylko poco skoro jakość gorsza.

    A panoramę gór czym zrobię tą 30? Jak dla mnie to i 18 to i tak mało ale lepsze to 18 od 30.

    Proszę Cię przemyśl to jeszcze raz.

    A co do zmiany obiektywów to dla mnie jest to ważna sprawa, oczywiście lustrzankę po to wymyślono żeby te obiektywy wymieniać, ale uzasadnioną wymianą jest taka która coś naprawdę da.
    A nie noszenie całego plecaka szkieł i kręcenie nimi co chwilę.

    Poza tym paproszek jest paproszek i nie chciałbym żeby okazało się np. że po przyjściu do domu, świetne zdjęcie, wcześniej wspomnianego ptaszka, ma pyłek z którym nic się nie do zrobić.

    Ja wiedze jeszcze dwie zalety tego obiektywu:

    1) przy kupowaniu akcesorii do niego skupiamy się tylko na rozmiarze 72mm i koniec a nie jak do tej pory musiałem kupować po trzy filtry polaryzacyjne do każdego z obiektywów
    2) Obiektyw nie jest tak wielki jak np. 70-300, ponieważ wysuwa się na 2 razy ( nie wiem jak fachowo się to nazywa)
    Ostatnio edytowane przez Bosek ; 10-12-2007 o 13:47
    D300 | 18-200 VR | 50 1.8 | S 170-500 APO | SB-900
    www.bosek.com.pl\galeria

Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •