Close

Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 51

Wątek: Obiektyw do D70

  1. #31
    Zbanowany
    Dołączył
    08 2006
    Miasto
    Wrocław Psie Pole, psia mać !
    Posty
    4 992

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mpwt Zobacz posta
    Za 2000 zł spokojnie da radę zakupić te 3 stałki!!.
    24mmf,8 600zł
    50mmf1,8 300zł
    85mm f1,8 1100zł

    I nie ma żadnego taniego zooma na takie TRIO !!!

  2. #32

    Domyślnie

    50 mydli? Coś Ci się pomyliło! To chyba najostrzejszy obiektyw ze stajni Nikona!

    Zawsze lubimy rekordy, a jeśli zdarzają się w tak ważnej kategorii jak rozdzielczość to lubimy je jeszcze bardziej. Nikkora 1.8/50 nie sposób więc nie lubić, bo dla f/5.6 notuje najwyższą zmierzoną przez nas jak dotychczas wartość MTF50 wynoszącą 46.4 +\- 0.7 lpmm.
    http://optyczne.pl/66.4-Test_obiekty...E6_obrazu.html
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  3. #33

    Domyślnie

    Dla porównania jeszcze:

    85/1.8

    i 55-200 VR:
    w centrum
    na brzegu


    Jakieś wątpliwości jeszcze?
    Ostatnio edytowane przez mpwt ; 05-12-2007 o 18:56
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  4. #34

    Domyślnie

    Ja wybór chwale, szczególnie pierwsze dwie pozycje

    co do trzeciej to tylko zasłyszane było, a Panowie mają sprawdzone więc co tu mówić o moich "słuchach"
    Mateusz Książkiewicz
    Canon & Nikon

  5. #35

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    24mmf,8 600zł
    50mmf1,8 300zł
    85mm f1,8 1100zł

    I nie ma żadnego taniego zooma na takie TRIO !!!
    Robin102, będę wdzięczny za namiary sprzedającego 24/2.8 i 50/1.8 w cytowanych przez Ciebie cenach.
    X-T10, XF35, XF18-55, MK320

  6. #36

    Domyślnie

    Ja również.

    50 to około 450 pln
    24 brak danych
    85 1300pln

    Mpwt mogli byśmy sie spotkać? - więcej na pm
    Ostatnio edytowane przez Bosek ; 05-12-2007 o 19:42
    D300 | 18-200 VR | 50 1.8 | S 170-500 APO | SB-900
    www.bosek.com.pl\galeria

  7. #37

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bosek Zobacz posta
    Jednak zdecydowałem sie na pozbycie 300-setki, kupię 55-200 VR- może ktoś sprzedaje?
    A można prosić kolege mini27 o pokazanie kilku fotek z tego obiektywu?

    i do tego stałki dokupię.

    Co do 50 1.8 to słyszałem że mydli ale nie wiem czy to jest prawda?

    Ok decyja podjęta:

    1 Nikkor Af 50mm f/1.8 D

    2 NIKON DX AF-S nikkor 18-70 mm 1.3.5-4.5

    3 Nikkor AF-S VR DX 55-200 f/4-5.6

    Jednak pozbede sie tego co mam.

    mam nadzieje że pochwalicie mój wybór?
    Oooo, też chciałbym żeby kolega mini27 pokazał parę fotek.
    Z tego co słyszałem ma suuuuper zdjęcia


    A tak na serio, nie rozważasz zakupu Tamrona 17-50 2.8?
    Masz ładnie zapchany zakres i światło 2.8 w całym zakresie (wtedy nawet 50 możesz sobie odpuścić).

  8. #38

    Domyślnie

    Wiecie co wam powiem, że już jestem tak samo głupi jak przed napisaniem tego posta.

    Juz nic nie wiem.
    D300 | 18-200 VR | 50 1.8 | S 170-500 APO | SB-900
    www.bosek.com.pl\galeria

  9. #39
    Oszczędny w słowach Awatar marcinekmm
    Dołączył
    12 2004
    Miasto
    Mińsk Mazowiecki
    Posty
    225

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bosek Zobacz posta
    Wiecie co wam powiem, że już jestem tak samo głupi jak przed napisaniem tego posta.

    Juz nic nie wiem.
    Kolejny wniosek na to, aby przed zadaniem pytania należy prześledzić historię Forum używając przycisku "Szukaj" i na jej podstawie wysnuć właściwe wnioski

    P.S. Osobiście polecam sprawdzonego pod kątem BF/FF Tamrona 17-50/2,8
    __________________ ? ___________________

  10. #40

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bosek Zobacz posta
    Wiecie co wam powiem, że już jestem tak samo głupi jak przed napisaniem tego posta.

    Juz nic nie wiem.
    I o to chodzi.

    Gdyby zadanie pytania, prowadziło do jednoznacznej odpowiedzi, Forum szybko by zamarło, a tak to bez przerwy wałkowane są te same dylematy i wszyscy mamy zajęcie.
    X-T10, XF35, XF18-55, MK320

Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •