Owszem lustrzanka jest po to aby zmieniać obiektywy ale może być ku temu wiele powodów. Nie miałem na myśli kupowania jedngo uniwersala, tym bardziej że napisałem "sam mam kilka obiektywów" i sam zmieniam więc się nie zrozumieliśmy. Jak najbardziej posiadanie 1-2 stałek w arsenale foto jest wskazane ale po coś wynaleziono też zoomy ażeby ludziom ułatwić życie.
Wyznacznikiem swobody dokonywnia wyborów szkieł jest niezmiennie portfel więc w przypadku kolegi Boska mógł sobie on pozwolić na obiektyw (jakkolwiek wcale nie taki tani) 18-200 z którego będzie zadowolony i nikt nie będzie wpadał w szał tylko dlatego że ostrość na brzegach jego zdjęcia będzie trochę niższa niż na brzegu z Niklora 30 czy innego szkła bo wciąż dla amatora będzie ona super. Mógłby on sobie nabyć obiektyw Zoom którego jakość już śmiało konkuruje ze stałkami w pewnych zakresach ogniskowych ale ceny są bardzo wysokie.
Swoją drogą jakie metody stosujesz że nie masz żadnych syfków na matrycy (chętnie usłyszę porady)
pozdrawiam
Szukaj




Odpowiedz z cytatem
Skontaktuj się z nami