witam
mam pytanko czy u Was tez braketing dziala niesamowice wolno? nawet na basic i r15 przerwy miedzy fotkami sa tak dlugie ze wogole uzywanie braketingu mija sie z celem.
Szukaj
witam
mam pytanko czy u Was tez braketing dziala niesamowice wolno? nawet na basic i r15 przerwy miedzy fotkami sa tak dlugie ze wogole uzywanie braketingu mija sie z celem.
D750 D700 D7000 + s10-20 + S20F1.8 N50F1.8 + N24-70 + N70-200 + uv SDEx:SD,CF + SB-800+SB900 PixelK + hexacoopter | Minolta D700si+28-200+5400xi| 300F4 + 120F2.8 + 80F2.8 + 50F4 + 30cm http://www.rafalbociek.rwbb.pl
Co masz na myśli pisząc długo?
Nie mierzyłem mu czasu pomiędzy zdjęciami ale nie musiałem czekać.
D80 (grip), N AF 18-200 DX, SB-800,i inne takie tam różne
U mnie braketing ustawiony na 3 klatki trwa dokladnie tyle ile trwa zrobienie 3 klatek seryjnie z takimi parametrami jak przy braketingu
Nikon D80; Nikkor 18-200 VR; Jupiter 135/3,5; mieszek; SB-800... i tyle...
Włącz MF, zobacz że wtedy się w ogóle nie zacina. Może robisz fotki obiektu który się rusza, AF próbuje złapać ostrość i blokuje robienie kolejnej fotki w braketingu. Zobacz np. na AF-C, też powinien działać płynnie, poprostu aparat nie czeka aż ustawi ostrość, a robi tak właśnie na AF-A.
Głupie pytanie a robisz na włączonym trybie seryjnym czy bez? Bo ja właśnie odkryłem że bez trybu seryjnego musze ręcznie pstrykać fotki... Na seryjnym śmiga... jak na seryjnymi robie dwie lub czy fotki [w zależności od ustawionego bracketingu] przy najlepszej jakości nawet w Nefach+JPEG FINE i przy AF-S... Przy włączonym NR seryjne plasują się gdzieś w okolicach 2-3 klatek na sekunda ale to i tak IMHO szybko
pzdr
Ostatnio edytowane przez b707 ; 09-10-2007 o 22:24
Nikon D80 + N18-70DX+ S70-300 DG APO + Carena TZ-250
nie no wiadomo ze w trybie seryjnym i mf. teraz dopiero zrobilem z zegarkiem i wyszlo 3kl/s ale jakos to i tak wolno. wydaje mi sie ze canon 350 i mionolty 5d i 7d jakos szybciej to robia, albo poprostu jakos inny dziwiek wydaja i mi sie zdaje.![]()
D750 D700 D7000 + s10-20 + S20F1.8 N50F1.8 + N24-70 + N70-200 + uv SDEx:SD,CF + SB-800+SB900 PixelK + hexacoopter | Minolta D700si+28-200+5400xi| 300F4 + 120F2.8 + 80F2.8 + 50F4 + 30cm http://www.rafalbociek.rwbb.pl
Mi tam robi normalnie o tak: paach, paach, paach i są zdjęcia
A na serio: szybciej niż 3fps ci nie poleci - to jest nominalna prędkość D80. chcesz szybciej - kup D200/D300
|D7100|SB-800|T17-50/2.8|S70-200/2.8|SY8/3.5|nogi GoldPhoto|Manfrotto|SanDisk|
Pozdrawiam Tomek Kić
no jo,teraz mi sie przypomialo dzieki prz3mo ze odszumianie jeszcze spowalnia. teraz zasuwa tak jak powinien szybko
dzieki
btw. czy nowy firmware umozliwia zdefiniwanie inncy funkcji na guzik ae-l niz standardowe? bo pod funkcyjnym tylko sa najcekawsze rzeczy a pod ae-l same nieuzyteczne funkcje :/
D750 D700 D7000 + s10-20 + S20F1.8 N50F1.8 + N24-70 + N70-200 + uv SDEx:SD,CF + SB-800+SB900 PixelK + hexacoopter | Minolta D700si+28-200+5400xi| 300F4 + 120F2.8 + 80F2.8 + 50F4 + 30cm http://www.rafalbociek.rwbb.pl
Nie umozliwia zrobienia niczego wiecej.
Nie zgodzę się, że zmiana ustawien przycisku ae-l/af-l daje małe możliwości. Ustawienie na nim tylko blokady ekspozycji, bez AF, w moim przypadku sporo wnosi do pracy z D80. A ustawianie ostrości po wciśnięciu tylko tego przycisku do pies? Dzieki niemu mozna pobawić się z pułapką ostrości oraz ułatwić sobie zadanie przy zdjęciach sportowych.
Skontaktuj się z nami