Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: braketing d80

  1. #1

    Domyślnie braketing d80

    witam
    mam pytanko czy u Was tez braketing dziala niesamowice wolno? nawet na basic i r15 przerwy miedzy fotkami sa tak dlugie ze wogole uzywanie braketingu mija sie z celem.
    D750 D700 D7000 + s10-20 + S20F1.8 N50F1.8 + N24-70 + N70-200 + uv SDEx:SD,CF + SB-800+SB900 PixelK + hexacoopter | Minolta D700si+28-200+5400xi| 300F4 + 120F2.8 + 80F2.8 + 50F4 + 30cm http://www.rafalbociek.rwbb.pl

  2. #2

    Domyślnie

    Co masz na myśli pisząc długo?
    Nie mierzyłem mu czasu pomiędzy zdjęciami ale nie musiałem czekać.
    D80 (grip), N AF 18-200 DX, SB-800,i inne takie tam różne

  3. #3

    Domyślnie

    U mnie braketing ustawiony na 3 klatki trwa dokladnie tyle ile trwa zrobienie 3 klatek seryjnie z takimi parametrami jak przy braketingu
    Nikon D80; Nikkor 18-200 VR; Jupiter 135/3,5; mieszek; SB-800... i tyle...

  4. #4

    Domyślnie

    Włącz MF, zobacz że wtedy się w ogóle nie zacina. Może robisz fotki obiektu który się rusza, AF próbuje złapać ostrość i blokuje robienie kolejnej fotki w braketingu. Zobacz np. na AF-C, też powinien działać płynnie, poprostu aparat nie czeka aż ustawi ostrość, a robi tak właśnie na AF-A.
    Ostatnio edytowane przez kryszpin ; 09-10-2007 o 22:10
    Flickr / Web / D80

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tofifik Zobacz posta
    witam
    mam pytanko czy u Was tez braketing dziala niesamowice wolno? nawet na basic i r15 przerwy miedzy fotkami sa tak dlugie ze wogole uzywanie braketingu mija sie z celem.
    Głupie pytanie a robisz na włączonym trybie seryjnym czy bez? Bo ja właśnie odkryłem że bez trybu seryjnego musze ręcznie pstrykać fotki... Na seryjnym śmiga... jak na seryjnym i robie dwie lub czy fotki [w zależności od ustawionego bracketingu] przy najlepszej jakości nawet w Nefach+JPEG FINE i przy AF-S... Przy włączonym NR seryjne plasują się gdzieś w okolicach 2-3 klatek na sekunda ale to i tak IMHO szybko
    pzdr
    Ostatnio edytowane przez b707 ; 09-10-2007 o 22:24
    Nikon D80 + N18-70DX+ S70-300 DG APO + Carena TZ-250

  6. #6

    Domyślnie

    nie no wiadomo ze w trybie seryjnym i mf. teraz dopiero zrobilem z zegarkiem i wyszlo 3kl/s ale jakos to i tak wolno. wydaje mi sie ze canon 350 i mionolty 5d i 7d jakos szybciej to robia, albo poprostu jakos inny dziwiek wydaja i mi sie zdaje.
    D750 D700 D7000 + s10-20 + S20F1.8 N50F1.8 + N24-70 + N70-200 + uv SDEx:SD,CF + SB-800+SB900 PixelK + hexacoopter | Minolta D700si+28-200+5400xi| 300F4 + 120F2.8 + 80F2.8 + 50F4 + 30cm http://www.rafalbociek.rwbb.pl

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tofifik Zobacz posta
    nie no wiadomo ze w trybie seryjnym i mf. teraz dopiero zrobilem z zegarkiem i wyszlo 3kl/s ale jakos to i tak wolno. wydaje mi sie ze canon 350 i mionolty 5d i 7d jakos szybciej to robia, albo poprostu jakos inny dziwiek wydaja i mi sie zdaje.
    Wyłącz jeszcze w opcjach software'owe odszumianie.

  8. #8

    Domyślnie

    Mi tam robi normalnie o tak: paach, paach, paach i są zdjęcia


    A na serio: szybciej niż 3fps ci nie poleci - to jest nominalna prędkość D80. chcesz szybciej - kup D200/D300
    |D7100|SB-800|T17-50/2.8|S70-200/2.8|SY8/3.5|nogi GoldPhoto|Manfrotto|SanDisk|
    Pozdrawiam Tomek Kić

  9. #9

    Domyślnie

    no jo, teraz mi sie przypomialo dzieki prz3mo ze odszumianie jeszcze spowalnia. teraz zasuwa tak jak powinien szybko
    dzieki
    btw. czy nowy firmware umozliwia zdefiniwanie inncy funkcji na guzik ae-l niz standardowe? bo pod funkcyjnym tylko sa najcekawsze rzeczy a pod ae-l same nieuzyteczne funkcje :/
    D750 D700 D7000 + s10-20 + S20F1.8 N50F1.8 + N24-70 + N70-200 + uv SDEx:SD,CF + SB-800+SB900 PixelK + hexacoopter | Minolta D700si+28-200+5400xi| 300F4 + 120F2.8 + 80F2.8 + 50F4 + 30cm http://www.rafalbociek.rwbb.pl

  10. #10

    Domyślnie

    Nie umozliwia zrobienia niczego wiecej.
    Nie zgodzę się, że zmiana ustawien przycisku ae-l/af-l daje małe możliwości. Ustawienie na nim tylko blokady ekspozycji, bez AF, w moim przypadku sporo wnosi do pracy z D80. A ustawianie ostrości po wciśnięciu tylko tego przycisku do pies? Dzieki niemu mozna pobawić się z pułapką ostrości oraz ułatwić sobie zadanie przy zdjęciach sportowych.
    Dziewiąty najstarszy użytkownik forum.
    Sansa Clip 4 GB + Sennheiser PX100 II
    kekacz.blogspot.com

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •