Close

Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 80

Wątek: Auto ISO w 40D

  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Skipper Zobacz posta
    wiesz mnie nie interesuja kompakty etc tylko rynek DSLr
    Please, czytaj dokladnie:

    "
    Tak optymistyczne prognozy Nikona są zapewne spowodowane bardzo dobrymi wynikami z ostatnich lat. Koncern z udziałem 42% jest obecnie globalnym liderem w sprzedaży cyfrowych lustrzanek (według danych CIPA). Największy konkurent, czyli firma Canon notuje udziały na poziomie 38%.
    "
    Nikon F-501, Canon 30D

  2. #12
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Niemcy a czasem inne kraje
    Posty
    105

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pn Zobacz posta
    Please, czytaj dokladnie:

    "
    Tak optymistyczne prognozy Nikona są zapewne spowodowane bardzo dobrymi wynikami z ostatnich lat. Koncern z udziałem 42% jest obecnie globalnym liderem w sprzedaży cyfrowych lustrzanek (według danych CIPA). Największy konkurent, czyli firma Canon notuje udziały na poziomie 38%.
    "
    sie uspokuj bo zawalu dostaniesz nie musisisz wytluszczac czytac potrafie Ty rowniez czytaj... nim sie podniecac zaczniesz sektor profi jest opanowany przez czerwonych i tu zadne zaklinanie rzeczywistosci lustrzankami ktore mozna dodawac do gazety nie zmieni(by bylo jasne obie firmy takie produkuja)... mam nadzieje natomiast iz zmieni to D3 jak byc moze rowniez D300 bo im wieksza konkurencja tym lepiej dla wszystkich
    C Digital 17-200 F/1.4 f/1.8 f4 L IS i kilka dupereli

  3. #13

    Domyślnie

    Profi jest opanowany przez czerwonych. YES.

    W DSLR Nikon jest numer 1. YES, YES, YES.


    PS. Nie podniecam sie. Czy to takie istotne? Zreszta ja obecnie tez 30D. (plus pentax k100D dla familii).
    Nikon F-501, Canon 30D

  4. #14
    Kaleid
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Skipper Zobacz posta
    sektor profi jest opanowany przez czerwonych i tu zadne zaklinanie rzeczywistosci lustrzankami ktore mozna dodawac do gazety nie zmieni
    Sektor profi to nie tylko pilka nozna, gdzie Canon faktycznie wiedzie spory prym. I zadne zaklinanie czy wklejanie zdjec ze stadionow tez tego nie zmieni Troche dystansu obu stronom zyczę... dobranoc

  5. #15

    Domyślnie

    Jest juz test 40D na fotopolis:

    http://www.fotopolis.pl/index.php?n=6374

    Strona 7 - jakosc obrazu jak to zwykle u Canona -> swietna.
    Nikon F-501, Canon 30D

  6. #16

    Domyślnie

    chciałbym żeby iso1600 i 3200 w d300 było na podobnym poziomie

    choć z drugiej strony san już nie wiem co myśleć o canonie... ostatnio wpadło mi zdjęci z 30d+70-200f4 wołan z rawa przy iso500 w porannym świetle i jakość była tak fatalna, że kazdy nikon którego miałem w rękach wstydziłby się takiej kichy
    Ostatnio edytowane przez Pawel Pawlak ; 20-09-2007 o 13:35
    N16-35/N24-70/N70-200VR2/N24/N105VR/N400VR/Z40/Z24-120S/Z70-200S/V16/TT75/T28-75G2
    D800/D500/D4s/Z6/Z63/Z9

    pozdrawiam
    Paweł

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    chciałbym żeby iso1600 i 3200 w d300 było na podobnym poziomie

    choć z drugiej strony san już nie wiem co myśleć o canonie... ostatnio wpadło mi zdjęci z 30d+70-200f4 wołan z rawa przy iso500 w porannym świetle i jakość była tak fatalna, że kazdy nikon którego miałem w rękach wstydziłby się takiej kichy
    Pawle ja początkowo jak miałem N D50 i wołałem zdjęcia z nef-ów to wychodziła mi nieraz kicha. To samo z C 20D. Po prostu pewnych rzeczy się trzeba nauczyć. Żaden sprzęt nie jest idealny. Także jestem przekonany, że i z 40-tki będą się pokazywać niezłe gnioty.
    W ogóle to wydaje mi się, że takie testy powinny być robione przez miłośników systemu znających perfekt wszystkie niuanse i potrafiących wycisnąć z danego ustrojstwa maksimum. Myślę że wtedy wyniki takich testów byłyby bardzo mirodajne i pokazywały co dana puszka w rzeczywistości potrafi.
    Pozdrawiam
    Marcin

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Skipper Zobacz posta
    aaa i widzialem fotki prz tym ISO 400... jak w D200 na ISO 100 jesli o poziom szumow chodzi wiec dlaczego nie robic tak?
    Jak rozumiem Canon specjalnie zawyża ISO w autoiso żeby jakoś obrazu nie była lepsza niż w D200, bo inaczej biedny Nikon by zbankrutował z dnia na dzień.

    Pytanie nie było o to jak to szumi na tych 400, tylko dla czego jest to defaultowa wartość zamiast logicznego algorytmu dającego najniższe adekwatne ISO - ot cała kwestia. A co do cudownej szumoodporności to ja bym nic nie miał przeciwko ISO 100 z jeszcze mniejszymi szumami .

  9. #19

    Domyślnie

    Powinno byc jak w taniutkim pentaksie k100d - uzytkownik definiuje sobie sam zakres AutoISO...
    Nikon F-501, Canon 30D

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pn Zobacz posta
    Powinno byc jak w taniutkim pentaksie k100d - uzytkownik definiuje sobie sam zakres AutoISO...
    Albo Nikonie, gdzie zakres Auto ISO można zmieniać "w locie".

Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •