Close

Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 80

Wątek: Auto ISO w 40D

  1. #21
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Niemcy a czasem inne kraje
    Posty
    105

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez futrzak Zobacz posta
    Jak rozumiem Canon specjalnie zawyża ISO w autoiso żeby jakoś obrazu nie była lepsza niż w D200, bo inaczej biedny Nikon by zbankrutował z dnia na dzień.

    Pytanie nie było o to jak to szumi na tych 400, tylko dla czego jest to defaultowa wartość zamiast logicznego algorytmu dającego najniższe adekwatne ISO - ot cała kwestia. A co do cudownej szumoodporności to ja bym nic nie miał przeciwko ISO 100 z jeszcze mniejszymi szumami .
    zle rozumiesz... ale kazdy rozumie jak chce... za to to bym nie mial nic przeciwko prawdziwemu ISO 50
    C Digital 17-200 F/1.4 f/1.8 f4 L IS i kilka dupereli

  2. #22

    Domyślnie

    Pomimo pewnych niedostatków, 40D wydaj się obecnie najlepszym aparatem do fotografii dzikiej przyrody...
    prawdopodobnie dobry AF;
    b.dobry crop -1.6
    wysoka rozdzielczość 10mpix
    14bitowe RAWy
    b.dobre wysokie iso
    wysoka szybkostrzelność
    chyba solidne, uszczelniane body
    rewelacyjna cena

    Szczerze mówiąc, nie sądzę żeby d300 zapewniło lepszy stosunek cena/możliwości.
    Ostatnio edytowane przez Pawel Pawlak ; 23-09-2007 o 11:35
    N16-35/N24-70/N70-200VR2/N24/N105VR/N400VR/Z40/Z24-120S/Z70-200S/V16/TT75/T28-75G2
    D800/D500/D4s/Z6/Z63/Z9

    pozdrawiam
    Paweł

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pn Zobacz posta
    Jest juz test 40D na fotopolis:

    http://www.fotopolis.pl/index.php?n=6374

    Strona 7 - jakosc obrazu jak to zwykle u Canona -> swietna.
    Ciekawe jakim szkłem fotografowali te banknoty. Może tym gniotem 28-105/3.5-4.5 ??????
    Fuji S3Pro || Nikkor 35/1.8G DX; 50/1.8D

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Remol71 Zobacz posta
    Ciekawe jakim szkłem fotografowali te banknoty. Może tym gniotem 28-105/3.5-4.5 ??????
    Na to chyba wygląda .
    Pozdrawiam
    Marcin

  5. #25
    Gaduła Awatar shaolin
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Rio de Janeiro, Brazylia
    Posty
    9 827

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    Pomimo pewnych niedostatków, 40D wydaj się obecnie najlepszym aparatem do fotografii dzikiej przyrody...
    prawdopodobnie dobry AF;
    b.dobry crop -1.6
    wysoka rozdzielczość 10mpix
    14bitowe RAWy
    b.dobre wysokie iso
    wysoka szybkoszczelność
    chyba solidne, uszczelniane body
    rewelacyjna cena

    Szczerze mówiąc, nie sądzę żeby d300 zapewniło lepszy stosunek cena/możliwości.
    Pawle no prosze Cie 'prawdopodobnie' to chyba troszke za malo i szybkostrzelnosc :P bo teraz wynika z Twojej wypowiedzi ze ma szybkie uszczelki

    Ale jezeli faktycznie ma bardzo dobry AF to jest to bardzo fajna maszynka w przystepnej cenie.

    P.S. Wielu ludzi na roznych zagranicznych forach stawia pytanie - '40d or 1dmkIII for wildlife', wiec to chyba cos znaczy ale podobnie bylo i tutaj przeciez - D300/D3 do przyrody... wiec moze swiat zmierza po prostu w taka strone ze pozornie slabsi wypieraja mocniejszych ze wzgledu na cropa [bo Ci mocniejsi coraz mniej tego cropa maja ]
    Ostatnio edytowane przez shaolin ; 23-09-2007 o 07:43

  6. #26

    Domyślnie

    Paweł, 40d praktycznie nie ma uszczelek, dali tylko jakąś gąbkę do gniazda baterii i kart pamięci.

    Odnośnie AF to osoby mające już tą puchę widzą różnicę-jest lepszy. Lepiej łapie w cimnościach i ogólnie wszysktie punkty krzyżówe dają się normalnie wykorzystać

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez shaolin Zobacz posta
    szybkostrzelnosc :P
    się poprawiłem... Jak widać nie potrafię napisać niczego sensownego i pozytywnego o tej marce
    Ostatnio edytowane przez Pawel Pawlak ; 23-09-2007 o 11:39
    N16-35/N24-70/N70-200VR2/N24/N105VR/N400VR/Z40/Z24-120S/Z70-200S/V16/TT75/T28-75G2
    D800/D500/D4s/Z6/Z63/Z9

    pozdrawiam
    Paweł

  8. #28

    Domyślnie

    No niestety Paweł ale masz rację...
    Canon 40D to świetny korpus za cenę ok 4000zł - lada chwila będzie kosztował grubo poniżej tej bariery. Nikon D300 natomiast - ze swoimi niewątpliwymi zaletami w postaci doskonałej ergonomii, prawdziwego uszczelnienia, sterowania błyskiem, rewelacyjny lcd itd - z ceną zbliżoną do 6500 - 7000zł będzie dużo mniej atrakcyjną propozycją biorąc pod uwagę wspomniany przez Ciebie stosunek ceny do proponowanych możliwości.
    Podobnie jest z równie świetnym 30D - obecnie do kupienia poniżej 3000zł. Za podobne pieniądze mamy plstikowe D80 - i tu wybór ceny do jakości i możliwości jest prosty...
    ... na nic sprzętu kupa gdy fotograf (_._) ...

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nowart Zobacz posta
    No niestety Paweł ale masz rację...
    Nie chciałem, żeby to zabrzmiało tak dramatycznie Ja tam się tym specjalnie nie martwię. I tak nie zmienię systemu bo po prostu obrazowanie canona mi się nie podoba Fakt że d300 będzie droższym aparatem, ale jest też lepszy
    N16-35/N24-70/N70-200VR2/N24/N105VR/N400VR/Z40/Z24-120S/Z70-200S/V16/TT75/T28-75G2
    D800/D500/D4s/Z6/Z63/Z9

    pozdrawiam
    Paweł

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nowart Zobacz posta
    No niestety Paweł ale masz rację...
    Canon 40D to świetny korpus za cenę ok 4000zł - lada chwila będzie kosztował grubo poniżej tej bariery. Nikon D300 natomiast - ze swoimi niewątpliwymi zaletami w postaci doskonałej ergonomii, prawdziwego uszczelnienia, sterowania błyskiem, rewelacyjny lcd itd - z ceną zbliżoną do 6500 - 7000zł będzie dużo mniej atrakcyjną propozycją biorąc pod uwagę wspomniany przez Ciebie stosunek ceny do proponowanych możliwości.
    I dlatego tez uwazam, ze kolejny korpus to bedzie pewnie nastepca D80. I wlasnie on bedzie konkurencja dla 40D.

Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •