Close

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 80

Wątek: Auto ISO w 40D

  1. #1

    Domyślnie Auto ISO w 40D

    • P, Av, A-Dep: ISO 400 - 800 (will drop to ISO 100 to avoid over-exposure)
    • Tv: ISO 400 (will use 100 - 800 if required)
    • M: ISO 400
    • Scene modes (apart from Sport and Portrait): ISO 100 - 800
    • Sport scene mode: ISO 400 - 800
    • Portrait scene mode: ISO 100
    • With flash (all modes): ISO 400

    To chyba jakis dowcip? ISO 400?!?
    Nikon F-501, Canon 30D

  2. #2

    Domyślnie

    To są zakresy iso auto w poszczególnych programach tak to rozumiem. Jeśli tak to chyba to jest rozsądne, nigdy nie ustawiałem sobie iso auto ale gdybym tak robił to nie chciałbym aby mi podbijało iso do 1600 albo więcej...

  3. #3

    Domyślnie

    Jak na auto ISO wyglądają rozsądnie: od 100 do 800 w zależności od trybu pracy /programu.

    [Nigdy nie korzystałem i raczej nie będę z tego korzystał w przyszłości (jestem wychowany na analogu): jakoś wolę sam decydować o ISO].

    2x Fuji S5 Pro; MB-D200, Tokina 12-24 /4; Tamron 17-50 /2.8; Nikkor 18-105 /3.5-5.6 VR; Sigma 70-200 /2.8 APO HSM; Sigma Macro 50 /2.8; Nikon SB-900 i SB-800, Manfrotto, i conieco drobiazgów.

  4. #4

    Domyślnie

    ISO400 na M, czy Av to jest rozsadne? Zmniejszajace sie tylko wtedy, gdy jest tak duzo swiatla, ze nie mozna dobrac poprawnych wartosci ekspozycji?

    Moze by jednak wzieli przyklad z Nikona, czy chociazby prostego Pentaxa K100D...

    Przy takim traktowaniu amatorow (sztuczne ograniczenia w 400D i 40D, ktorych nie ma gdzie indziej) nie dziwie sie, ze Canon jest numerem 2, za Nikonem, na rynku DSLR.
    Nikon F-501, Canon 30D

  5. #5

    Domyślnie

    Jak dla mnie to Auto ISO w 40D to jakaś porażka. Czy na prawdę trudno wymyśleć prosty alogorytm, jaki jest np. w D200, a nie kombinować z różnymi zakresami w różnych programach? Konfigurowalne max ISO, konfigurowalny min czas migawki, no i mozliwość podbicia dolnego progu bezpośrednio na puszce przyciskiem ISO i kółkiem.
    Ostatnio edytowane przez milo_ja ; 04-09-2007 o 15:42

  6. #6

    Domyślnie

    canon najwyraźniej ma inne wyobrażenie ergonomi
    N16-35/N24-70/N70-200VR2/N24/N105VR/N400VR/Z40/Z24-120S/Z70-200S/V16/TT75/T28-75G2
    D800/D500/D4s/Z6/Z63/Z9

    pozdrawiam
    Paweł

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    canon najwyraźniej ma inne wyobrażenie ergonomi


    Wiem. Mam 30D. Troche meka z obsluga...
    Nikon F-501, Canon 30D

  8. #8
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Niemcy a czasem inne kraje
    Posty
    105

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pn Zobacz posta
    Przy takim traktowaniu amatorow (sztuczne ograniczenia w 400D i 40D, ktorych nie ma gdzie indziej) nie dziwie sie, ze Canon jest numerem 2, za Nikonem, na rynku DSLR.
    tak z ciekawosci... wg jakiej klasyfikacji? moglbys przytoczyc jakies wiarygodne badania


    aaa i widzialem fotki prz tym ISO 400... jak w D200 na ISO 100 jesli o poziom szumow chodzi wiec dlaczego nie robic tak?
    Ostatnio edytowane przez Skipper ; 05-09-2007 o 09:08
    C Digital 17-200 F/1.4 f/1.8 f4 L IS i kilka dupereli

  9. #9

  10. #10
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Niemcy a czasem inne kraje
    Posty
    105

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yakoop Zobacz posta
    Należy pamiętać, że mimo największego udziału w całości rynku Nikon nadal na większości rynków ustępuje pola Canonowi w segmencie aparatów czysto profesjonalnych. Obserwując pracę reporterów widać, że przewaga "czerwonej" marki jest znaczna. skopiowane z Twojego linka nie specjalnie potwierdza to rewelacje PN

    wiesz mnie nie interesuja kompakty etc tylko rynek DSLr
    C Digital 17-200 F/1.4 f/1.8 f4 L IS i kilka dupereli

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •