Close

Strona 1115 z 1914 PierwszyPierwszy ... 115615101510651105111311141115111611171125116512151615 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 141 do 11 150 z 19131
  1. #11141
    mackaron
    Gość

    Domyślnie

    Nie zastapil...jakos do tej pory nie uzywalem 85 ale sie zawsze na niego zasadzałem... trafil sie w slicznym stanie pudelkowym z akcesoriami wiec wzialem Wiekszosc ostatnich zdjec to 28/2 (ktore chce zastapic zeissem 28/2 - jest na forumowej gieldzie, a ktory w niektorych kregach zwany jest "hollywood" oraz Zeiss Sonnar 55/1.8 ktory mimo ze wart kazdych pieniedzy nie jest tak nerwowy (co lubie) jak planar 50/1.4 czy 1.7 od conataxa. Wiele zdjec powstalo rowniez za pomoca tiltoheliosa 58/2 ktorego rowniez zastapi Zeiss 50/1.4 w tiltoadapterze ktory juz do mnie leci mam jeszcze Yashice ML 50/1.4 ktora jest ciekawym szklem ale zdecyduje co zostanie dopiero jak kupie fajny egzeplaz Planara

    a...i zapomnialem o nalesnikowym tessarze 45/2.8 do kolekcji
    Ostatnio edytowane przez mackaron ; 03-04-2018 o 10:58

  2. #11142

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mackaron Zobacz posta
    oraz Zeiss Sonnar 55/1.8 ktory mimo ze wart kazdych pieniedzy nie jest tak nerwowy (co lubie)
    Różnie to Panie o tym gadają.
    Jedni tak, drudzy tak...
    Fotografowanie jest równoznaczne z przywłaszczaniem sobie zdejmowanego przedmiotu. Oznacza to wchodzenie w pewien stosunek, który kojarzy się nam z poznaniem, czyli zawładnięciem. Susan Sontag
    A7 II Zeiss Batis 25/2 85/1,8 500px FB

  3. #11143
    mackaron
    Gość

    Domyślnie

    sonnary zasadniczo daja bardziej rozmemlany obrazek...a reszta to kwestia gustu

  4. #11144

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mackaron Zobacz posta
    Nie zastapil...jakos do tej pory nie uzywalem 85 ale sie zawsze na niego zasadzałem... trafil sie w slicznym stanie pudelkowym z akcesoriami wiec wzialem Wiekszosc ostatnich zdjec to 28/2 (ktore chce zastapic zeissem 28/2 - jest na forumowej gieldzie, a ktory w niektorych kregach zwany jest "hollywood" oraz Zeiss Sonnar 55/1.8 ktory mimo ze wart kazdych pieniedzy nie jest tak nerwowy (co lubie) jak planar 50/1.4 czy 1.7 od conataxa. Wiele zdjec powstalo rowniez za pomoca tiltoheliosa 58/2 ktorego rowniez zastapi Zeiss 50/1.4 w tiltoadapterze ktory juz do mnie leci mam jeszcze Yashice ML 50/1.4 ktora jest ciekawym szklem ale zdecyduje co zostanie dopiero jak kupie fajny egzeplaz Planara

    a...i zapomnialem o nalesnikowym tessarze 45/2.8 do kolekcji
    Przy tilcie cropujesz czy jest akceptowalna winieta?
    A7III + CV15/4.5v3 + CV21/3.5 + FE24-70/4 + FE35/1.8 + Batis 85/1.8 + STF100/2.8G + 70-300G

  5. #11145
    mackaron
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ikit Zobacz posta
    Przy tilcie cropujesz czy jest akceptowalna winieta?
    Domykajac do 2.8 w zasadzie nie widac nic specjalnie gorszacego

  6. #11146

    Domyślnie

    Bo się zastanawiałem ale nad średnioformatowymi, a do nich droższe adaptery niż pod szkła FF a akceptowalne cenowo szkła i tak ciemniejsze. To tak to może też spróbuję;]
    A7III + CV15/4.5v3 + CV21/3.5 + FE24-70/4 + FE35/1.8 + Batis 85/1.8 + STF100/2.8G + 70-300G

  7. #11147

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mackaron Zobacz posta
    Nie zastapil...jakos do tej pory nie uzywalem 85 ale sie zawsze na niego zasadzałem... trafil sie w slicznym stanie pudelkowym z akcesoriami wiec wzialem Wiekszosc ostatnich zdjec to 28/2 (ktore chce zastapic zeissem 28/2 - jest na forumowej gieldzie, a ktory w niektorych kregach zwany jest "hollywood" oraz Zeiss Sonnar 55/1.8 ktory mimo ze wart kazdych pieniedzy nie jest tak nerwowy (co lubie) jak planar 50/1.4 czy 1.7 od conataxa. Wiele zdjec powstalo rowniez za pomoca tiltoheliosa 58/2 ktorego rowniez zastapi Zeiss 50/1.4 w tiltoadapterze ktory juz do mnie leci mam jeszcze Yashice ML 50/1.4 ktora jest ciekawym szklem ale zdecyduje co zostanie dopiero jak kupie fajny egzeplaz Planara

    a...i zapomnialem o nalesnikowym tessarze 45/2.8 do kolekcji
    Tak z ciekawości dopytam. O tego Zeiss 28/2. Gdzie go spotkałeś?
    85 gdzie kupiłeś?


    Wysłane z mojego SM-T530 przy użyciu Tapatalka
    NIKON forever

  8. #11148
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Taka obserwacja może kogoś zainteresuje.
    Przerobiony Helios pod nikona, na D600 daje piękne kontrastowe fotki ale lekko wyprane kolorki, ten sam obiektyw z adapterem nikon-sony daje zdjęcia bardziej nasycone ale ze spadkiem kontrastu.
    Ciekaw jestem dlaczego.

  9. #11149
    mackaron
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bradley Zobacz posta
    Tak z ciekawości dopytam. O tego Zeiss 28/2. Gdzie go spotkałeś?
    85 gdzie kupiłeś?
    Ebay...trzeba polowac bo duzo chłamu... ale mozna trafic perelki...
    Załącznik 6956

    Dobre ceny maja japonczycy (nawet jesli sie doda clo i vat) i zwykle opis jest bardziej niz uczciwy

    ps. zwykla 28/2.8 jest rowniez bardzo udanym a jednoczesnie stosunkowo tanim szklem. Gadaja ze jedna z lepszych 28 ever.
    Ostatnio edytowane przez mackaron ; 03-04-2018 o 12:22

  10. #11150

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Taka obserwacja może kogoś zainteresuje.
    Przerobiony Helios pod nikona, na D600 daje piękne kontrastowe fotki ale lekko wyprane kolorki, ten sam obiektyw z adapterem nikon-sony daje zdjęcia bardziej nasycone ale ze spadkiem kontrastu.
    Ciekaw jestem dlaczego.
    Zapodaj przykłady na Rawkach.

Strona 1115 z 1914 PierwszyPierwszy ... 115615101510651105111311141115111611171125116512151615 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 19-01-2023, 23:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •