Nie zastapil...jakos do tej pory nie uzywalem 85ale sie zawsze na niego zasadzałem... trafil sie w slicznym stanie pudelkowym z akcesoriami wiec wzialem
Wiekszosc ostatnich zdjec to 28/2 (ktore chce zastapic zeissem 28/2 - jest na forumowej gieldzie, a ktory w niektorych kregach zwany jest "hollywood"
oraz Zeiss Sonnar 55/1.8 ktory mimo ze wart kazdych pieniedzy nie jest tak nerwowy (co lubie) jak planar 50/1.4 czy 1.7 od conataxa. Wiele zdjec powstalo rowniez za pomoca tiltoheliosa 58/2 ktorego rowniez zastapi Zeiss 50/1.4 w tiltoadapterze ktory juz do mnie leci
mam jeszcze Yashice ML 50/1.4 ktora jest ciekawym szklem ale zdecyduje co zostanie dopiero jak kupie fajny egzeplaz Planara
a...i zapomnialem o nalesnikowym tessarze 45/2.8do kolekcji
![]()
Szukaj





Skontaktuj się z nami