Close

Strona 1061 z 1914 PierwszyPierwszy ... 6156196110111051105910601061106210631071111111611561 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 10 601 do 10 610 z 19131
  1. #10601

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel92 Zobacz posta
    Używaną M9 możesz nabyć za 1800-2000 zorros.
    ale Tomek ma lajkę, więc kombinowanie pewnie po to, by tej samej szklarni z a7 używać


    Cytat Zamieszczone przez tomicher Zobacz posta
    Czy jest w Polsce jakakolwiek sztuka a7 z taką modyfikacją matrycy ?
    https://kolarivision.com/product/son...-lens-upgrade/

    Mówimy o korzystaniu ze szkieł Leica na aparatach a7.
    weź to olej, cudowanie jakieś.




    BTW, ten Iran fajny u Ciebie
    Ostatnio edytowane przez Franek_ ; 06-03-2018 o 15:42

  2. #10602

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel92 Zobacz posta
    Używaną M9 możesz nabyć za 1800-2000 zorros.
    Ja mam M9. Mam z tym aparatem obecnie duży problem i generalnie chciałem się rozeznać jak wygląda sytuacja na sprzętowym rynku fotograficznym.

    Mówimy tu o podpięciu/korzystaniu z tylko i wyłącznie jednego szkła - Summilux 35mm 1.4 ASPH wersja I

  3. #10603

    Domyślnie

    OK, rozumiem. Co Ci się dzieje z M9?
    Pozdrawiam
    Paweł

    Moja radosna twórczość

  4. #10604

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Franek_ Zobacz posta
    ten Iran fajny u Ciebie
    O co chodzi?
    Też chcę zobaczyć
    Fotografowanie jest równoznaczne z przywłaszczaniem sobie zdejmowanego przedmiotu. Oznacza to wchodzenie w pewien stosunek, który kojarzy się nam z poznaniem, czyli zawładnięciem. Susan Sontag
    A7 II Zeiss Batis 25/2 85/1,8 500px FB

  5. #10605

    Domyślnie

    To wygugluj leniu

    PS Podobno do końca roku mają się pojawić jeszcze inne Tampony.

  6. #10606

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomicher Zobacz posta
    Ja mam M9. Mam z tym aparatem obecnie duży problem i generalnie chciałem się rozeznać jak wygląda sytuacja na sprzętowym rynku fotograficznym.

    Mówimy tu o podpięciu/korzystaniu z tylko i wyłącznie jednego szkła - Summilux 35mm 1.4 ASPH wersja I
    Nie wiem jak asph 35/1,4 ale Nokton 35/1,2 chodzi na A7 jak burza bez przeróbek. Szczerze to nie zamieniłbym A7 na żadną Lajkę świata, a już na M9 w szczególności.

  7. #10607

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    Nie wiem jak asph 35/1,4 ale Nokton 35/1,2 chodzi na A7 jak burza bez przeróbek. Szczerze to nie zamieniłbym A7 na żadną Lajkę świata, a już na M9 w szczególności.
    Cześć Czornyj.
    No właśnie tutaj zdania są podzielone co do tego szkła i przyznam szczerze nie uśmiecha mi się korzystać z 50% możliwości tego obiektywu tylko dlatego że konstrukcyjnie cierpi w tym body.
    To trochę tak jakby dealer Porsche przy przekazaniu kluczyków powiedział że mozna jeździć tylko na trzech pierwszych biegach...
    Nie mam żadnych uprzedzeń do żadnej marki i jeśli faktycznie Sony udźwigłoby temat to pomyślałbym nad a7III/a7IIIr

    A co do M9 to nie miałbym sentymentu żeby się z nią pożegnać pod warunkiem że nowe body pozwalałoby na jazdę na 6tym biegu : )

  8. #10608

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    Nie wiem jak asph 35/1,4 ale Nokton 35/1,2 chodzi na A7 jak burza bez przeróbek. Szczerze to nie zamieniłbym A7 na żadną Lajkę świata, a już na M9 w szczególności.
    35/1.4 ASPH nie bangla na a7 tak jak na m9 czy m240, są jakieś problemy z ostrością, kolorami i takimi tam. to pewnie można poprawić na komputerze, jednak przede wszystkim, używanie tego szkła i ostrzenie nim na a7 w porównaniu z ostrzeniem dalmierzowym to w ogóle nieporównywalne jest.

  9. #10609

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomicher Zobacz posta
    Cześć Czornyj.
    No właśnie tutaj zdania są podzielone co do tego szkła i przyznam szczerze nie uśmiecha mi się korzystać z 50% możliwości tego obiektywu tylko dlatego że konstrukcyjnie cierpi w tym body.
    To trochę tak jakby dealer Porsche przy przekazaniu kluczyków powiedział że mozna jeździć tylko na trzech pierwszych biegach...
    Nie mam żadnych uprzedzeń do żadnej marki i jeśli faktycznie Sony udźwigłoby temat to pomyślałbym nad a7III/a7IIIr

    A co do M9 to nie miałbym sentymentu żeby się z nią pożegnać pod warunkiem że nowe body pozwalałoby na jazdę na 6tym biegu : )
    Cytat Zamieszczone przez Franek_ Zobacz posta
    35/1.4 ASPH nie bangla na a7 tak jak na m9 czy m240, są jakieś problemy z ostrością, kolorami i takimi tam. to pewnie można poprawić na komputerze, jednak przede wszystkim, używanie tego szkła i ostrzenie nim na a7 w porównaniu z ostrzeniem dalmierzowym to w ogóle nieporównywalne jest.
    Miałem ASPH przelotnie na A7 i niczego takiego nie zauważyłem, był bestialsko ostry, kontrastowy i kolorowy jak to ASPH. Jak bywasz w Krakowie to zapraszam na przestrzelenie

    Mimo że bardzo lubię ostrzenie na duchach, z nostalgią wspominam moją Mamiyę 7 itd. itp. po ponad dwóch latach z A7 ostrzę nim dużo szybciej i skuteczniej niż M9, a aparaty dzieli se technologicznie lekka przepaść wielkości rowu mariańskiego, nie wspominając o 4-o krotnej różnicy w cenie cenie. A7RIII i A9 to już kompletna nirwana fotograficzna, miałem teraz nieszczęście się tym usrojstwem pobawić na festiwalu foto i ocipiałem z zachwytu - ale A7 jest dobre, bo jest tanie i dobre, przy cenie 2,5K nawet jak ją kiedy zgubię po pijaku to nie będzie mi przykro

  10. #10610

    Domyślnie

    no to wiadomo, cena czyni cuda a Lajki są okrutnie przewartościowane pod tym względem.

    niemniej, ja używałem chwilę leikowych szkieł na a7 i komfort użytkowania tego jak dla mnie był zerowy..

    przepaść technologiczna - znów zgoda, szczególnie do m9, bo już ta nowsza z CMOSem tak nie odstaje i jest zauważalnie lepszym aparatem od dziewiątki.

Strona 1061 z 1914 PierwszyPierwszy ... 6156196110111051105910601061106210631071111111611561 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 19-01-2023, 23:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •