Close

Strona 1057 z 1914 PierwszyPierwszy ... 5755795710071047105510561057105810591067110711571557 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 10 561 do 10 570 z 19131
  1. #10561

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Na której?
    https://www.cyfrowe.pl/aparaty/obiek...e-mf-sony.html

    Ale znając życie, przy próbie zamówienia walną, ze jednak nie mają na stanie a następnego dnia cena 3.5

  2. #10562

    Domyślnie

    Myślałem, że o nowej piszesz Tu masz 3 tysie bez złotówki. Niewiele to zmienia w ogólnym rozrachunku, ale akurat cyfrowe to dość poważny sklep i chyba nie stosują takich gierek. Kupowałem od nich już kilka razy w promocji i cena oraz dostępność zawsze się zgadzały.

  3. #10563

    Domyślnie

    Tylko,że cena tego szkła wacha się od 3k aż do 3.8. Też pogłowie mi chodzi by poczekać na Tokine z AF, ale zapewne trza bulnąć podatek od nowości i za AF zapłacić. A mi szkieło potrzebne do krajobrazu, więc mi tam rybka czy AF, czy nie

  4. #10564

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ikit Zobacz posta
    No loxie są bardzo eleganckie. W tym mają fajne gabaryty. Natomiast w tej całej radości nie potrzebuję loxii 21 za pewnie ze 3 razy tyle co wyjdzie 21/3.5
    Wydaje mi się ikit, że jesteś optymistą. Cosina sobie liczy za dodanie styków, wieszczę wiec bliżej 3,5 - 4 tysi. Martwi mnie natomiast fakt, że o ile na błonie skopar f4 miał dobre opinie, to na cyfrze M9 raczej kiepawe, więc nie wiem czy to poprawią. Hope so!
    Psioniczni.pl Don't panic! Stay psionic!

  5. #10565

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Teu Zobacz posta
    Sigmy z mocowaniem sonego są OK w moim odczuciu tylko to polerowane coś wygląda koszmarnie- nie mogli zastosować zmatowienia jak w reszcie obiektywu?

    Co człowiek- to gust.
    Może i ok z jakimiś D800.

    Każde z tych szkieł podpięte do A7 wygląda jak jakieś 70-200 i waży podobnie. Miałem D600 z Tokinę 16-28 i 28-80, już noszenie tego zestawu na co dzień nie było zbyt komfortowe a co dopiero takich półtorakilogramowych lufy podpiętych do małych belusterkowców? Jeszcze ok jak to jest teleobiektyw bo takiego 70-200 czy 100-400 nie nosi się na co dzień ale tu tej samej wielkości są stałki 35, 50 mm. Weź zapnij taką kilogramową stałakę do tego małego pudełeczka i chodź z tym ustrojstwem powieszonym na szyi. Może jakiś kotleciarz będzie tego używał ale dla amatora to kompletny bezsens.

    Nie kumam taż po jaką cholerę przy czułościach dzisiejszych matryc Sigma usilne brnie w szkła ze światłem f/1.4? Zrobili by fajne poręczne szkła ze świtałem f/1.8 czy f/2.0 i nie trzeba by było taszczyć plecaka ważącego 5 czy 10 kg.
    Ostatnio edytowane przez Borat1979 ; 04-03-2018 o 18:33
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  6. #10566
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Mnie zdziwiła wielkość tego nowego Tamrona do Sony że jest większy troszeczkę od 24-70, a do luster jest mniejszy, wiec też dospawana proteza dla bezluster, wkurza ta dostępność zoomów fajnych i konstrukcje ich



    Szkoda że nie ma na rynku Samsunga bo kto wie jakby wyglądał pełno klatkowy odpowiednik świetnego NX 16-50 f/2-2.8

  7. #10567

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Borat1979 Zobacz posta
    Może i ok z jakimiś D800.

    Każde z tych szkieł podpięte do A7 wygląda jak jakieś 70-200 i waży podobnie. Miałem D600 z Tokinę 16-28 i 28-80, już noszenie tego zestawu na co dzień nie było zbyt komfortowe a co dopiero takich półtorakilogramowych lufy podpiętych do małych belusterkowców? Jeszcze ok jak to jest teleobiektyw bo takiego 70-200 czy 100-400 nie nosi się na co dzień ale tu tej samej wielkości są stałki 35, 50 mm. Weź zapnij taką kilogramową stałakę do tego małego pudełeczka i chodź z tym ustrojstwem powieszonym na szyi. Może jakiś kotleciarz będzie tego używał ale dla amatora to kompletny bezsens.

    Nie kumam taż po jaką cholerę przy czułościach dzisiejszych matryc Sigma usilne brnie w szkła ze światłem f/1.4? Zrobili by fajne poręczne szkła ze świtałem f/1.8 czy f/2.0 i nie trzeba by było taszczyć plecaka ważącego 5 czy 10 kg.

    Bo potrzebna jest magiczna ahtystyczna papierowa głębia ostrości, albo jeszcze mniejsza. Bez niej nie ma ahtyzmu.
    No a jak aparat ma 50 MP, to bez fi 86 w ogóle nie przystąp...
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  8. #10568

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Mnie zdziwiła wielkość tego nowego Tamrona do Sony że jest większy troszeczkę od 24-70, a do luster jest mniejszy, wiec też dospawana proteza dla bezluster, wkurza ta dostępność zoomów fajnych i konstrukcje ich
    Tamron nie poszedł na taką łatwiznę jak SIgma i nie dospawał protezy w postaci przejściówki z innego bagnetu tylko opracował całkowicie nową konstrukcję. Prawdę mówiąc dziwią mnie trochę te narzekania, że duże szkła (te jasne) są w systemie Sony. Duża matryca i bardzo jasny otwór muszą takie być. Jeśli ktoś chce mniejsze jasne konstrukcje to niech zerknie w kierunku systemu Fuji albo jeszcze lepiej mikro 4/3. Oczywiście to co zrobiła Sigma jest tylko godne potępienia bo jak pokazali chwilę wcześniej (prezentując Sigmę 30 1.4 pod aps-c do Sony) potrafią opracować nową konstrukcję. Widocznie chcą wybadać rynek, ale nie sądzę by wiele osiągnęli tymi protezami.
    A7R3 + 14 F2.8 + 55 F1.8 + 28-75 F2.8 + 135 F2

  9. #10569
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ale po co ma zerkać na aps-c czy m4/3 jak do nikona i canona tamron, sigma i tokina jest mniejsza co widać na wklejonym porównaniu i tylko o to mi chodzi bo nawet jak sie pojawia biedny tamron 28-75 co kosztuje do nikona i canona grosze to jest i tak duży.

  10. #10570

    Domyślnie

    Dlaczego mieliby nie osiągnąć?

    Arty i tak są kosmicznie ciężkie. Jeżeli będzie dopracowany Af to brak bf,ff mocno zachęci
    Nie zajmuję się już sprawami technicznymi forum. Prośba o zgłaszanie wszystkiego do Jacka.

Strona 1057 z 1914 PierwszyPierwszy ... 5755795710071047105510561057105810591067110711571557 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 19-01-2023, 23:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •