Wysłane z mojego XT1072 przy użyciu Tapatalka
Szukaj
Wysłane z mojego XT1072 przy użyciu Tapatalka
No, chyba trzeba będzie skoczyć po popcorn (prażoną kukurydzę)...
Ja się zgadzam, większe body i większe obiektywy, to większy profesjonalizm i lepsze zdjęcia.Ale skoro w tej samej cenie można mieć body z większą matrycą, o podobnych wymiarach w dodatku lepiej wykonane to jaki sens ma zakup aparatu z mniejszą matrycą?
Touché!Porównałem to, co mam, z tym, co ew. chciałbym mieć (Df). Jak widać przy bardziej upakowanych matrycach ta przewaga jest wątpliwa albo ujemna.
![]()
Prawda jest taka, że nawet jak ff jest "chwilowo" lepsze, to następna generacja matryc/aparatów apsc co najmniej dogania.... Dla każdego, kto nie ma "kompleksów ff" każdy z tych "systemów", tzn ff i apsc ma swoje plusy dostanie i plusy ujemne...
Wysłane z mojego XT1072 przy użyciu Tapatalka
Hi, hi hi.
Jak ktoś wcześniej napisał, obrona Fuji przekroczyła dawno granice obrony koniecznej
Nie martw się, wziąłem kredyt hipotyczny na 20 lat.
- - - - kolejny post - - - - - -
No cóż, co ja moge wiedzieć, miałem przez 3 lata, najpierw X-E1, pózniej X-T1.
Do tego zaledwie 14mm, 18mm, 27mm, 35mm, 60mm i 55-200mm. Próbowałem też X-T10 i X-Pro2 oraz 56mm (świetne szkło).
Dobrze, że te moje subiektywne uczucia uznał serwis i przykleił nową gumę, wymienił klapkę i muszlę oczną
- - - - kolejny post - - - - - -
Ale ja bym pewnie został w fuji.
Zaważyły kolory, naprawdę chciałem się przyzwyczaić, ale nie wyszło.
Dodatkowo ceny nowości z kosmosu.
Po sprzedaży systemu fuji dołożyłem 4400zł ( kupiłem sprzęt używany na gwarancji fabrycznej).
Ile bym musiał zapłacić za X-T2 plus 16 i 56mm?
Zyskałem FF, stabilizację, naturalne kolory i legendarną optykę Zeissa
- - - - kolejny post - - - - - -
Obecnie Fuji poprawiło wiele wpadek z X-T1, poprawili też szkła które są teraz odporne na kurz i wilgoć oraz mają lepsze silniki af.
Niestety kolory się nie zmieniły.
Zeiss do obiektywow do Sony robi tylko jedna soczewke, co pozwala brandowac ich logiem. Zreszta, to jeden pies z cala reszta japonskich szkiel C czy N.
Matryca aps-c w stosunku do ff nie jest wada, tylko cecha.
Nie pisałem, że wada.
Zeiss Batis to inna linia bez logo Sony. Ale robione w Japan.
1) Yes, the Batis 1.8/85 has optical image stabilization
2) The displays are not limited in their lifetime. After many years of intensive use, they will become darker. If sometime they might be difficult to read, they can be easily exchanged by our ZEISS service.
3) Batis lenses use different components than Sony or Sony/ZEISS lenses.
4) Our Batis lenses are primarily made of high-quality plastics, aluminum and optical glass.
5) ZEISS Batis lenses are made in Japan.
Są też plotki, że Tamron zaprojektował Batisy![]()
Nie wiem, czy do końca jeden pies.
Nie chcę przesądzać teraz czy obrazek z Batisów gorszy, czy lepszy, ale charakterystyczny z Zeiss 3D look i wiernymi kolorami
Czuć też jakość i solidność wykonania.
Niestety w porównaniu z Leicą to wielkie szkła.
- - - - kolejny post - - - - - -
Dla mnie optyka Leica M rządzi.
A najlepiej to Leica S... może też Phase One być
Najważniejsze to wyobrażnia i światło i to co przed obiektywem. Tego nie gwarantuje najlepszy sprzęt.
Co do jakości Fuji. Miałem X100 - jest to fajny aparat ale zrobiony fatalnie, jakość zdjęć naprawde dobra (jeszcze matryca z filtrem bayer-owskim), ale.... "uszy" na pasek wyrobiły się po 3 miesiąca noszenia aparatu (na oryginalnych elementach) - nie uznano tego na gwarancji a była to ewidentna wada fabryczna, użyto bardzo miękkiego metalu. W wizerze pojawił się syf po serwisowaniu modułu matrycy, zdarza się każdemu... ale niestety niedawno upadł mi aparat z wysokości ~30cm na blat biurka - przestała działać korekcja dioptryczna - naprawa to koszt nowego aparatu.
Czy coś kupie tej firmy, czas pokaże.
Żeby było "sprawiedliwie" napisze tylko ze tylni ekranik w moim A7s wygląda jakby właścicielem był fotograf wojenny - a naprawdę uważałem...
Skontaktuj się z nami