Close

Strona 698 z 1914 PierwszyPierwszy ... 19859864868869669769869970070874879811981698 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 6 971 do 6 980 z 19131
  1. #6971

    Domyślnie

    Ja kupiłem A7II od bardzo znanego fotografa dokumentalisty.
    Zamienił na Fuji X-E2 ponieważ potrzebował jak najbardziej dyskretny sprzęt z maksimum możliwości.
    Ma do tego wszystkie najlepsze szkła fuji.
    Fotografowanie jest równoznaczne z przywłaszczaniem sobie zdejmowanego przedmiotu. Oznacza to wchodzenie w pewien stosunek, który kojarzy się nam z poznaniem, czyli zawładnięciem. Susan Sontag
    A7 II Zeiss Batis 25/2 85/1,8 500px FB

  2. #6972

    Domyślnie

    Już wcześniej pisałem, że nie chodzi mi o A7 w porównaniu do fuji. To jakim narzędziem ktoś się posługuje to jego sprawa. APSC, to apsc, FF, to ff. Nowe matryce dają wiele frajdy. Nieważne jakim sprzętem wykonane jest dobre foto byle by było dobre. Niektóre marki są przewartościowane(w tym fuji). A jak komuś się wydaję, że jak wyda na 10k na sprzęt i będzie robić lepsze zdjęcia, to się może grubo pomylić. Albo i nie, bo z takiego sprzętu to tylko super foty wychodzą :-0
    Fuji

  3. #6973

    Domyślnie

    Ale skoro w tej samej cenie można mieć body z większą matrycą, o podobnych wymiarach w dodatku lepiej wykonane to jaki sens ma zakup aparatu z mniejszą matrycą?
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  4. #6974

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Borat1979 Zobacz posta
    Ale skoro w tej samej cenie można mieć body z większą matrycą, o podobnych wymiarach w dodatku lepiej wykonane to jaki sens ma zakup aparatu z mniejszą matrycą?
    Czyli(tak wynika z Twojej opinii) głównym kryterium przy zakupie aparatu jest wielkość matrycy? Hmmm...sory, ale to niedorzeczne Czy ktoś w Was miał w ręku np olka e-m1 i wie jak nawet w pierwszej wersji działa AF? Nie? To wszystko jasne.
    Pełna klatka super jest bez dwóch zdań. Nadaje się do wielu zastosowań, a miedzy innymi do portretu Tylko, że nie wszyscy jarają się papierową GO. Jakoś oprócz FF sprzedają się też inne sprzęty.
    BTW. Tak się składa, że mam na trochę A7(niestety z heliosem) i nie bardzo mogę odnieść się do prędkości zestawu z jakimś systemowym szkłem, ale jeśli chodzi o wykonie i guzikologię nie jest to żadne UFO. Ot bardzo przyjemny niewielki aparacik standardem nie obiegający od współczesnych konstrukcji.
    Ostatnio edytowane przez basket ; 14-11-2016 o 02:07
    Fuji

  5. #6975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez meliszipak Zobacz posta
    Różnicę pomiędzy FF i APSC widać już na miniaturkach
    Jako posiadacz APSC (DX) również poproszę o przykład.
    D7100, Nikkor 50mm/1.8g, Sigma 10-20/4-5.6, Revuenon 135/2.8 | Sony RX100M3 | Raynox DCR-250 | Fuji X-T2, XF 18-55/2.8-4.0, XC 50-230/4.5-6.7, Stroboss 36F, K&F Nikon-Fuji adapter

  6. #6976

    Domyślnie

    Dajcie chłopakowi spokój. Stracił dużo siana na przesiadce, to teraz podświadomie walczy z dysonansem postdecyzyjnym. Pozwólcie mu wierzyć w to, co pisze
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb | ig

  7. #6977

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Borat1979 Zobacz posta
    Ale skoro w tej samej cenie można mieć body z większą matrycą, o podobnych wymiarach w dodatku lepiej wykonane to jaki sens ma zakup aparatu z mniejszą matrycą?
    Taki sens, że samym body zdjęć nie zrobisz, musisz mieć jeszcze obiektywy. A te do FF są z reguły nieco ciemniejsze, przez co nie wykorzystujesz zalet większej matrycy. A jeśli są tak samo jasne, to są z reguły dużo droższe i ogromne.

    Jakość wykonania to tylko subiektywne odczucia meliszipaka - nie mylić z wiedzą. Wystarczy zajrzeć na fora Sony i poczytać, jakie problemy mają użytkownicy aparatów tej marki.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb | ig

  8. #6978

    Domyślnie

    Obiektywy fuji do tanich nie należą.
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  9. #6979

    Domyślnie

    No dobra, FF nie ma przewag nad APS-C.
    Ale zrobiłem sobie takie porównanie na dpreview:


    dpreview comparison
    by Maciej, on Flickr

    Nikon Df, FF, 16 MP
    Nikon D7000, APS-C, 16 MP
    Samsung NX30 i NX300, APS-C, 20 MP

    Wiem, ekstremalne ISO, przy niższych ISO różnica nie jest aż tak porażająca. Ale chyba porównanie to jednak pokazuje wyższość FF na APS-C?
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  10. #6980
    Z poważaniem - Michu, Licencjonowany Pogromca Vampirów :)=

Strona 698 z 1914 PierwszyPierwszy ... 19859864868869669769869970070874879811981698 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 19-01-2023, 23:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •