Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Prośba o pomoc

  1. #1

    Domyślnie Prośba o pomoc

    Witam
    Mam mały problem z odkreceniem filtra z obiektywu wczoraj próbowałem odkręcić filtr ale za nic nie chce się odkręcić. Czy może ktoś z forumowiczów miał podobny problem jeżeli tak to jak sobie z nim poradził

  2. #2

    Domyślnie

    Tak. Skurczył mi się na zimnie W domu ściągnąłem bez problemu.
    D7100, Nikkor 50mm/1.8g, Sigma 10-20/4-5.6, Revuenon 135/2.8 | Sony RX100M3 | Raynox DCR-250 | Fuji X-T2, XF 18-55/2.8-4.0, XC 50-230/4.5-6.7, Stroboss 36F, K&F Nikon-Fuji adapter

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PiKa Zobacz posta
    Tak. Skurczył mi się na zimnie W domu ściągnąłem bez problemu.
    Obiektyw jest od 2 dni w domu i nie da rady

  4. #4

    Domyślnie

    To włóż do lodówki i spróbuj odkręcić .

  5. #5

    Domyślnie

    Możesz też wykorzystać jakąś gumową powierzchnię (np. spód podkładki pod myszkę komputerową). Kładziesz na takiej powierzchni obiektyw filtrem do dołu, filtr przylega krawędzią i się nie przesuwa, a Ty kręcisz obiektywem (co jest łatwiejsze niż kręcenie wąskim filtrem )

    Aha, możesz też spróbować użyć otwieracza do słoików z gumowymi okładzinami
    Ostatnio edytowane przez kkokosz ; 10-03-2016 o 13:01

  6. #6

    Domyślnie

    Ja założyłem metalowy cybant i zakrecilem mocno ale z wyczuciem. Zeszlo bez problemu.
    Spotyka się dwóch fotografów. Pierwszy pyta drugiego, który prowadzi za rękę synka:
    - Czesć! Kto to?
    - To mój syn. Janek.
    - Fajny, ale zrobiłbym go inaczej.

  7. #7

    Domyślnie

    Po pierwsze zastanów się czy wiesz w którą stronę się odkręca
    D7100, Nikkor 50mm/1.8g, Sigma 10-20/4-5.6, Revuenon 135/2.8 | Sony RX100M3 | Raynox DCR-250 | Fuji X-T2, XF 18-55/2.8-4.0, XC 50-230/4.5-6.7, Stroboss 36F, K&F Nikon-Fuji adapter

  8. #8
    I was expecting applause but I suppose stunned silence is equally appropriate... flickr

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PiKa Zobacz posta
    Po pierwsze zastanów się czy wiesz w którą stronę się odkręca
    Próbowałem w obie

  10. #10

    Domyślnie

    Może to był błąd
    D7100, Nikkor 50mm/1.8g, Sigma 10-20/4-5.6, Revuenon 135/2.8 | Sony RX100M3 | Raynox DCR-250 | Fuji X-T2, XF 18-55/2.8-4.0, XC 50-230/4.5-6.7, Stroboss 36F, K&F Nikon-Fuji adapter

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Prośba o pomoc
    By pardwadwa in forum W trakcie obróbki
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-02-2013, 23:52
  2. Prośba o pomoc
    By bloodthristy in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 11-05-2012, 16:56
  3. Prośba o pomoc
    By Immense7 in forum W trakcie obróbki
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-02-2012, 13:52
  4. prośba o pomoc
    By Leon14 in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 12-08-2010, 21:19
  5. Prośba o pomoc
    By pablos in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-02-2007, 21:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •