Witam
Mam mały problem z odkreceniem filtra z obiektywu wczoraj próbowałem odkręcić filtr ale za nic nie chce się odkręcić. Czy może ktoś z forumowiczów miał podobny problem jeżeli tak to jak sobie z nim poradził
Szukaj
Witam
Mam mały problem z odkreceniem filtra z obiektywu wczoraj próbowałem odkręcić filtr ale za nic nie chce się odkręcić. Czy może ktoś z forumowiczów miał podobny problem jeżeli tak to jak sobie z nim poradził
Tak. Skurczył mi się na zimnieW domu ściągnąłem bez problemu.
D7100, Nikkor 50mm/1.8g, Sigma 10-20/4-5.6, Revuenon 135/2.8 | Sony RX100M3 | Raynox DCR-250 | Fuji X-T2, XF 18-55/2.8-4.0, XC 50-230/4.5-6.7, Stroboss 36F, K&F Nikon-Fuji adapter
To włóż do lodówki i spróbuj odkręcić .
Możesz też wykorzystać jakąś gumową powierzchnię (np. spód podkładki pod myszkę komputerową). Kładziesz na takiej powierzchni obiektyw filtrem do dołu, filtr przylega krawędzią i się nie przesuwa, a Ty kręcisz obiektywem (co jest łatwiejsze niż kręcenie wąskim filtrem)
Aha, możesz też spróbować użyć otwieracza do słoików z gumowymi okładzinami
Ostatnio edytowane przez kkokosz ; 10-03-2016 o 13:01
Nieco więcej: http://konradlesniak.pl/
Ja założyłem metalowy cybant i zakrecilem mocno ale z wyczuciem. Zeszlo bez problemu.
Spotyka się dwóch fotografów. Pierwszy pyta drugiego, który prowadzi za rękę synka:
- Czesć! Kto to?
- To mój syn. Janek.
- Fajny, ale zrobiłbym go inaczej.
Po pierwsze zastanów się czy wiesz w którą stronę się odkręca![]()
D7100, Nikkor 50mm/1.8g, Sigma 10-20/4-5.6, Revuenon 135/2.8 | Sony RX100M3 | Raynox DCR-250 | Fuji X-T2, XF 18-55/2.8-4.0, XC 50-230/4.5-6.7, Stroboss 36F, K&F Nikon-Fuji adapter
I was expecting applause but I suppose stunned silence is equally appropriate... flickr
Może to był błąd![]()
D7100, Nikkor 50mm/1.8g, Sigma 10-20/4-5.6, Revuenon 135/2.8 | Sony RX100M3 | Raynox DCR-250 | Fuji X-T2, XF 18-55/2.8-4.0, XC 50-230/4.5-6.7, Stroboss 36F, K&F Nikon-Fuji adapter
Skontaktuj się z nami