Close

Strona 10 z 14 PierwszyPierwszy ... 89101112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 131

Wątek: Leica SL

  1. #91

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez burton Zobacz posta
    Wiem, że możliwościami fotograficznymi mogą wyznaczyć nowy standard w bezlusterkowcach ale ten system dopiero raczkuje. Na boga, chyba nie wierzycie, że za rok wyścigi F-1 zawodowcy będą fotografować leikami SL
    Po co czekać rok skoro już fotografują http://us.leica-camera.com/Photograp...a-SL/Downloads

    Aczkolwiek nagłego exodusu z Canona czy Nikona na system Leica bym się nie spodziewał.
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  2. #92

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Franek_ Zobacz posta
    ...taki Cartier-Bresson z innym Winograndem to się w grobach przewracają, jak czytają okultystyczne wazeliniarstwo takiego Steve'a Huffa na ten przykład.
    Nawet Huff ma wątpliwości co do SLki

  3. #93

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Franek_ Zobacz posta
    Leica jest firmą aparatową, robiąc to, co od dziesiątek lat robią dobrze - dalmierze i szkła. Oszołomstwem jest natomiast przypisywanie produktom (czy Leiki czy jakimkolwiek innym) jakichś magicznych cech i fetyszyzowanie wynalazków typu Noctilux czy CCD z m9 - w tym zakresie myślę, że taki Cartier-Bresson z innym Winograndem to się w grobach przewracają, jak czytają okultystyczne wazeliniarstwo takiego Steve'a Huffa na ten przykład.
    Poczekaj na "recenzję" miszcza fotografii Kena Rockwella....
    Magia CCD w M9 czy Noctiluxa to jest głównie wyekrowana przez działy marketingu.
    Owszem M9 daje zdecydowanie inny obraz niż CMOS w M240 ale nie demonizujmy tego "Leica look"...
    Noctilix to świetne szkło i najjaśniejsze na świecie ale onanizm Steve'a nt. Noctiluxa jest mocno przesadzony.
    Mam Noctiluxa ale zdecydowanie częściej robie Summiluxem 50/1,4
    Noctilux to dość specyficzne szkło...
    Dla mnie potęga Leica to system M ze swoimi szkłami (Summilux-y 21, 35, 50). I w tym są naprawdę super.
    MP - działa bez baterii, malutki, zgrabny
    M9 - mały, zgrabny, poręczny,
    Monochrom - świetny obraz cz-b, zgrabny i poręczny
    Ten cudak SL którego zaprezentowali zupełnie do mnie nie przemawia.
    Kloc wielkości średniego formatu z matrycą tylko 24 Mpx i z niewielką ilością dedykowanych obiektywów...
    Już wolę mojego starego D3X z całą gamą DOSTĘPNYCH szkieł.
    Myślisz że kupią to "kotleciarze"? Wątpie. Dla "ślubopstryków" to sprzęt za drogi i bez sensu do druku odbitek 10x15 czy 15x20.
    Będe w Wetzlar na poczatku listopada i pewnie z ciekawości pobawie się tym cudakiem SL przez jakiś czas. Jak wrócę to zdam relację
    Ostatnio edytowane przez pioterkow ; 22-10-2015 o 18:27
    Leica M9 + MP + Summilux 35/1.4 ASPH + Noctilux 50/0,95

  4. #94

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pioterkow Zobacz posta
    Poczekaj na "recenzję" miszcza fotografii Kena Rockwella....
    Magia CCD w M9 czy Noctiluxa to jest głównie wyekrowana przez działy marketingu.
    Owszem M9 daje zdecydowanie inny obraz niż CMOS w M240 ale nie demonizujmy tego "Leica look"...
    Noctilix to świetne szkło i najjaśniejsze na świecie ale onanizm Steve'a nt. Noctiluxa jest mocno przesadzony.
    Mam Noctiluxa ale zdecydowanie częściej robie Summiluxem 50/1,4
    Noctilux to dość specyficzne szkło...
    Dla mnie potęga Leica to system M ze swoimi szkłami (Summilux-y 21, 35, 50). I w tym są naprawdę super.
    MP - działa bez baterii, malutki, zgrabny
    M9 - mały, zgrabny, poręczny,
    Monochrom - świetny obraz cz-b, zgrabny i poręczny
    Ten cudak SL którego zaprezentowali zupełnie do mnie nie przemawia.
    Kloc wielkości średniego formatu z matrycą tylko 24 Mpx i z niewielką ilością dedykowanych obiektywów...
    Już wolę mojego starego D3X z całą gamą DOSTĘPNYCH szkieł.
    Myślisz że kupią to "kotleciarze"? Wątpie. Dla "ślubopstryków" to sprzęt za drogi i bez sensu do druku odbitek 10x15 czy 15x20.
    Będe w Wetzlar na poczatku listopada i pewnie z ciekawości pobawie się tym cudakiem SL przez jakiś czas. Jak wrócę to zdam relację
    W kwestii formalnej - Noctilux nie jest najjasniejszy na swiecie.
    Wczesniej byl seryjny Canon 50/0.95, rozbiony na zamowienie elektroniczny N-Mirotar 210/0.03, Rodenstock 50/0.75, Summar 75/0.85 Leiza, Rodenstock Heligon 50/0.75, "dowcipny" Gigantar 40 mm f/0.33 Zeissa no i Kubrickowy Planar 50 mm f/0.7.

    A przy okazji zeby nie bylo tylko o aparatach - pochwalisz sie swoimi zdjeciami?

  5. #95

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez burton Zobacz posta
    Co by nie mówić o systemie SL może on być kilerem systemów lustrzanych. Trochę czasu to jeszcze jednak potrwa.
    Potrwa, potrwa, bo jest ciut drogi i to nie on zabije lustrzanki, tylko bezlusterkowce.
    Chodzi o to by on dał jeszcze bardziej do myslenia inzynierom Canona i Nikona - jak powinni zrobić swoje bezlusterkowce.

    Cytat Zamieszczone przez zoom2 Zobacz posta
    Kilerem SLR co prawda historycznie już jest Sony A7/7R , bo wypuszczenie tego typu aparatu i o takiej specyfikacji nadało nowy kierunek.
    Oczywiście wspomniane siódemki są jeszcze niedoskonałe w swojej kilerowatości ale...
    Kolejne wersje rozwijają sie w dobrym kierunku choć trochę mało dynamicznie.
    Ostatecznym kilerem slr będą nowe mutacje Sony A7 oraz poważne bezlusterkowce od Canona i byc może Nikona (o ile zdąży).
    Leica SL jedynie co ,to może troche zdefiniować specyfikację sprzętu i nic więcej.
    Niby tak, ale Sony A7 nie by pierwszym bezlusterkowcem - wyróżnił się jedynie FF.

    Cytat Zamieszczone przez zoom2 Zobacz posta
    Leica od kilku dziesiecioleci jest firma "modową" a nie aparatową.
    Krócej. Może ostatnie 10-15, góra 20 lat. Za czasów analoga az tak od reszty nie odstawała. Wiadomo, że była droższa, ale nie kilkukrotnie, tak jak teraz.

    Cytat Zamieszczone przez pioterkow Zobacz posta
    ..
    Ten cudak SL którego zaprezentowali zupełnie do mnie nie przemawia.
    Kloc wielkości średniego formatu z matrycą tylko 24 Mpx i z niewielką ilością dedykowanych obiektywów...
    Już wolę mojego starego D3X z całą gamą DOSTĘPNYCH szkieł.
    SL wcale nie jest wielkości średniego formatu. Nie dość że jest mniejszy od twojego D3x to jest mniejszy od popularniejszych lustrzanek nikona. Nie przesadzajmy w tej krytyce wielkości.
    Duże średnice filtrów też są mylące - gwint jest na brzegu szkła by nie było winiety. Szkiełka małe nie są, ale Nikkor 24-70 tez nie jest mały, a tu mamy ogniskową aż do 90 mm.
    To jest po prostu zamiennik lustrzanek. Wyeliminowano lustro i to tyle. To nie jest sprzet, który ma być mały, tylko ma być bezkompromisowy jakościowo.
    Leica nie mogła zrobić po prostu czegoś w rozmiarze M-ki tylko z AF. W M była zdecydowanie za mała średnica bagnetu. Oni to (bagnet M) kontynuowali od roku .. 1954! Canon jak zrobił EOS powiększył bagnet. Poczytajcie jak to uzasadniali. Leica nie mogłą zrobić jasnych szkieł, z małym bagnetem, bez winiety, ostre na brzegach i małą odległością obrazową. I jeszcze żeby były w miarę telecentryczne. Leica SL może zwalac z nóg. Jak dorobią optyke, bo to oczywiście początek systemu.
    Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.

  6. #96

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    ...SL wcale nie jest wielkości średniego formatu...
    Mały nie jest. Wielkość to szok dla wielu fanów marki i innych bezlusterkowców. Do średniego trochę brakuje, ale taka Leica S aż tak bardzo nie góruje rozmiarami na SL i pewnie to kolega miał na myśli (oraz trochę przesadził dla lepszego efektu).
    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    ...Szkiełka małe nie są, ale Nikkor 24-70 tez nie jest mały, a tu mamy ogniskową aż do 90 mm...
    Tyle, że Leica nie ma stałego światła, podobnie jak jej dłuższa siostra.

  7. #97

    Domyślnie

    Dzięki temu 24-90 jest taki mały
    Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.

  8. #98

    Domyślnie

    Panowie! Na co to tyle tego gadania?... Tych co stac na to i tak kupiąten model i jeśli tylko mają o tym pojęcie zrobią nim swietne foty. Inni zadowolą się D4s lub 1DX i zrobią te foty wcale nie gorsze. A najwięcej malkontenckiego słowotoku popłynie na forach z których nikt tego sprzętu i tak miał nie będzie. Ot i tyle co w tym temacie można napisać. Kropeczka... Czerwona nader ekscytująca jak widać jest...

  9. #99

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pioterkow Zobacz posta
    Magia CCD w M9 czy Noctiluxa to jest głównie wyekrowana przez działy marketingu.
    Uuu, tu się akurat nie zgodzę. Obrazek z M9 nawet w jpg to miód malina.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  10. #100

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Keek Zobacz posta
    A przy okazji zeby nie bylo tylko o aparatach - pochwalisz sie swoimi zdjeciami?
    Ja też chętnie by zobaczył.
    Piotrze , nie uwierzę , że nie masz choc kilku fotek które mógłbyś opublkować na forum .

Strona 10 z 14 PierwszyPierwszy ... 89101112 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •