Close

Strona 7 z 14 PierwszyPierwszy ... 56789 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 131

Wątek: Leica SL

  1. #61

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Keek Zobacz posta
    Ja tez bez zlosliwosci pisze. Chodzi o uzytkownikow traktujacych ten aparat jako... Nie wiem - snobizm? Jakas nobilitacje do czegos?
    Lajka to tylko sprzet fotograficzny. W niektorych zastosowaniach gorszy, w niektorych lepszy, ktory powinien byc dobierany wedle potrzeb.
    Jest dokladnie tak jak napisałeś - Leica to tylko sprzęt fotograficzny.
    Traktowanie tego jako nobilitację czy poczucie wyższości "bo mam Leice" to pomyłka i świadczy o niskim poczuciu wartości osobnika.
    Ja mam Leice bo z pewnych względów najbardziej mi pasuje ten system. Czy jestem lepszy od użytkowników Canona, Nikona itp? NIE!
    Zupełnie nie rozumiem dlaczego w Polsce Leica budzi takie emocje...
    Komentarze w polskim internecie zawsze pełne jadu i złośliwości pod adresem posiadaczy Leica.
    Że Leica dla snobów, bogatych dentystów, idiotów itp. A 99% palantów którzy piszą te komentarze to nigdy nie miała w ręku Leici
    Co do "salonu" w Polsce - masz 100% rację że za granicą jest milej, taniej i bardziej fachowo niż w tym nadętym sklepie.
    Pozdrawiam. Piotrek
    Leica M9 + MP + Summilux 35/1.4 ASPH + Noctilux 50/0,95

  2. #62

    Domyślnie

    Każdy sprzęt można traktować w kategorii młotka jak i biżuterii. Co do "salonu", dziwne podejście do klienta to chyba ogólna zasada w PL, kompleksy i malizna umysłowa jest wszechogarniająca, nie jest domeną tej jednej firmy.

  3. #63

    Domyślnie

    Ja na Mysiej nigdy nie miałem powodów, żeby się skarżyć na traktowanie klienta. Nie odniosłem wrażenia, żeby traktowano mnie jakoś z góry, czy coś w tym stylu. Problemem tego salonu sprzedaży jest raczej to, że nie mają zbyt wiele do zaoferowania oprócz klimatyzowanego powietrza. Chciałem kupić Leikę Q - nie ma. Kiedy będzie? Nie wiadomo. Nie miałem ochoty zapisywać się na żadne listy oczekujących, tym bardziej, że nie było wiadomo, kiedy można spodziewać się dostawy. Sony A7II + FE28 było od ręki. Wiem, że to nie to samo, ale wolę Sony w ręku, niż Leikę w nieokreślonej perspektywie czasowej...
    Ostatnio edytowane przez Cooder ; 22-10-2015 o 12:22
    N -> L -> S

  4. #64

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pioterkow Zobacz posta
    Jest dokladnie tak jak napisałeś - Leica to tylko sprzęt fotograficzny.
    Traktowanie tego jako nobilitację czy poczucie wyższości "bo mam Leice" to pomyłka i świadczy o niskim poczuciu wartości osobnika.
    Ja mam Leice bo z pewnych względów najbardziej mi pasuje ten system. Czy jestem lepszy od użytkowników Canona, Nikona itp? NIE!
    Zupełnie nie rozumiem dlaczego w Polsce Leica budzi takie emocje...
    Komentarze w polskim internecie zawsze pełne jadu i złośliwości pod adresem posiadaczy Leica.
    Że Leica dla snobów, bogatych dentystów, idiotów itp. A 99% palantów którzy piszą te komentarze to nigdy nie miała w ręku Leici
    Co do "salonu" w Polsce - masz 100% rację że za granicą jest milej, taniej i bardziej fachowo niż w tym nadętym sklepie.
    Pozdrawiam. Piotrek
    Leica budzi takie emocje tylko dlatego , że jest bardzo droga. Mimo niewątpliwych pewnych zalet , większość jej cech to tylko mitomania fanboyów.
    p.s miałem kiedyś analogową m6 a potem R5

  5. #65

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zoom2 Zobacz posta
    Leica budzi takie emocje tylko dlatego , że jest bardzo droga. Mimo niewątpliwych pewnych zalet , większość jej cech to tylko mitomania fanboyów.
    p.s miałem kiedyś analogową m6 a potem R5
    Leica ma w zasadzie jedną niewątpliwą zaletę i to tylko w jednej z linii swoich aparatów, tj. najlepszy system do manualnego ostrzenia. I tyle. Te wszystkie kompakty to przecież Panasonic czy tam Olympus, seria Q to to samo co Sony RX1, seria T to to samo co Fuji X tylko w innym opakowaniu.
    Ostatnio edytowane przez Franek_ ; 22-10-2015 o 12:49

  6. #66

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zoom2 Zobacz posta
    Leica budzi takie emocje tylko dlatego , że jest bardzo droga. Mimo niewątpliwych pewnych zalet , większość jej cech to tylko mitomania fanboyów.
    p.s miałem kiedyś analogową m6 a potem R5
    Jesteś zatem rozgrzeszony
    Dla mnie leika to system M i nic więcej. Pomijając oczywiście wersje limitowane (gablotkowe), których liczba przewyższa już chyba te do codziennego użytku

    P.S. Też kiedyś miałem i fotografowałem M9.
    Leica MP, 28/2, 35/2, 50/1.4, 75/2.8

  7. #67
    Ahmed The Dead Terrorist Awatar WojtehP
    Dołączył
    09 2006
    Miasto
    Mauretania
    Posty
    1 894

    Domyślnie

    zgłaszam formalny wniosek

    w tym wątku mogą pisać tylko Ci co mieli Leice - inni się nie znają

    (ja miałem analogową i znam jednego co fotografuje m9)

  8. #68

    Domyślnie

    Dodałbym jeszcze jedno wymaganie, minimum diament w AmWay.

  9. #69
    Ahmed The Dead Terrorist Awatar WojtehP
    Dołączył
    09 2006
    Miasto
    Mauretania
    Posty
    1 894

    Domyślnie

    mieszkałem w afryce w hotelu Amwaj - to chyba wystarczy

  10. #70

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez WojtehP Zobacz posta
    ...w tym wątku mogą pisać tylko Ci co mieli Leice...
    Po co taki skomplikowany wniosek? Niech piszą Ci co mają Leicę SL.

Strona 7 z 14 PierwszyPierwszy ... 56789 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •