Close

Strona 6 z 14 PierwszyPierwszy ... 45678 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 131

Wątek: Leica SL

  1. #51

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Franek_ Zobacz posta
    Bo nawiązuje do pierwszej lustrzanki leikowej, bo ma rozmiar lustrzanek i jest - chyba - nastawiony na rynek pro (uszczelnienia, te sprawy).
    Pro powiadasz... z czterema elementami sterującymi jak w amatorskim kompakcie

    Cytat Zamieszczone przez Franek_ Zobacz posta
    Jak dla mnie za duzy. Nie zmiesci sie do domki przy pasku. Ale...
    Sa fotografowie, ktorzy lubia duze aparaty, naprawde.
    W temacie porownania do lustrzanek kolega Franek ma racje. To nastepca lajkowej serii R.
    Zakladajac, ze to naprawde szybka kamera, z dokladnym AF (z powodu konstrukcji problem z BF i FF odpada), z dobrym wizjerem (ktory daje wiecej korzysci niz lusterko), z dobrym focus-peakingiem, z niezawodnoscia (w instrukcji napisali, ze gwarancja to 2 lata albo 200000 klatek)... Potrafie sobie wyobrazic, ze to moze byc lepsze niz obecne lustrzanki.
    A, ze wyglad? Wygladem sie zdjec nie robi. Ze cena? No ok. D1X czy D4s o jakies 20% tansze. Trudno. Ze szkla drogie? Owszem. Ale moze lepsze? Za to mozna podpiac do tego cokolwiek innego. Jesli focus-peaking wyrobi bedzie super. Ze Sony tansze? Zawsze byly tansze i drozsze apraty.
    Rozumiem, ze mozna sie czepiac - wlacznik po zlej stronie (ciezko wlaczyc sprzet jedna reka), wizjer odstaje (latwo zawadzac w torbie), moze jeszcze kilka rzeczy wyjdzie w praniu, ale oceniac sprzet na papierze? Moim zdaniem jedyny problem jaki ma lajka to pewne grono jej uzytkownikow i wzniosla atmosfera w polskich salonach sprzedazy. Moze stad te specyficzne podejscie do tego sprzetu?
    Serie jednocyfrowe C i N też mają dwa lata gwarancji i 400 tyś strzałów migawki. A body Canona czy nikona wraz z 24-70/2.8 kosztuje mniej więcej tyle co ta Leica (samo body).
    Ostatnio edytowane przez Borat1979 ; 21-10-2015 o 20:18
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  2. #52

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Keek Zobacz posta
    Moim zdaniem jedyny problem jaki ma lajka to pewne grono jej uzytkownikow i wzniosla atmosfera w polskich salonach sprzedazy. Moze stad te specyficzne podejscie do tego sprzetu?
    Czy mógłbyś bardziej rozwinąć tę myśl o "problemie jaki ma Leica z użytkownikami"?
    Pytam bez złośliwośći - jestem ciekawy jaki to Leica ma problem ponieważ sam używam.
    Apropos "wzniosłej atmosfery w polskich salonach" - to śmiech i żenada
    Jakieś "zapisy na sprzęt", "listy oczekujących", a pytanie kiedy będzie dostawa jest co najmniej nietaktowne.
    I zawsze jest odpowiedź z niezwykle poważnym głosem - "nie wiadomo kiedy - przecież TO LEICA"...
    Nigdy nie miałem takich śmiesznych akcji w Miami, Berlinie, Wiedniu, Wetzlar.
    Śmieszne jest to nadymanie się polskiego "salonu" Leica w którym nic przeważnie nie ma...
    Ostatnio edytowane przez pioterkow ; 21-10-2015 o 20:26
    Leica M9 + MP + Summilux 35/1.4 ASPH + Noctilux 50/0,95

  3. #53

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Keek Zobacz posta
    Jak dla mnie za duzy. Nie zmiesci sie do domki przy pasku. Ale...
    Sa fotografowie, ktorzy lubia duze aparaty, naprawde.
    W temacie porownania do lustrzanek kolega Franek ma racje. To nastepca lajkowej serii R.
    Zakladajac, ze to naprawde szybka kamera, z dokladnym AF (z powodu konstrukcji problem z BF i FF odpada), z dobrym wizjerem (ktory daje wiecej korzysci niz lusterko), z dobrym focus-peakingiem, z niezawodnoscia (w instrukcji napisali, ze gwarancja to 2 lata albo 200000 klatek)... Potrafie sobie wyobrazic, ze to moze byc lepsze niz obecne lustrzanki.
    A, ze wyglad? Wygladem sie zdjec nie robi. Ze cena? No ok. D1X czy D4s o jakies 20% tansze. Trudno. Ze szkla drogie? Owszem. Ale moze lepsze? Za to mozna podpiac do tego cokolwiek innego. Jesli focus-peaking wyrobi bedzie super. Ze Sony tansze? Zawsze byly tansze i drozsze apraty.
    Rozumiem, ze mozna sie czepiac - wlacznik po zlej stronie (ciezko wlaczyc sprzet jedna reka), wizjer odstaje (latwo zawadzac w torbie), moze jeszcze kilka rzeczy wyjdzie w praniu, ale oceniac sprzet na papierze? Moim zdaniem jedyny problem jaki ma lajka to pewne grono jej uzytkownikow i wzniosla atmosfera w polskich salonach sprzedazy. Moze stad te specyficzne podejscie do tego sprzetu?
    O to, to.

  4. #54

    Domyślnie

    11kl/s af iso uszczelnienia wizjer...

    Wszystko to sprawia ze mozna stawiac te puszke w konkurencji do topowych puszek
    A fakt ze to bezlusterkowiec a tamto lustra nie ma znaczenia

  5. #55

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pioterkow Zobacz posta
    Czy mógłbyś bardziej rozwinąć tę myśl o "problemie jaki ma Leica z użytkownikami"?
    Pytam bez złośliwośći - jestem ciekawy jaki to Leica ma problem ponieważ sam używam.
    Ja tez bez zlosliwosci pisze. Chodzi o uzytkownikow traktujacych ten aparat jako... Nie wiem - snobizm? Jakas nobilitacje do czegos?
    Niestety idzie to w parze z tym co napisales o salonach. Kiedys pytalem o szeroki kat, to pan odpowiedzial, ze nie mamy i zaproponowal 90ke, bo akurat jest.
    Innym razem zainteresowany bylem 12ka Voigtlandera. Sprzedawca podal jakas dziwna sume, nie pamietam ile, a kiedy zdziwiony powiedzialem, ze u polskiego przedstawiciela w detalu, kosztuje o jakies 25% mniej, pan zaproponowal, zebym go tam kupil.
    Dodatkowo rzucil, ze proponuje 16-18-21 i zasugerowal, a nawet powiedzial wprost, ze nie nalezy isc na kompromisy. Jak dla mnie to jakis kosmos. Niegrzeczny kosmos.
    W Berlinie jest milej i na dodatek taniej.
    Lajka to tylko sprzet fotograficzny. W niektorych zastosowaniach gorszy, w niektorych lepszy, ktory powinien byc dobierany wedle potrzeb.

  6. #56

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Franek_ Zobacz posta
    Cooder - żadna robota marketingowcow. Wiem, że to trochę niefortunne określenie. Ale nie widzę powodu, żeby w przyszłości to, co robią teraz te wszystkie d800 i inne robiły takie aparaty, tylko bez zbędnych luster. O ile ludzie przyzwyczają się do elektronicznych wizjerów zamiast normalnych optycznych. Ale to chyba jednak nastąpi. No i niby czemu tego nie porównywać do lustrzanek, skoro nawet pierwsza leica sl 50 lat temu byla lustrzanką?
    Trochę się nie zrozumieliśmy. Zgadzam się z powyższym, ale nie kupuję tego kreowania SL na zupełnie novum, rzecz do tej pory niebywałą. Leica jak zwykle przespała temat i próbuje teraz sprzedać nam sony A7 na sterydach, i twierdzi, że nie, SL nie jest odpowiedzią na sony a7, ale nową jakością, bo się nazywa jak lustrzanki sprzed pół wieku, z którym jedyny wspólny mianownik stanowi nazwa modelu.
    N -> L -> S

  7. #57

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Cooder Zobacz posta
    Trochę się nie zrozumieliśmy. Zgadzam się z powyższym, ale nie kupuję tego kreowania SL na zupełnie novum, rzecz do tej pory niebywałą. Leica jak zwykle przespała temat i próbuje teraz sprzedać nam sony A7 na sterydach, i twierdzi, że nie, SL nie jest odpowiedzią na sony a7, ale nową jakością, bo się nazywa jak lustrzanki sprzed pół wieku, z którym jedyny wspólny mianownik stanowi nazwa modelu.
    Cooder, bo to jest marketing skierowany do grupy, o ktorej pisalem wczesniej. Jesli jestes fotografem i wiesz czego potrzebujesz to sciagasz ze strony instrukcje obslugi i to Ci wystarczy. Ewentualnie, nastepny etap to probne zdjecia i przymiarka na zywo. Zyjemy w czasach marketingowego belkotu. Rynki sa nasycone. Zeby sprzedac cos nowego trzeba wytresowac sobie klienta. Mnie ten belkot smieszy a nie oburza. Umiem czytac miedzy wierszami. I nadal nie twierdze, ze to musi byc aparat dla Ciebie. Dla mnie na pewno nie jest.

  8. #58

    Domyślnie

    Jedyny szkopuł to, jak widzę, rozmiar. Na zdjęciach aparat trzyma kobieta, sądząc po pewnych "charakterystycznych" elementach, więc i wygląda na na bydlę (aparat nie kobieta).

    Co rozumieć przez 37* kąt widzenia wizjera? Jak coś szerszego to zewnętrzny trza zakupić? Takie to PRO...?

  9. #59

    Domyślnie

    Dla mnie to ewidentnie sprzet mający konkurowac z topowymi lustrzankami. Taki następca serii R, choć stylistycznie niepodobny.
    Bezlusterkowiec - to nie powoduje ze ma być jak A7. Jak jest z rogami w A7? Leica to wie bo ma to samo w rogach M9. Zapewne optyka będzie miała ostatnią soczewkę daleko od matrycy. A jak ktos będzie chciał to podepnie coś od M. Az się dziwię ze dali te moźliwość. I za to ich cenię. Ten sprzet moźe być naprawdę super.
    Wg mnie powinni teraz zarzucić system S.

    PS - ona wcale nie jest jakaś wielka: http://camerasize.com/compare/#567,639
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 22-10-2015 o 01:17
    Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.

  10. #60
    Ahmed The Dead Terrorist Awatar WojtehP
    Dołączył
    09 2006
    Miasto
    Mauretania
    Posty
    1 894

    Domyślnie

    ps. lepsze takie porównanie http://camerasize.com/compare/#487,639

    Ja nie mam problemu z taką Leica .. to i tak pewnie marginalna sprzedaż na świecie, a w Polsce na palcach można będzie policzyć użytkowników.

    Jeśli to ma być sprzęt premium to muszą troszkę obiektywów dorobić ...
    Ostatnio edytowane przez WojtehP ; 22-10-2015 o 08:38

Strona 6 z 14 PierwszyPierwszy ... 45678 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •