ikit - niedziela zapowiada się ładnie w Tatrach, Gorcach i Bieszczadach...przynajmniej wg http://www.mountain-forecast.com/pea...forecasts/1315 jak i modeli gfs.
Szukaj
ikit - niedziela zapowiada się ładnie w Tatrach, Gorcach i Bieszczadach...przynajmniej wg http://www.mountain-forecast.com/pea...forecasts/1315 jak i modeli gfs.
I to w zasadzie wystarcza w 90% sytuacji. Ustawić ciut przed nieskończonością. Chyba, że ktoś ma parcie na MFD i bokeh, to wtedy musi się nakręcić.
Problem zaczyna się dopiero wtedy jak pierścień ogniskowania przekręci się przypadkiem, na przykład podczas zakładania lub zdejmowania szkła. Wystarczy, ze ustawi się na pozycji 1 m i foty są nieostre. Nie widać tego ani w wizjerze, ani na ekranie, zwłaszcza jak Słońce zapodaje z nieba. Oczywiście można powiększać, ale po co powiększać skoro robimy na hiperfokalnej. Właśnie dlatego kupiłem Touita.
Jakby kogoś interesowało to na olx jest sam12/2.0 za 600zł
-------------------
www.marianduda.pl
nex-6;e50
-------------------
www.marianduda.pl
Cukierkowa pocztówka
Bieszczady 2014
Większa wersja
Mam nadzieję że za tydzień też trafię na taką pogodę...
PS. Przy okazji chciałem zapytać, czy ktoś z Was filmował troszkę więcej niż "okazyjnie" A6000?
Bardzo podoba mi się film jaki ten aparacik nagrywa i staram się nagrywać nim częściej niż kamerką (SONY) ale trochę drażni mnie AF podczas nagrywania, a manualne ostrzenie średnio mi wychodzi. Czy macie jakieś sprawdzone sposoby na ustawienia AF lub manualne ostrzenie podczas filmowania?
Ostatnio edytowane przez Stach2008 ; 16-10-2015 o 21:19
Sony a6000, SEL20F28, SEL50F18
ja trochę nagrywam i zawsze na trybie ''P'' i AF-S. mniej wtedy ''mieli'' niż w trybie filmowym
X-S20 + 16-50 2.8-4.8
Zdziś wczorajszy:
Nex6, SLRMagic 35/1.7, z puszki.
Nie do końca rozumiem... Przy ustawieniu na 1m wychodzi hiperfokalna od 48 cm.
http://www.dofmaster.com/dofjs.html
Skontaktuj się z nami