Close

Strona 76 z 120 PierwszyPierwszy ... 2666747576777886 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 751 do 760 z 1198

Wątek: 70-300 VR MTF

  1. #751

    Domyślnie

    Odsyłam do mego wątku o VR..
    Nie chcę być nieobiektywny, ale po kupieniu trefnego szkła 70-300 VR jakoś nie mogę się na nowo przekonać że jest taki cudowny..
    Mój leży w serwisie Nikona - i pewnie jeszcze długo poleży..na razie zero odzewu..ale nie do końca tak z tą jakością wykonania chyba jest skoro VR 2 dni po zakupie już nie działa
    Rozczarowanie warte 2 koła - tak go mogę podsumować
    Ostatnio edytowane przez sikor ; 20-07-2007 o 22:44

  2. #752

    Domyślnie

    ale czy VRki tak maja ze drgaja po włączeniu? : /
    ja powiem tak,tyle mi sie udalo zrobic na szybko w fotojokerze. oba 300 mm. pierwsze bez vr drugie z vr
    300 m mz reki bez vr 1/10s
    300 mm z reki z vr 1/15s
    a co lepsze pierwsze jest przy 1/10 a drugie 1/15
    VR mnie na tyle rozpraszal ze ,no nie moglem. chyba ze to kwestia przyzwyczajenia. bo jak narazie to zrezygnowalem z 70-200 vr, ktorego w bliskiej przyszlosc mam zamair kupic : /

    roznej jasnosci sie nie czepiajcie na pierwszym bodajze jest iso200 na drugim 800
    Ostatnio edytowane przez Kyo ; 20-07-2007 o 22:50

  3. #753

    Domyślnie

    Troche chyba przesadzacie co do tej stabilizacji. Przy czasie 1/10 i 300mm nawet nie pomoze stabilizacja, oczywiscie nieraz moze sie zdarzyc ze zdjecie wyjdzie nieporuszone, ale z pewnoscia nie trafi sie to zbyt czesto. Ja stosuje przy 300mm max 1/50, ponizej staram sie nie schodzic, wtedy mam pewnosc ze zdjecie bedzie nierozmazane. Pewnie i mozna zejsc nieco ponizej 1/50, ale staram sie nie ryzykowac
    Nikon d70s | N35 1.8G | N18-70 | N70-300 VR

  4. #754

    Domyślnie

    Wygląda na to, ze VR w tym obiektywie żył swoim własnym życiem - majtał soczewką w niekontrolowany sposób... albo, pomyliły Ci sie pozycje przełącznka.

  5. #755

    Domyślnie

    Stawiam na to ostatnie

  6. #756

    Domyślnie

    to zle stawiasz. przelaczniki w obiektywie byly ustawione odpowiednio.

  7. #757

    Domyślnie

    Kyo przecież w całym tym wątku jest aż nadto fotek, które świadczą o więcej niż dobrej jakości tego szkła (oczywiście za te pieniądze). Więc może się zastanów co robisz źle, że aż taka kaszanka Ci wychodzi. I jeszcze jedo pod rozwagę: VR nie pomoże kiedy obiekt w ruchu nawet niedużym. Zjeżdżając z czasami w dół (wtedy użycie VR ma sens) musisz zastanowić się jakie wynikają z tego konsekwencje. Było o tym na forum co nieco.
    P.S. Ja też miałem ten problem przez jakis czas
    pozdrawiam
    ff

  8. #758

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez piotrekwrobel Zobacz posta
    Troche chyba przesadzacie co do tej stabilizacji. Przy czasie 1/10 i 300mm nawet nie pomoze stabilizacja, oczywiscie nieraz moze sie zdarzyc ze zdjecie wyjdzie nieporuszone, ale z pewnoscia nie trafi sie to zbyt czesto. Ja stosuje przy 300mm max 1/50, ponizej staram sie nie schodzic, wtedy mam pewnosc ze zdjecie bedzie nierozmazane. Pewnie i mozna zejsc nieco ponizej 1/50, ale staram sie nie ryzykowac
    z 70-300 VR robiłem zdjęcia nieporuszone przy czasie 1/15 sekundy przy 300 mm ogniskowej, ojciec z jego stabilną ręką schodzi do 1/6 więc chyba nie bardzo się zgodzę z Tobą
    szkoda, że to już nie to samo forum...

  9. #759

    Domyślnie

    Ale nie nie prosze zeby sie ze mna zgadzac, to jest moja opinia i tyle ... ja tez umiem robic ostre zdjecia ponizej 1/50 ale poprostu jak nie musze to nie schodze ponizej tej wartosci
    Ostatnio edytowane przez piotrekwrobel ; 21-07-2007 o 15:39
    Nikon d70s | N35 1.8G | N18-70 | N70-300 VR

  10. #760

    Domyślnie

    Przy wlaczonym vr spokojnie mozna robic ostre, nieporuszone zdjecia przy 1/10 s. Oczywiscie mowimy o nieruchomych obiektach, a nie np. wyscigach samochodowych.
    1/50 to po sporym "spozyciu" wiadomego trunku chyba
    No, chyba ze ktos ma Parkinsona :P
    Ostatnio edytowane przez Boger ; 22-07-2007 o 20:16 Powód: literowka
    D300 | 17-55/2.8 | 50/1.8 | SB 800 | 4GB SanDisc Extreme III | LOWEPRO Micro Trekker 200

Strona 76 z 120 PierwszyPierwszy ... 2666747576777886 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •