Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26
  1. #21

    Domyślnie

    powyłączałem wszelkie odszumianie i inne pierdoły i jest OK.
    Bardzo Wam dziękuję za pomoc.
    Kłopotem tego kraju jest to, że głupi są zbyt pewni siebie a inteligentni zbyt pełni wątpliwości.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez biegly Zobacz posta
    Musisz dać więc czasu (przerwy) pomiędzy zdjęciami, to jest ja z kompem - za dużo uruchomisz programów żarłocznych na raz, system się wywala!
    Jak masz 30s. naświetlanie daj mu z 35s. przerwy pomiędzy następnym naświetlaniem(chyba tak to szło)
    w pełni rozumiem ale testowałem na 25 naświetlania i 26 interwałometru czyli sekunda przerwy między zdjęciami i dawało radę w serii kilkudziesięciu zdjęć. Dlatego nie do końca rozumiem że dla 30 trzeba dać 35
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez notdot Zobacz posta
    w pełni rozumiem ale testowałem na 25 naświetlania i 26 interwałometru czyli sekunda przerwy między zdjęciami i dawało radę w serii kilkudziesięciu zdjęć. Dlatego nie do końca rozumiem że dla 30 trzeba dać 35
    Bo to jest zależne od aparatu.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Bo to jest zależne od aparatu.
    tylko że mając d7100 przy 25 sek naświetlania wystarczy 1 sek przerwy a już przy 30 sek naświetlania potrzeba 4-5 sek przerwy i to mnie dziwi, ten sam aparat, skąd taki przeskok czasu przerwy?
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  5. #25

    Domyślnie

    Może, jak w D7000, jest coś nie tak z czasem 30s. Ile razy bym nie sprawdzał, to trwa to ok 32s (od podniesienie lustra, to opuszczenia).
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  6. #26

    Domyślnie

    Na moim D5200 z wyłączonymi odszumieniami dla ekspozycji 30s muszę mieć interwał 34s. Tesż sobie zrypałem serię 150 zdjęć, z których wykonało dokładnie 75 jak miałem ustawione 31s. Jak już wcześniej wspomniano, interwałometr w zadanym przez nas czasie wysyła do body sygnał do otwarcia migawki. Jeśli body w tym czasie jest zajęte, migawka się nie otworzy. Dopiero kolejny interwał ma szanse na otworzenie migawki. Po zrozumieniu tego zjawiska już tylko można się cieszyć z posiadania interwałometru w body
    Dla mnie innym kłopotem jest to, że na standardowej baterii 150 zdjęć z 30s czasem naświetlania to maksimum Na szczęście mam baterię 2900mAh, ale i ta nie wystarczy na serię całonocną
    D5200, N18-55/3.5-5.6G VR (kit), T17-50/2.8G VR, S8/3.5 AE

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •