Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Startrails

  1. #1

    Domyślnie Startrails

    O co chodzi z tym zdjęciem? Czy na prawdę jest takie miejsce gdzie gwiazdy zataczają taką spirale czy to jakaś ściema?


    Canon 40D + 18-55 IS

  2. #2

    Domyślnie

    Może kręcił zoomem i złożył z tych fotek
    Dodatkowo jakby dwa nieba

  3. #3

    Domyślnie

    Tak takie miejsce nazywa się czarna dziura, ale raczej Hubblem trzeba by robić zdjęcie by to uchwycić
    OM-D 10 Mk II

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez miroko Zobacz posta
    Może kręcił zoomem i złożył z tych fotek
    Dodatkowo jakby dwa nieba
    Raczej nie zoomem, tylko całym aparatem wokół osi optycznej obiektywu.

    Ale efekt ciekawy, choć widać po lewej stronie kadru, że gwiazdy wychodzą z pola, a nie z linii horyzontu.
    Object error. Unable to run this script. Program terminated!

  5. #5

    Domyślnie

    Rzeczywiście z tym obracaniem aparatu najbardziej prawdopodobny scenariusz, dzięki za podpowiedz
    Canon 40D + 18-55 IS

  6. #6

    Domyślnie

    A budynek wklejony?
    D7100, Nikkor 50mm/1.8g, Sigma 10-20/4-5.6, Revuenon 135/2.8 | Sony RX100M3 | Raynox DCR-250 | Fuji X-T2, XF 18-55/2.8-4.0, XC 50-230/4.5-6.7, Stroboss 36F, K&F Nikon-Fuji adapter

  7. #7

    Domyślnie

    To prosty trick - trzeba powiększać obraz wraz z obrotem, nic więcej. W dawnych czasach robiło się tak efekty w Illustratorze, imitujące skomplikowane wzory na banknotach, czy jakichś drukach typu ważny dyplom, który niby miał być chroniony przed podrobieniem. Przed chwilką dla jaj zrobiłem sobie taką spiralę z punkcików dla przypomnienia.

    Tutaj po prostu użyto programu do stackowania ruchu gwiazd (np. startrails czy podobnego), z tym że kazano programowi co 1 klatkę zwiększać obraz - stąd po złożeniu paruset klatek powstały nie okręgi jak by się stało, gdyby obrazu nie powiększać, tylko spirale (bo co 1 klatkę powiedzmy zwiększano obrazek). I powstała spirala. Następnym krokiem było włożenie jej za drzewa, i po sprawie. Myślę, że obecnie programy typu startrails mają taką funkcję na pokładzie, a jak nie, to ja bym napisał akcję pod PSa, która załatwia sprawę powiększania.

    Jakbym miał program to nagrywania filmów, to bym pokazał, jak prosto to zrobić.



    Cytat Zamieszczone przez PiKa Zobacz posta
    A budynek wklejony?
    Dokłądniej to gwiazdy wklejone za budynek.
    Ostatnio edytowane przez 2pompony ; 14-08-2015 o 23:24
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  8. #8

    Domyślnie

    Aż dziw bierze (pewnie przez patrzenie w gwiazdy), że pompon vel bombel nie napisał nic o walących się ścianach rzeczonego budynku
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  9. #9

    Domyślnie

    Program do nagrywania to np. polski Mirilis Action! Polecam, bo bardzo fajne narzędzie. Istnieje chyba też darmowa wersja.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez notdot Zobacz posta
    Aż dziw bierze (pewnie przez patrzenie w gwiazdy), że pompon vel bombel nie napisał nic o walących się ścianach rzeczonego budynku
    He he, bo to jest pierwszy etap fascynacji gwiazdami.

    To coś jak czarna dziura w historii fotografii w rodzaju wynalezienia HDR; technika była bardzo pomysłowa, pod warunkiem, ze umiało się nią zrobić dobre zdjęcie. Ale miliony poszły na łatwiznę i zamiast myśleć ściągały photomatixa, a następnie świat zalała tsunami gównianki o fatalnej kolorystyce i jeszcze gorszej expozycji. Musiało minąć parę lat, zanim ludzie przejrzeli na oczy

    Podobnie tutaj - jak minie fala fascynacji kółkami zrobionymi z gwiazd i technika robienia takich zdjęć a takze umiejętności ludzi zejdą pod strzechy, to ludzie w końcu przejrzą i zauważą, że nie wystarczą fajne gwiazdy, trzeba jeszcze żeby całe zdjęcie było też fajne. To zdjęćie powyżej i tak jest trickowe, w sensie, że i tak złożone czym innym niebo trzeba włożyć za budynek i drzewa - to co szkodziło zrobić go prosto? Nic, wystarczyło zawczasu to zaplanować... Ale spokojnie, wraz z upływem czasu ludzie to też zaczną zauważać.

    A w pytaniu nie chodziło o to, jak zrobić dobre zdjęćie, tylko jak zrobiony jest efekt spirali.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •