Close

Strona 6 z 11 PierwszyPierwszy ... 45678 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 107

Wątek: Drony - UAV

  1. #51

    Domyślnie

    Nie każdego tylko takiego w promieniu 50km od lotniska...
    Koniecznie odwiedź Podkarpacką Grupę Fotograficzną na Nikoniarzach : Forum Grupy PODKARPACKIEJ
    Informacja jak się z nami spotkać : Czwartkowe P I W K O (czyli jak się z nami spotkać)
    Jesteś z Podkarpacia : Jak do nas dołączyć

  2. #52

    Domyślnie

    nie wiem skąd wziąłeś 50 km.
    przepisy są jasne w tej kwestii.
    poczytaj, to się dowiesz co można a czego nie i co za to grozi.


    edytka:

    całą ta sytuacja (tu na forum, nie to co się stało przy lotnisku) przypomina mi następującą scenę:

    Ostatnio edytowane przez przem426 ; 21-07-2015 o 23:26
    grim&evil
    treli-freli, mam mnóstwo megapikseli

  3. #53

    Domyślnie

    - Widziała Pani czy ktoś tu posiada drona ?
    - Co takiego ?
    - No drona - takiego latającego.
    - A tak panie , ten spod czwórki. Sama widziałam jak go na spacer wyprowadza i karmi myszami. A jak mu ogień z pyska bucha.

  4. #54

    Domyślnie

    RMF i inne media :
    Zatrzymany mężczyzna był całkowicie zaskoczony, gdy w domu z pytaniem o drona pojawili się policjanci. Wciąż jest przesłuchiwany i noc najprawdopodobniej spędzi na komendzie. Grozi mu do 8 lat więzienia.
    Inna myśl redaktora z RMF :
    Kontrolerzy lotów wskazują, że drony są coraz częstszym problemem. Biorąc pod uwagę, że te bezzałogowe statki powietrzne ważą około kilkunastu kilogramów, to nie można ich zobaczyć z wieży, często są też niewidoczne dla radarów.
    Ostatnio edytowane przez vid3 ; 22-07-2015 o 07:39

  5. #55

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez przem426 Zobacz posta
    nie wiem skąd wziąłeś 50 km.
    przepisy są jasne w tej kwestii.
    poczytaj, to się dowiesz co można a czego nie i co za to grozi.
    O matko, 50 było z posta wyżej, nie latam więc przepisów nie znam i było by wszystko ok, gdyby chociaż latający je znali, jak widać jest inaczej...
    Koniecznie odwiedź Podkarpacką Grupę Fotograficzną na Nikoniarzach : Forum Grupy PODKARPACKIEJ
    Informacja jak się z nami spotkać : Czwartkowe P I W K O (czyli jak się z nami spotkać)
    Jesteś z Podkarpacia : Jak do nas dołączyć

  6. #56

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez RobertMiernik Zobacz posta
    O matko, 50 było z posta wyżej, nie latam więc przepisów nie znam i było by wszystko ok, gdyby chociaż latający je znali, jak widać jest inaczej...
    No i właśnie, znajdzie się jeden idiota, który dla fajnego kadru podejmuje jakieś chore ryzyko, a obrywają rykoszetem wszyscy droniarze. Nie wiem, czy skala nieświadomości jest aż tak duża, czy to po prostu bezmyślność, ale fakt pozostaje faktem. Mało kto wie, że w powietrzu obowiązują zasady ruchu, do tego o wiele bardziej restrykcyjne, niż na ziemi. Może do Phantomów i innych dronów sprzedawanych w galeriach handlowych powinno być dołączane jakieś FAQ z najważniejszymi informacjami prawnymi?
    to be a rock and not to roll

  7. #57

    Domyślnie

    Na pewno by to nie pomogło...

    Żeby prowadzić samochód trzeba mieć uprawnienia, tak samo niestety powinno być ze wszystkim co potrafi latać powyżej 20 metrów i dalej niż 100 metrów...

    W przypadku latadeł uważam, że do samego zakupu powinny być wymagane uprawnienia, a sprzęt powinien mieć rejestracje, bo znalezienie gościa sterującego dronem z 2km to akcja wymagająca użycia helikopterów...
    Koniecznie odwiedź Podkarpacką Grupę Fotograficzną na Nikoniarzach : Forum Grupy PODKARPACKIEJ
    Informacja jak się z nami spotkać : Czwartkowe P I W K O (czyli jak się z nami spotkać)
    Jesteś z Podkarpacia : Jak do nas dołączyć

  8. #58

    Domyślnie

    Helikopter ... chyba do złapania drona.
    A jak już dałby się złapać to ... zapis trasy ( skąd wyleciał), jakiś film z selfi na karcie pamięci ewentualnie odciski palców + materiał genetyczny.

  9. #59

    Domyślnie

    Do znalezienia pilota raczej niż do złapania drona...

    Nie da się sprawdzić obszaru o promieniu tych 2km w 20min inaczej niż z powietrza.
    Koniecznie odwiedź Podkarpacką Grupę Fotograficzną na Nikoniarzach : Forum Grupy PODKARPACKIEJ
    Informacja jak się z nami spotkać : Czwartkowe P I W K O (czyli jak się z nami spotkać)
    Jesteś z Podkarpacia : Jak do nas dołączyć

  10. #60

    Domyślnie

    Pilot siedzi w domu i wypuszcza drona przez okno.
    Odpowiedni system antenowy na dachu żeby mieć podgląd kamery z drona.
    Kwestia zasięgu nadajnika.
    Można też zaprogramować trasę wg GPS. Pilot siedzi sobie w klozecie i robi kupę.
    Helikopterem go nie znajdziesz.
    Jedyna możliwość to złapanie drona. Może być w kawałkach.

Strona 6 z 11 PierwszyPierwszy ... 45678 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •