Close

Strona 73 z 120 PierwszyPierwszy ... 2363717273747583 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 721 do 730 z 1198

Wątek: 70-300 VR MTF

  1. #721

    Domyślnie

    oooo jestem bardzo zaskoczony tym wydarzeniem. Foto Dura zawsze był dla mnie niemal wzorcowym sklepem i takąż obsługą. Hmmm może cś się zmieniło :]
    D300 | T 17-50 | SB-600 | N 300/4 AF-S | N 35/1.8G AF-S| N 85/1.8G AF-S | N 70-210/4 AF
    Waldemar Woźniak www.waldemarwozniak.pl
    l
    http://wld-art.pl

  2. #722

    Domyślnie

    nie dajmy umrzeć temu wątkowi
    1.


    2.
    ff

  3. #723

    Domyślnie

    Poniżej link do zdjęć popełnionych ostatnio przedmiotowym obiektywem
    http://picasaweb.google.com/empppp/ZoologiczneIgraszki

    Z moich obserwacji:
    - szybki autofocus
    - duża "celność", na około 500 popełnionych zdjęć, 3 z nie trafioną ostrością, wydaje się że lepiej to wygląda niż w kitowym 18-70
    - vr zżera bateryjkę, razem z włączonym AF-C szło to wyjątkowo szybko
    - ogólnie obiektyw wart swoich pieniędzy!



    1/320 s f/5.6 300mm

  4. #724

  5. #725

    Domyślnie

    Witam, to moj pierwszy post na tym forum
    Czytałem wiele dobrego o tym obiektywie i mam dylemat:

    Mam kitowy 18-70 i pytanie zasadnicze: sprzedać go i kupić 18-200VR czy zostawić i kupić 70-300VR?
    Cenowo wyjdzie tak samo - sprzedam za ok 600, kupie 18-200 za 2600 albo dokupie za 2000 70-300vr. Jak by nie patrzeć 2000PLN w plecy.
    zalety 2 obiektywow - zakres w sumie 18-300,70-300 lepszy niz 18-200, ale wada - trzeba zmieniać szkła
    1 obiektyw uniwersalny z kolei to też niekiepski zakres, a do tego nie trzeba zdejmować praktycznie szkła.

    Co byście radzili biorąc pod uwagę jakość obrazu? czy faktycznie jakosc 70-300 w porownaniu z 18-200 jest o tyle lepsza, ze warto bawic sie w 2 obiektywy?

  6. #726

    Domyślnie

    Jakościowo lepszy jest zestaw 18-70 + 70-300, ale 18-200 wygodniejszy. Co jest ważniejsze dla ciebie sam musisz sobie odpowiedzieć.

  7. #727

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Piotr_ Zobacz posta
    Jakościowo lepszy jest zestaw 18-70 + 70-300, ale 18-200 wygodniejszy. Co jest ważniejsze dla ciebie sam musisz sobie odpowiedzieć.
    No właśnie pytanie jak bardzo jakość jest lepsza - czy trochę czy 'przepaść' - jeżeli niewielka, to faktycznie może wziąć wygodę jako atut - w sumie jestem początkujący SLR'owiec.
    Z drugiej strony zakres do 300mm też kusi, chociaż nie mam doświadczenia, czy różnica pomiędzy 200 a 300 jest znaczna czy nie - może ktoś na liczbach się zna, ile razy obiekt jest większy przy 200/300?

    Kurcze, gdyby chociaż ceny mogły pomóc, a tu to samo

  8. #728

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Piotr_ Zobacz posta
    Jakościowo lepszy jest zestaw 18-70 + 70-300, ale 18-200 wygodniejszy. Co jest ważniejsze dla ciebie sam musisz sobie odpowiedzieć.
    różnica w jakości jest niezauważalna, ale różnica 100mm olbrzymia, podobnie jak konieczność lub niekonieczność zmiany szkieł.zastanów się czy wykorzystujesz długie ogniskowe - jak nie to 18-200, ale na wszelakie ptaszki to za krótko
    "Kiedy wszystkie sposoby zawiodą, należy przeczytać instrukcję obsługi" - Murphy

  9. #729

    Domyślnie

    wkrótce będę miał ten sam dylemat co ty garbo1, dokładnie ten sam
    D700 | N16-35/4 | N50/1.4G | N85/1.8D

  10. #730

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez drakenus77 Zobacz posta
    to zdjątko super!! Wielu jest spotter'ów w Poznaniu?
    A topikowy obiektyw jest miodzio - jak widzę - i takie fotki jak Twoje tylko utwierdzają mnie w sensie wydania na niego pewnej sumy pieniędzy Czas popełnić zakupy
    egon - użytkownik Nikona

Strona 73 z 120 PierwszyPierwszy ... 2363717273747583 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •