oooo jestem bardzo zaskoczony tym wydarzeniem. Foto Dura zawsze był dla mnie niemal wzorcowym sklepem i takąż obsługą. Hmmm może cś się zmieniło :]
Szukaj
oooo jestem bardzo zaskoczony tym wydarzeniem. Foto Dura zawsze był dla mnie niemal wzorcowym sklepem i takąż obsługą. Hmmm może cś się zmieniło :]
D300 | T 17-50 | SB-600 | N 300/4 AF-S | N 35/1.8G AF-S| N 85/1.8G AF-S | N 70-210/4 AF
Waldemar Woźniak www.waldemarwozniak.pl
lhttp://wld-art.pl
Poniżej link do zdjęć popełnionych ostatnio przedmiotowym obiektywem
http://picasaweb.google.com/empppp/ZoologiczneIgraszki
Z moich obserwacji:
- szybki autofocus
- duża "celność", na około 500 popełnionych zdjęć, 3 z nie trafioną ostrością, wydaje się że lepiej to wygląda niż w kitowym 18-70
- vr zżera bateryjkę, razem z włączonym AF-C szło to wyjątkowo szybko
- ogólnie obiektyw wart swoich pieniędzy!
1/320 s f/5.6 300mm
pare fotek z 70-300 VR
http://www.jetphotos.net/viewphoto.p...6010051&nseq=0
http://www.jetphotos.net/viewphoto.p...6009806&nseq=2
http://www.jetphotos.net/viewphoto.p...6010027&nseq=1
http://www.jetphotos.net/viewphoto.p...6008861&nseq=3
http://www.jetphotos.net/viewphoto.p...6008295&nseq=4
http://www.jetphotos.net/viewphoto.p...6008263&nseq=5
http://www.jetphotos.net/viewphoto.p...6008229&nseq=6
Witam, to moj pierwszy post na tym forum
Czytałem wiele dobrego o tym obiektywie i mam dylemat:
Mam kitowy 18-70 i pytanie zasadnicze: sprzedać go i kupić 18-200VR czy zostawić i kupić 70-300VR?
Cenowo wyjdzie tak samo - sprzedam za ok 600, kupie 18-200 za 2600 albo dokupie za 2000 70-300vr. Jak by nie patrzeć 2000PLN w plecy.
zalety 2 obiektywow - zakres w sumie 18-300,70-300 lepszy niz 18-200, ale wada - trzeba zmieniać szkła
1 obiektyw uniwersalny z kolei to też niekiepski zakres, a do tego nie trzeba zdejmować praktycznie szkła.
Co byście radzili biorąc pod uwagę jakość obrazu? czy faktycznie jakosc 70-300 w porownaniu z 18-200 jest o tyle lepsza, ze warto bawic sie w 2 obiektywy?
Jakościowo lepszy jest zestaw 18-70 + 70-300, ale 18-200 wygodniejszy. Co jest ważniejsze dla ciebie sam musisz sobie odpowiedzieć.
No właśnie pytanie jak bardzo jakość jest lepsza - czy trochę czy 'przepaść' - jeżeli niewielka, to faktycznie może wziąć wygodę jako atut - w sumie jestem początkujący SLR'owiec.
Z drugiej strony zakres do 300mm też kusi, chociaż nie mam doświadczenia, czy różnica pomiędzy 200 a 300 jest znaczna czy nie - może ktoś na liczbach się zna, ile razy obiekt jest większy przy 200/300?
Kurcze, gdyby chociaż ceny mogły pomóc, a tu to samo![]()
"Kiedy wszystkie sposoby zawiodą, należy przeczytać instrukcję obsługi" - Murphy
wkrótce będę miał ten sam dylemat co ty garbo1, dokładnie ten sam![]()
D700 | N16-35/4 | N50/1.4G | N85/1.8D
Skontaktuj się z nami