Witam muszę wymienić okna w mieszkaniu i zastanawiam się jakiego producenta wybrać, co polecacie itp.
Szukaj
Witam muszę wymienić okna w mieszkaniu i zastanawiam się jakiego producenta wybrać, co polecacie itp.
Zacznijmy od tego, że z PCV nie da się zrobić okna.
Z6III + N 14-30/4, N24-120/4, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8 + TC 1,4x, N 24-200, V 20/2.8, V 24/1.8, N 40/2.0, TT 75/2.0, V 85/1.8.
D750/800 + N 24-70/2.8, N 50/1.8G.
było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5, Z6II
moje pstryki, na fejsie, instagram
Dlaczego?![]()
Jak wyżej, dwukomorowe. U mnie vidok na dwóch piętrach a na parterze jakieś niefirmowe, mało znane. Jedynym problemem najtańszych jest rozlatująca się klamka i mechanizm otwierania/zamykania. Reszta przy prawidłowym montażu nie różni się niczym (po za kształtem).
FUJIFILM X-T1 + FUJINON 18-55 F2.8-4 R LM OIS
Napiszesz dlaczego?
Bo wyczuwam eksperta.
I załóżmy, że piszemy o zwykłym oknie np. 1,5x1,5m, a nie wielkich przeszkleniach.
Ps. teraz doczytałem... może chodzi o fachowość w znajomości "nomenklatury technicznej"... tylko, że to nie portal pro w tym temacie więc można było wyjaśnić.
Ostatnio edytowane przez Onsajt ; 18-11-2014 o 18:34
Czesc, Serwus, Strzalka, Witka, Siema, Elo, Hej, Jak tam? - mowi Rafał
Ten rynek w Polsce jest chory.
1000 "producentów" i 10000 "montażystów".
Okno to ogólnie profil + stal + szyba + okucie.
Szukaj producentów, którzy dadzą ci każdy z tych elementów z dobrej półki... no może na stal az tak nie patrz (byle trzymały gabaryty w/g technologii).
Ps. Montaż jest równie ważny jak samo okno.
Ps.2 - masz producentów lokalnych i ogólnokrajowych/europejskich - bez problemu znajdziesz ich w internecie, generalnie ci "wielcy" raczej nie robią tandety.
Czesc, Serwus, Strzalka, Witka, Siema, Elo, Hej, Jak tam? - mowi Rafał
Z6III + N 14-30/4, N24-120/4, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8 + TC 1,4x, N 24-200, V 20/2.8, V 24/1.8, N 40/2.0, TT 75/2.0, V 85/1.8.
D750/800 + N 24-70/2.8, N 50/1.8G.
było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5, Z6II
moje pstryki, na fejsie, instagram
Bo PCV oznacza hematokryt, czerwienicę prawdziwą, albo szczepionkę przeciw pneumokokom.
Okna można zrobić z PVC, albo po polsku PCW.
Edit: widać kilku nas pisało w tym samym czasie
PVC - poly (vinyl chloride); PCW - polichlorek winylu. To nie jest kwestia fachowej nomenklatury i jej smaczków, ale istotnego błędu, zarówno logicznego jak i językowego!
Ostatnio edytowane przez kjakub ; 18-11-2014 o 18:40
D7100, D80, SB900, N18-70, Jupiter 21M/ЮПИТЕР 21М, Mir 24N/МИР 24Н, Helios 44M/ГЕЛИОС 44М, N AF 50 mm 1:1.8 Mk I, N AF 70-210 mm 1:4-5.6 D
"Tak żem czuł"
Jak poprawnie zamontowane, to i tańsze będzie dobre. Pod warunkiem że nie będzie to byle co.
FUJIFILM X-T1 + FUJINON 18-55 F2.8-4 R LM OIS
Skontaktuj się z nami