Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: Okna PCV

  1. #1

    Domyślnie Okna PCV

    Witam muszę wymienić okna w mieszkaniu i zastanawiam się jakiego producenta wybrać, co polecacie itp.

  2. #2

    Domyślnie

    Na pewno polecam dwukomorowe, 3 szyby a producent.... no cóż u każdego w okolicy jakiś inny
    Nikon i podróże ...


  3. #3

    Domyślnie

    Zacznijmy od tego, że z PCV nie da się zrobić okna.
    Z6III + N 14-30/4, N24-120/4, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8 + TC 1,4x, N 24-200, V 20/2.8, V 24/1.8, N 40/2.0, TT 75/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + N 24-70/2.8, N 50/1.8G.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5, Z6II

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  4. #4

    Domyślnie

    Dlaczego?

    Jak wyżej, dwukomorowe. U mnie vidok na dwóch piętrach a na parterze jakieś niefirmowe, mało znane. Jedynym problemem najtańszych jest rozlatująca się klamka i mechanizm otwierania/zamykania. Reszta przy prawidłowym montażu nie różni się niczym (po za kształtem).
    FUJIFILM X-T1 + FUJINON 18-55 F2.8-4 R LM OIS

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TOP67 Zobacz posta
    Zacznijmy od tego, że z PCV nie da się zrobić okna.
    Napiszesz dlaczego?
    Bo wyczuwam eksperta.
    I załóżmy, że piszemy o zwykłym oknie np. 1,5x1,5m, a nie wielkich przeszkleniach.
    Ps. teraz doczytałem... może chodzi o fachowość w znajomości "nomenklatury technicznej"... tylko, że to nie portal pro w tym temacie więc można było wyjaśnić.
    Ostatnio edytowane przez Onsajt ; 18-11-2014 o 18:34
    Czesc, Serwus, Strzalka, Witka, Siema, Elo, Hej, Jak tam? - mowi Rafał

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kondziu Zobacz posta
    Witam muszę wymienić okna w mieszkaniu i zastanawiam się jakiego producenta wybrać, co polecacie itp.
    Ten rynek w Polsce jest chory.
    1000 "producentów" i 10000 "montażystów".
    Okno to ogólnie profil + stal + szyba + okucie.
    Szukaj producentów, którzy dadzą ci każdy z tych elementów z dobrej półki... no może na stal az tak nie patrz (byle trzymały gabaryty w/g technologii).

    Ps. Montaż jest równie ważny jak samo okno.
    Ps.2 - masz producentów lokalnych i ogólnokrajowych/europejskich - bez problemu znajdziesz ich w internecie, generalnie ci "wielcy" raczej nie robią tandety.
    Czesc, Serwus, Strzalka, Witka, Siema, Elo, Hej, Jak tam? - mowi Rafał

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Onsajt Zobacz posta
    Napiszesz dlaczego?
    Bo wyczuwam eksperta.
    I załóżmy, że piszemy o zwykłym oknie np. 1,5x1,5m, a nie wielkich przeszkleniach.
    Okna można zrobić z PVC lub PCW.
    Z6III + N 14-30/4, N24-120/4, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8 + TC 1,4x, N 24-200, V 20/2.8, V 24/1.8, N 40/2.0, TT 75/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + N 24-70/2.8, N 50/1.8G.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5, Z6II

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TOP67 Zobacz posta
    Okna można zrobić z PVC lub PCW.
    Odpowiedziałem powyżej w moim poście - tak myślałem, że chodzi o ten poziom fachowości...
    Czesc, Serwus, Strzalka, Witka, Siema, Elo, Hej, Jak tam? - mowi Rafał

  9. #9

    Domyślnie

    Bo PCV oznacza hematokryt, czerwienicę prawdziwą, albo szczepionkę przeciw pneumokokom.
    Okna można zrobić z PVC, albo po polsku PCW.

    Edit: widać kilku nas pisało w tym samym czasie
    PVC - poly (vinyl chloride); PCW - polichlorek winylu. To nie jest kwestia fachowej nomenklatury i jej smaczków, ale istotnego błędu, zarówno logicznego jak i językowego!
    Ostatnio edytowane przez kjakub ; 18-11-2014 o 18:40
    D7100, D80, SB900, N18-70, Jupiter 21M/ЮПИТЕР 21М, Mir 24N/МИР 24Н, Helios 44M/ГЕЛИОС 44М, N AF 50 mm 1:1.8 Mk I, N AF 70-210 mm 1:4-5.6 D

  10. #10

    Domyślnie

    "Tak żem czuł"

    Jak poprawnie zamontowane, to i tańsze będzie dobre. Pod warunkiem że nie będzie to byle co.
    FUJIFILM X-T1 + FUJINON 18-55 F2.8-4 R LM OIS

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •