Posiadam Nikona D5100 z KITem i Heliosem 44m4. Niedługo planuję kupić 40mm f/2.8 macro. Interesuję się głownie fotografią makro - odnośnie tego mam kilka pytań:
1. Jak dokładnie działa mieszek i jak widoczne daje efekty?
2. Co lepiej kupić; raynoxa (250zł), mieszek (110zł) czy pierścienie (do heliosa bez automatyki 40zł)?
3. Gdzie mogę znaleźć przykładowe zdjęcia wykonane przy pomocy raynoxa, mieszka lub pierścieni pośrednich?
4. Jakie tanie oświetlenie?
5. Jak zrobić dyfuzor na wbudowaną lampę błyskową (która na razie musi mi wystarczyć)?
Szukaj



Odpowiedz z cytatem

Skontaktuj się z nami