Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: statyw do D610

  1. #1

    Domyślnie statyw do D610

    Witam, jestem na etapie wymiany statywu, niestety poprzedni Velbon typowo amatorski, plastikowy, bardzo delikatny kupowany do poprzedniego aparatu nie nadaje się do współpracy z obecnym sprzętem.
    Moje poszukiwania skupiły się na dwóch statywach w zestawie z głowicą kulową :

    1. http://fotopro.pl/produkt/statyw_mga...a_fph-62q.html
    2. http://www.cyfrowe.pl/aparaty/-055xp...ca-498rc2.html

    Cena jaką chcę przeznaczyć do max 1000zł

    Proszę o pomoc w wyborze , może jest posiadacz którejkolwiek z wymienionych, może macie inną propozycję.
    Pozdrawiam
    D7100 {S18-35 1.8}, D610 - {TOK16-28 2.8, T28-75 2.8, S85 1.4, T90VC, Carl Zeiss 135 2.0, N70-300, Helios 44M-5 58mm f/2.0}, 2x SB-910

  2. #2

    Domyślnie

    mam manfrotto 055xprob i jestem zadowolony. glowice 498 rc2 mialem (czas przeszly)- nie wytrzymywala ciezaru mojego nikona z 14-24- mimo podawanej przez producenta wytrzymalosci (bodaj 8 kg). glowica, ktora mam teraz nie miesci sie w twoim budzecie, ale polecalbym ci glowice, o ktorej sie bardzo dobrze pisze http://www.amazon.com/s/ref=nb_sb_ss...+k%2Caps%2C370 jest tez wersja k40. tu znajdziesz wiele testow glowic po niemiecku http://www.traumflieger.de/desktop/b...ballheads3.php same zdjecia tez wiele ci powiedza- linijka pokazuje przy jakim obciazeniu jak sie glowica zachowuje a obrazki z rozmazanym 5 euro pokazuja wlasciwosci tlumiace. gdy klikniesz w zakladke "gehe zu" zobaczysz linki do innych ew.interesujacych cie testow. pozdrawiam i duzo swiatla zycze.
    Ostatnio edytowane przez sufenta ; 20-02-2014 o 14:49
    I was expecting applause but I suppose stunned silence is equally appropriate... flickr

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sufenta Zobacz posta
    mam manfrotto 055xprob i jestem zadowolony. glowice 498 rc2 mialem (czas przeszly)- nie wytrzymywala ciezaru mojego nikona z 14-24- mimo podawanej przez producenta wytrzymalosci (bodaj 8 kg). glowica, ktora mam teraz nie miesci sie w twoim budzecie, ale polecalbym ci glowice, o ktorej sie bardzo dobrze pisze http://www.amazon.com/s/ref=nb_sb_ss...+k%2Caps%2C370 jest tez wersja k40. tu znajdziesz wiele testow glowic po niemiecku http://www.traumflieger.de/desktop/b...ballheads3.php same zdjecia tez wiele ci powiedza- linijka pokazuje przy jakim obciazeniu jak sie glowica zachowuje a obrazki z rozmazanym 5 euro pokazuja wlasciwosci tlumiace. gdy klikniesz w zakladke "gehe zu" zobaczysz linki do innych ew.interesujacych cie testow. pozdrawiam i duzo swiatla zycze.

    Znalazłem coś takiego Sirui K-30X http://www.fotorimex.pl/product.php/...irui_k-30x.htm , no i statyw Manfrotto 055 XPROB.
    Czy ktoś zna tą firmę SIRUI ?
    D7100 {S18-35 1.8}, D610 - {TOK16-28 2.8, T28-75 2.8, S85 1.4, T90VC, Carl Zeiss 135 2.0, N70-300, Helios 44M-5 58mm f/2.0}, 2x SB-910

  4. #4

    Domyślnie

    Od kilku tygodni mam głowicę Sirui K-40X. Wielka, solidna, bardzo ładnie wykonana. Kupiłem ją ze względu na duże tele i absolutnie daje radę. Poprzednio miałem Manfrotto 496 i z dużym tele absolutnie nie dawało rady... W sklepie, gdzie kupowałem, powiedzieli mi, że póki co to ostatni moment na zakup jakiegokolwiek sprzętu Sirui, bo dotychczasowy dystrybutor wycofuje się z prowadzenia tej firmy. A wycofuje się, bo firma Sirui znacząco podniosła swą ambicję rynkową i lada moment sprzęt Sirui będzie droższy. Podobno nowe ceny idą w kierunku... Gitzo!!!
    Krzysztof W.
    D500, D300S, F8, S10-20, S18-35, N16-80, T45, S50-150 OS, N200-400 VR, SB600, SB800 i jeszcze parę innych zabawek...
    nick-on.photler.com

  5. #5

    Domyślnie

    Ja mam manfrota 190xprob z głowicą triopo B-3 i bez problemu trzyma mi D610 z S180 apo macro, pierścieniami i dyfuzorem

  6. #6

    Domyślnie

    A jeszcze jedno statyw, jestem wysoki 187 cm i lepszy będzie Manfrotto 190 xprol czy 055 xprob
    D7100 {S18-35 1.8}, D610 - {TOK16-28 2.8, T28-75 2.8, S85 1.4, T90VC, Carl Zeiss 135 2.0, N70-300, Helios 44M-5 58mm f/2.0}, 2x SB-910

  7. #7

    Domyślnie

    ja tez mam 187 cm wzrostu i moj manfrotto 055 jest czasem nawet "za duzy"- musisz doliczyc wysokosc glowicy i kamery (20 cm?)
    I was expecting applause but I suppose stunned silence is equally appropriate... flickr

  8. #8

    Domyślnie

    Podepnę się pod temat z nieco obciętym budżetem.

    Potrzebuję statyw z głowicą kulową, który nie będzie raczej wystawiany na trudne warunki jak wiatr, ale będzie w stanie utrzymać to co mogę założyć najcięższe czyli D610 z gripem + 70-200 VRII + ewentualnie wyzwalacz lampy.

    Doradzicie coś dobrego z życia? Budżet do 700zł.
    Wzrost 180cm.

    Z góry dzięki za pomoc.

    PS. Mam kilka swoich typów z wyczytanych opinii ale nie chcę nic tutaj wpisywać, żeby nie ukierunkowywać i może trafię na coś innego, które lepiej spełni swoje zadanie

  9. #9

    Domyślnie

    A Tripo 3230x8c ? Co O tym sądzicie?

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ryśko Zobacz posta
    A Tripo 3230x8c ? Co O tym sądzicie?
    podpinam sie - od paru dni probuje uzyskac na forum jakies opinie o nim (planuje zestaw z glowica B-2) i jakos wszyscy milcza
    D7100 /// n18-105 f/3.5-5.6 AF-S /// n50 f/1.8 /// s10-20 f/4-5.6
    http://www.flickr.com/photos/lukpep/

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •