Close

Strona 4 z 7 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 69

Wątek: D7000 vs. D7100

  1. #31

    Domyślnie

    W sumie masz rację. Jak o czymś nie wiesz to i może tego nie dostrzegasz
    Nikon D750 D7500+ML-L3 | N 14-24 2.8G | N 24-70 2.8G | N 70-200 VR II 2.8G |N 17-55 2.8G | N 24-120 4G VR | N60 MICRO 2.8G |N70-300 VR | N10-24 | S 8mm 3.5 EX DG Fisheye | SB-600 | SB-910 | 10xSD ExPRO 95MB/s(32GB) | Genesis Gear GPS-N | DJI PHANTOM 3 ADVANCED |

  2. #32
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2014
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Posty
    23

    Domyślnie

    @matt91 masz rację

    Jakiś czas temu przesiadałem się z Sony na Nikona -wybór padł na D7000. Przed zakupem natrafiłem na forum na temat o problematycznym AF w D7000. Po przeczytaniu całego wątku trochę się przeraziłem ale zdecydowałem się "zaryzykować" chociaż miałem też myśl aby kupić D7100 ale wtedy nie miałbym pieniędzy na szkła. I teraz cieszę się z tej decyzji, czasami zdarzy się nie trafić ale jest to moja wina. W porównaniu z tym co miałem wcześniej... to właściwie nie ma co porównywać - tak duża jest przepaść

  3. #33

    Domyślnie

    Przeczytałem wszystkie wątki jakie dotyczą D7000 i to jest na zasadzie aaa ja też mam taki aparat to pewnie też mam zepsute lecę sprawdzić i szukać usterki na siłę, trzeba focic uczyć się a nie szukać usterek na siłę, oczywiście D7000 może się zepsuć jak każda elektronika czy to telewizor, konsola czy coś innego, i to trzeba zrozumieć że problem z AF nie tylko występuje z Nikonem D7000 ale może też wystąpić w każdym innym... Ludzie cieszcie się aparatem róbcie zdjęcia uczcie się nie szukajcie usterki na siłę.

  4. #34

    Domyślnie

    Pytanko do właścicieli D7000- możliwe jest przełączenie się ze zdjęć pojedyńczych na serię jedną ręką, bez odstawiania oka od wizjera? Ze zdjęć wynika, że może być ciężko wcisnąć przycisk blokady i obrócić jedną ręką koło nastawne... Ale może chodzi ono bardzo lekko i po odblokowaniu można je drugim palcem przesunąć?

  5. #35

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez AndBed Zobacz posta
    W sumie masz rację. Jak o czymś nie wiesz to i może tego nie dostrzegasz
    Zobacz do paru moich watkow ze zdjeciami i uswiadom mnie, ze czegos niewidze


    pozdro
    Trzy aparaty spod znaku N i "troche" szpeja do nich....

    www.michalak24.pl

  6. #36

    Domyślnie

    Mam D7100 i jedną ręką daje sobie rade.
    Nikon D750 D7500+ML-L3 | N 14-24 2.8G | N 24-70 2.8G | N 70-200 VR II 2.8G |N 17-55 2.8G | N 24-120 4G VR | N60 MICRO 2.8G |N70-300 VR | N10-24 | S 8mm 3.5 EX DG Fisheye | SB-600 | SB-910 | 10xSD ExPRO 95MB/s(32GB) | Genesis Gear GPS-N | DJI PHANTOM 3 ADVANCED |

  7. #37

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarzd3100 Zobacz posta
    Pytanko do właścicieli D7000- możliwe jest przełączenie się ze zdjęć pojedyńczych na serię jedną ręką, bez odstawiania oka od wizjera? Ze zdjęć wynika, że może być ciężko wcisnąć przycisk blokady i obrócić jedną ręką koło nastawne... Ale może chodzi ono bardzo lekko i po odblokowaniu można je drugim palcem przesunąć?
    Ja to robie dwoma rekoma nie odrywajac oczu od wizjera.

    pozdro
    Trzy aparaty spod znaku N i "troche" szpeja do nich....

    www.michalak24.pl

  8. #38
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2013
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Posty
    96

    Domyślnie

    Wskazującym naciskach blokadę a kciukiem zmianiasz tryb pracy migawki. No problem
    D810, D600, D7100, D300s, N[80-400VR AF-s, 80-200 AF-D, N50 1,4G AF-s,105 2 DC, 60 2,8 AF-D mikro, 105 2,8 AF-D mikro, 10-24 AF-s DX, 17-35 AF-s, 24-70 AF-s], 2xSB-700

  9. #39

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nyny1 Zobacz posta
    Zobacz do paru moich watkow ze zdjeciami i uswiadom mnie, ze czegos niewidze


    pozdro
    Nie o to mi chodzi.
    Byłem świadkiem już 2 przypadków w FJ. Chcę kupić jakąś pierdołę, a tu Pan robi sesje w FJ bo słyszał, coś o ff/bf dokładnie nie wie co ale szuka. Wszystko fajnie tylko, że jeden z klientów robił testy na coolpixie Więc zmierzam tylko do tego, że część osób które nie ma tego problemu nie mówię o ff/bf czy uwalonym AF po prostu szuka... Bo gdzieś przeczytał/usłyszał. A to mu sąsiad podpowiedział.
    Nikon D750 D7500+ML-L3 | N 14-24 2.8G | N 24-70 2.8G | N 70-200 VR II 2.8G |N 17-55 2.8G | N 24-120 4G VR | N60 MICRO 2.8G |N70-300 VR | N10-24 | S 8mm 3.5 EX DG Fisheye | SB-600 | SB-910 | 10xSD ExPRO 95MB/s(32GB) | Genesis Gear GPS-N | DJI PHANTOM 3 ADVANCED |

  10. #40

    Domyślnie

    AndBed, jest w tym sporo racji. I nie tylko w dziedzinie fotografii. Śmiem też zaryzykować, że niektóre osoby (nie wiem czy wiele, czy niewiele) obarcza winą AF tak naprawdę swoje błędy. Być może zupełnie nieświadomie.

Strona 4 z 7 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •