Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Wątek: Statyw

  1. #11
    pralka Siemens, żelazko Tefal, kuchenka Samsung, stolik najtańszy z ikei

  2. #12

    Domyślnie

    W podanym budżecie, czyli ok 300 zł, to chyba tylko SLIK 330DX.
    Z6II | N 14-30 | T 28-75 | S 8 + FTZ + Nodal Ninja R10

  3. #13

    Domyślnie

    Dzięki, ale poczytałam i podniosłam budżet do 800 zł Nadal szukam...
    D7000 + N18 - 105 + N70 - 300 + N18 - 300 + N35 1.8G + N10-24

  4. #14

    Domyślnie

    Zależy do czego statyw. Jeżeli stricte amatorsko, po co kupować sprzęt, którego się dobrze nie użyje?
    Kup dokładną głowicę ~200-300 zł z tego co się orientuję są fajne od Manfrotto 3 kierunkowe - używam w studio i są dokładne bodajże 804rc02, albo poszukaj na ebay'u głowic starszych, używanych typu 141rc, 029 - można trafić na prawdziwą okazję.
    A podstawę statywu kup innej firmy - tańszy.
    Udźwig 1000kg nie jest Ci potrzebny- aparat jest trzymany głównie przez głowicę, ona musi być precyzyjna żeby nie "gubiła" kadru.
    Natomiast podstawa statywu - owszem kiedy robisz zdjęcia sprzętem, który waży swoje (wielki format), jest potrzebna solidna. Jednak do zestawu obiektywów, które masz w stopce wypisane nie trzeba nie wiadomo czego.
    Benro i Velbon mają bogatą ofertę statywów w niższych cenach niż te od Manfrotto.

  5. #15
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2006
    Miasto
    Chełm Śląski
    Posty
    23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wasilewk Zobacz posta
    To zapomnij.

    Ja, po wielu bojach, mam Manfrotto 055XPROB - wreszcie jest ok.
    Popieram w 100% Miałem wcześniej Benro węglowego z magnezową głowicą. Hajtek kurde, lekki i wygodny w transporcie, stabilny i w ogóle niezły wg. testów, ale jak go wytaszczyłem na Policę albo Halę Krupową i przypiąłem ciężką sigmę to nie było szans na ostrą fotę.

  6. #16

    Domyślnie

    Dobra, nogi już wybrałam Co sadzicie czy lepiej wybrać głowicę Manfrotto 496RC2 czy 804rc2?
    D7000 + N18 - 105 + N70 - 300 + N18 - 300 + N35 1.8G + N10-24

  7. #17

    Domyślnie

    804rc2. Moim zdaniem głowice 3 kierunkowe są łatwiejsze do opanowania i bardziej precyzyjne, choć większe niż kulowe. Jeżeli potrzebujesz dokładnego ustawienia kadru, który ma na serii zdjęć być taki sam wybierz 3 kierunkową, jeżeli zależy Ci na wielkości głowicy wybierz kulową. Kolejnym aspektem jest robienie zdjęć panoramicznych. Łatwiej jest to zrobić na głowicy 3 kierunkowej, niż kulowej, ponieważ operując osią obrotu, nie musisz za każdym razem poprawiać pionu i kąta pochylenia.
    Głowicę kulową ustawia się szybciej - odblokowujesz, ustawiasz aparat i blokada. Jest szybka

  8. #18

    Domyślnie

    Dzięki za trafne wskazówki
    D7000 + N18 - 105 + N70 - 300 + N18 - 300 + N35 1.8G + N10-24

  9. #19

    Domyślnie

    Może to dziwne pytanie, ale czy do Manfrotto 055XPROB, mając 168cm wzrostu nie jestem za niska, bo gdzieś wyczytałam, ze to statyw dla wysokich
    D7000 + N18 - 105 + N70 - 300 + N18 - 300 + N35 1.8G + N10-24

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez traverso Zobacz posta
    Może to dziwne pytanie, ale czy do Manfrotto 055XPROB, mając 168cm wzrostu nie jestem za niska, bo gdzieś wyczytałam, ze to statyw dla wysokich
    To tylko rozszerza jego możliwości, I tak ostatniej sekcji do końca nie rozkładam.

    Pzdr.
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •