polecam mój
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=225304
naprawdę solidny
Szukaj
polecam mój
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=225304
naprawdę solidny
pralka Siemens, żelazko Tefal, kuchenka Samsung, stolik najtańszy z ikei
W podanym budżecie, czyli ok 300 zł, to chyba tylko SLIK 330DX.
Z6II | N 14-30 | T 28-75 | S 8 + FTZ + Nodal Ninja R10
Dzięki, ale poczytałam i podniosłam budżet do 800 złNadal szukam...
D7000 + N18 - 105 + N70 - 300 + N18 - 300 + N35 1.8G + N10-24
Zależy do czego statyw. Jeżeli stricte amatorsko, po co kupować sprzęt, którego się dobrze nie użyje?
Kup dokładną głowicę ~200-300 zł z tego co się orientuję są fajne od Manfrotto 3 kierunkowe - używam w studio i są dokładne bodajże 804rc02, albo poszukaj na ebay'u głowic starszych, używanych typu 141rc, 029 - można trafić na prawdziwą okazję.
A podstawę statywu kup innej firmy - tańszy.
Udźwig 1000kg nie jest Ci potrzebny- aparat jest trzymany głównie przez głowicę, ona musi być precyzyjna żeby nie "gubiła" kadru.
Natomiast podstawa statywu - owszem kiedy robisz zdjęcia sprzętem, który waży swoje (wielki format), jest potrzebna solidna. Jednak do zestawu obiektywów, które masz w stopce wypisane nie trzeba nie wiadomo czego.
Benro i Velbon mają bogatą ofertę statywów w niższych cenach niż te od Manfrotto.
Dobra, nogi już wybrałamCo sadzicie czy lepiej wybrać głowicę Manfrotto 496RC2 czy 804rc2?
D7000 + N18 - 105 + N70 - 300 + N18 - 300 + N35 1.8G + N10-24
804rc2. Moim zdaniem głowice 3 kierunkowe są łatwiejsze do opanowania i bardziej precyzyjne, choć większe niż kulowe. Jeżeli potrzebujesz dokładnego ustawienia kadru, który ma na serii zdjęć być taki sam wybierz 3 kierunkową, jeżeli zależy Ci na wielkości głowicy wybierz kulową. Kolejnym aspektem jest robienie zdjęć panoramicznych. Łatwiej jest to zrobić na głowicy 3 kierunkowej, niż kulowej, ponieważ operując osią obrotu, nie musisz za każdym razem poprawiać pionu i kąta pochylenia.
Głowicę kulową ustawia się szybciej - odblokowujesz, ustawiasz aparat i blokada. Jest szybka![]()
Dzięki za trafne wskazówki![]()
D7000 + N18 - 105 + N70 - 300 + N18 - 300 + N35 1.8G + N10-24
Może to dziwne pytanie, ale czy do Manfrotto 055XPROB, mając 168cm wzrostu nie jestem za niska, bo gdzieś wyczytałam, ze to statyw dla wysokich![]()
D7000 + N18 - 105 + N70 - 300 + N18 - 300 + N35 1.8G + N10-24
Skontaktuj się z nami