Close

Strona 6 z 11 PierwszyPierwszy ... 45678 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 104

Wątek: D90 vs. D3200

  1. #51

    Domyślnie

    generalnie szumy najlepiej wypadają w d3100 przy iso 1600/3200 w porównaniu do d7000
    Canon 50D + pare szpejów.

    http://skowron1990.digart.pl

  2. #52

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jo44 Zobacz posta
    Hę..??
    Tzn. Bez a nie przez dwa pokrętła (przód i tył) do przysłoni i czasów są bardzo wygodne
    _____
    D90 | D500

  3. #53

    Domyślnie

    ..zatem czas na karmę dla dociekliwych

    http://www.dpreview.com/reviews/nikon-d3200/20

    Ustawcie nad głównym obrazkiem przykładowo ISO3200, a w polach do porównania np. D5100, D300s i D600.
    Na zdjęciu testowym można wybrać dowolny fragment cropa do porównania.. polecam te, na których można porównać ilość detalu (np. banknot)
    Dla bardziej dociekliwych możliwość ściągnięcia NEFa testowego i zabawy w "normalizacje" rozmiarów.. itp.
    Na pierwszy rzut oka dostrzegam tendencję matryc D5100/D7k do podbijania czerwieni.. i to właśnie drażniło mnie
    przy równoległej pracy z plikami D700-D7k. "Kolorystycznie" matryca D3200 bliższa jest tej z D600.. czyli inna generacja.. inne tendencje
    ..ale to moje zdanie.. i potwierdzenie dla mnie tego, co zauważyłem podczas zabawy z każdą z tych matryc (poza D600).
    d800|d600|n28g|s50|n14-24|n24-70|t70-200|sb910|sb900|reporter dual rs

  4. #54

    Domyślnie

    wg tego zestawienia dxo szumy i dynamika najlepsze w d7000, zaraz potem jest d3200 i na koncu d3100.

  5. #55

    Domyślnie

    D3200 ma minimalnie większe szumy niż D7000 (SNR18%), jednak szum w D3200 jest drobniejszy, bo matryca jest większa. Dodatkowo D3200 zachowuje więcej szczegółów w szumie i zdjęcia po odszumieniu mają więcej szczegółów - ale widoczne głównie przy cropach 75-100%. (dla ISO 1600).

    Nie porównywałem wyższych ISO, bo szum już na tyle duży, że nie bardzo się zdjęcia nadają. Chyba, że komuś zależy właśnie na szumie.

  6. #56

    Domyślnie

    GonzoG - ciekawa uwaga, nie pomyślałem o tym że 3200 ma matrycę o większej rozdzielczości. Ale jak to ma się od wyników na DXO ? oni podają najwyższe używalne iso czy jakoś tak, i wydaje mi się że ten wynik uwzględnia już zysk z matrycy o większej rozdzielczości

  7. #57

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marcinq76 Zobacz posta
    GonzoG - ciekawa uwaga, nie pomyślałem o tym że 3200 ma matrycę o większej rozdzielczości. Ale jak to ma się od wyników na DXO ? oni podają najwyższe używalne iso czy jakoś tak, i wydaje mi się że ten wynik uwzględnia już zysk z matrycy o większej rozdzielczości
    Na DxO podają wartość, SNR (Signal to Noise Ratio), czyli stosunek szumu do sygnału.
    Podawane przez nich ISO, to czułość przy jakiej stosunek ten zaczyna przekraczać 30 dB i głębia tonalna nie jest niższa niż 18 bitów oraz dynamika minimum 9 EV.
    Wielkość matrycy nie ma tu bezpośredniego wpływu - patrz matryce średnioformatowe mają podobny SNR jak 35mm.
    Przykład -
    Hasselblad H3DII 50 - matryca 37x49 mm - ISO 574
    Hasselblad H3DII 39 - matryca 36.7x49 mm - ISO 532
    Nikon D60 - matryca 16x24 mm - ISO 562
    Aparaty z tego samego okresu przełom 2007/2008. Obie matryce CCD (żeby nie było, że różne technologie).
    Matryce 50 Mpix, 39 Mpix i 10 Mpix. Przy czym matryca 39 Mpix ma większe piksele, więc łapią więcej światła, a jednak poziom szumu wyższy...

    Tak więc, ani rozdzielczość, ani wielkość matrycy nie ma wpływu na SNR.

    Szum jest zawsze, ale zwiększając ISO zwiększasz wzmocnienie. Im mniej światła pada na matrycę, tym większy udział w sygnale ma szum.

    Równie dobrze można porównywać poziom szumu dla natywnego ISO lub ISO 100. I tak dla D7000 i D600:
    ISO 100, ISO 200, ISO 800, ISO 3200
    D7000: 41.7, 38.2, 32.4, 26.7
    D600: 45.4, 42.7, 37.0, 31.1
    różnica: 3.4, 4.5, 4.6, 4.4
    Jak widać różnica jest prawie stała. Oznacza to że nie trzeba porównywać wysokiego ISO, wystarczy zobaczyć różnicę dla ISO 100 i wiadomo jaka jest różnica na wyższych ISO.

    Różnica między ISO 100, a ISO 200 może wynikać z różnych procesorów w aparatach, bo D3X ma różnicę stałą do 1600 - czyli max czułości dla D3X (nie bierze się pod uwagę czułości osiąganych programowo).
    Ostatnio edytowane przez GonzoG ; 20-10-2012 o 13:59

  8. #58

    Domyślnie

    Poprawka:
    Wynik ISO na DxO uwzględnia rozdzielczość, gdyż jest to liczone dla odbitki o rozmiarach 20x30cm.
    Czyli można powiedzieć, że skalowane do 8 Mpix.

    Natomiast na wykresach można zobaczyć wynik szumu bez uwzględnienia rozdzielczości (SNR18%, screen).

    Pod względem szumu, D90 szumi minimalnie mniej niż D7000... Jednak jest to przy porównaniu 100% cropów. D3200 szumi bardziej o jakieś 2-3 dB.
    Ostatnio edytowane przez GonzoG ; 20-10-2012 o 14:10

  9. #59

    Domyślnie

    tak czytam o tych szumach...
    I mysle po co komu takie info.
    Ja foce wszystkim co wpadnie mi w rece.
    Zawsze wszystko widac, wszystko jest oki.

    Chyba ze wasze foty trafiaja na sciany budynkow...
    ... jesli trzymacie taki poziom, to ja wymiekam.

    Jesli jednak nie, to ... po co tyle pisac ?

    pokazujcie jakies wlasne zdjecia, bo to forum foto,
    a nie dla serwisantow/projektantow...
    No chyba ze zdjec nie macie.
    W sumie nie zdziwilbym sie za bardzo taka sytuacja.

    Sorki za ot
    ale po takich wpisach, szukajac odpowiedzi na pytanie zadane na poczatku, ja osobiscie nie czuje ze czytanie tego co tu znalazlem, moze mi jakos pomoc...
    Ostatnio edytowane przez d90 ; 20-10-2012 o 20:30
    ... ucze sie patrzec i widziec...
    i duqa z tego...

  10. #60

    Domyślnie

    witam

    To mój pierwszy post na forum i chciałbym sie przywitac.
    Od poniedziałku jestem szcześliwym posiadaczem D90 z kitem 18-105 i 70-300 "pożyczonym" z pracy.
    Przesiadłem sie z Soniaka A 200 ,Sony sprzedaje na allegro bo padł mi AF w sigmie 70-300 APO i nie chcialem już inwestowac w szkło do Alfy i podjołem decyzje o zmianie systemu.
    Co prawda zrobiłe tylko kilkaset fotek ale jestem bardzo zadowolony z efektów.

Strona 6 z 11 PierwszyPierwszy ... 45678 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •