Close

Strona 4 z 7 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 61

Wątek: Kamera Full HD

  1. #31

    Domyślnie

    Ja tez szukalem kamer i niestety wybor jest żałosny. Wszędzie małe matryce, ciemne obiektywy i ograniczone możliwości kontroli obrazu w trakcie nagrywania.

    Testowalem wiele kamer w rożnych cenach i niestety najlepiej wyjdzie kupic jakis tani aparat z opcją nagrywania filmów fullhd. Mnie najbardziej denerwuje brak możliwości przejścia na manual focus, bo ten auto i tak czesto jest do kitu. Nie ma tez możliwości kontroli czasu czy przyslony, ogólnie jasności, natychmiast. Jesli kręce filmik i nagle odwracam sie pod światło to musze polegać na wątpliwej inteligencji kamery i zawsze mam sylwetki. A wystarczyłoby pokrętło jaśniej/ciemnej.

    Kompresja w kamerkach tez czesto jest zbyt mocna i nawet jesli jest kilka ustawień to nigdy nie mozna dać jej na tyle mało, ze byłaby niewidoczna. Kamerka o jakości DVD mieściła na taśmie około 14gb danych co dawało 90 minut. Współczesne kamerki fullhd mieszcza na 16gb około 90-120 minut przy czterokrotnie większym rozmiarze każdej z klatek, więc kompresja jest spora.

    Na przestrzeni ostatnich 20 lat zmieniły sie nośniki, zmieniły sie wielkości obrazu, ale ergonomia nadal jest ze średniowiecza: brak podstawowej kontroli nad nagrywanym obrazem.

    Kup jakis aparat fuji, kup moze d3100, albo jakis Sony nex, czy tez jakis Samsung lub olympus, a z pewnością filmy beda lepsze niz z kamerki za 3000zl.

  2. #32

    Domyślnie

    Nie miałem nigdy kamerki, ale odnoszę wrażenie, że wygoda w trzymaniu kamery do kręcenia filmików jest dużo większa, niż trzymanie aparatu fotograficznego do kręcenia filmików.
    Coraz więcej sprzętu (D70s pozostał), tylko ciągle czasu i umiejętności mało

  3. #33

    Domyślnie

    No albo wygoda, albo jakość...

    Poza tym do aparatów jest całe mnóstwo trzymadeł i akcesoriów ułatwiających filmowanie. Rynek kamer jest w totalnej stagnacji, bo w obliczu niedawnych zmian technologicznych producenci nadal tłuką masowo ten sam rodzaj sprzętu, licząc na naiwniaków, którzy go kupią.

    Obecnie w kamerach nie masz nawet porządnego szerokiego kąta, więc aby zrobić całą postać musisz być 8 metrów od niej. Po prostu poszerzyli obraz, bo weszło 16:9, ale nie pomyśleli, że szeroki i niski obraz zupełnie nie służy głównemu tematowi typowych filmów, czyli ludziom. Nie wiem jak Wy, ale ja chodzę na dwóch nogach, więc współczesna kamerka albo kręci moją twarz, albo moje krocze albo moje nogi. Jeszcze gorzej jest z kręceniem dzieci: dziecko biegnie a na wysokości jego głowy są same rozporki od spodni i na tym koniec, bo kamerka więcej nie ogarnia.

  4. #34
    Zasłużony Awatar ALF
    Dołączył
    08 2004
    Miasto
    Mysłakowice Karkonosze
    Posty
    11 653

    Domyślnie

    -Sony HDR-CX250E
    -JVC GZ-V500
    -Panasonic HC-V500
    -Sony HDR-PJ200E
    Która z nich, a może jeszcze jakaś? Mam 2 dni na decyzję
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  5. #35

  6. #36

    Domyślnie

    ALF i którą wybrałeś?
    Chyba zaczął się sezon na kamerki bo ja też się za jakąś rozglądam… Budżet mam trochę większy i myślę o Sony HDR-CX730 -- może ktoś posiada, podzieli się wrażeniami?
    Najzieleńszy z zielonych
    Niezbyt poważny, czasem odważny, nie-co-dziennik sporadyczny.

  7. #37
    Zasłużony Awatar ALF
    Dołączył
    08 2004
    Miasto
    Mysłakowice Karkonosze
    Posty
    11 653

    Domyślnie

    CX250 + aqu z ładowarką. Jutro do mnie dotrze, ale wrażeniami podzielę się pewnie po powrocie z urlopu
    Stwierdziłem, że kupowanie czegoś za 5 koła dla amatorskich zastosowań nie ma sensu, a świat pośredni jest niewart pośrednich pieniędzy.
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  8. #38

    Domyślnie

    Jacku, trza było kupić Nexa 5n i Nikona wywalić na złom.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  9. #39

    Domyślnie

    Filmy nagrywane kamerą CX-130 są fajne ale mam problem z ich oglądaniem. Jak puszczę film nagrany w FULL HD przez PS3 na telewizor to wszystko idzie płynnie a jak próbuję oglądać na laptopie to strasznie tnie. Czy to wina karty graficznej czy procesora, co odpowiada za przetwarzanie materiału video? Obecnie mam C2D T9900 3.06GHz. Wydawało mi się, że powinno to być wystarczające.

  10. #40

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ropusz Zobacz posta
    Filmy nagrywane kamerą CX-130 są fajne ale mam problem z ich oglądaniem. Jak puszczę film nagrany w FULL HD przez PS3 na telewizor to wszystko idzie płynnie a jak próbuję oglądać na laptopie to strasznie tnie. Czy to wina karty graficznej czy procesora, co odpowiada za przetwarzanie materiału video? Obecnie mam C2D T9900 3.06GHz. Wydawało mi się, że powinno to być wystarczające.
    Mi też się tak wydawało. Niestety do płynnego oglądania 1080i, o 1080p nie wspominając, potrzeba sporej mocy obliczeniowej. PS3 ma dedykowane układy, dla niej taki materiał to pestka.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

Strona 4 z 7 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •