Szukaj
Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 22-06-2012 o 11:23
Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.
@qooba
Oczywiście tak, banalnie proste. Ja jednak rozważam wariant w namiocie i na bezludziu.
Dobre porównanie. Utwierdza mnie w przekonaniu o słuszności zakupu D800. Ja wsiąść na konia to dobrego. D800E jest lepszy ale tylko o 1 pkt, jest natomiast koniem narowistym.
Ale trzeba to wszystko nosić.
Nie focę zarobkowo a okres największych uniesień już mi minął. Z powodu miejsca zamieszkania oraz niestabilnego urlopu z musu robię mało zdjęć.
Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 22-06-2012 o 12:15
Umysł ludzki jest jak spadochron, użyteczny jest tylko wtedy gdy jest otwarty.
Mam dwa pytanka.
1. Czy po aktualizacji oprogramowania pozbyliście się błędu zawieszania aparatu po zrobieniu zdjęcia? Ja zaktualizowałem, ale co jakiś czas się aparat zawiesi i nic, tylko baterię można wyjąć.
2. Czy da się ustawić bracketing tak, by aparat robił zdjęcia -2,0,+2? Przejrzałem instrukcję, ale nie znalazłem odpowiedzi. Mogę zrobić -1,0,+1, lub -2,-1,0,+1,+2, ale nie chcę tak dużej liczby zdjęć.
Nie miałem body w ręku, ale podejrzewam, że jest jak w każdym. Jednym kółkiem ustawiasz ilość klatek, drugim krok.
Z6III + N 14-30/4, N24-120/4, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8 + TC 1,4x, N 24-200, V 20/2.8, V 24/1.8, N 40/2.0, TT 75/2.0, V 85/1.8.
D750/800 + N 24-70/2.8, N 50/1.8G.
było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5, Z6II
moje pstryki, na fejsie, instagram
Przy trzech krokach też? W D7000 można co 2EV.
Z6III + N 14-30/4, N24-120/4, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8 + TC 1,4x, N 24-200, V 20/2.8, V 24/1.8, N 40/2.0, TT 75/2.0, V 85/1.8.
D750/800 + N 24-70/2.8, N 50/1.8G.
było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5, Z6II
moje pstryki, na fejsie, instagram
Nikon ma dziwną politykę, w wyższych modelach można do 1 EV. Niby pomiar jest w tych puszkach zapewne dokładniejszy, ale ... robiący HDR mają prawo chcieć więcej niż 1 EV.
Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.
F70, F100, S5Pro, Z6III, S 10-20, N24 2.8D, N35 1.8G, N50 1.8D, N85 1.8D, N180 2.8D, N24-120 4S, V20/2.8.
Metz 40MZ3i, Metz 54MZ4i, Sony A5000 i A6600.
ex - F3HP, F80s, D100, D610, N18-200, A6300
test D800 na Fotopolis.
http://www.fotopolis.pl/index.php?n=...ikon-d800-test
EDYTA.
Przepraszam za zdublowanie informacji.
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=203139
D800/Sigma 50mm 1,4 / Nikkor 35 1,8 /Tokina 11-16 2,8 / Tami 90 2,8/ Ciamciang 8mm / Sb900/ Tamron 24-70
Skontaktuj się z nami