Close

Strona 152 z 556 PierwszyPierwszy ... 52102142150151152153154162202252 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 511 do 1 520 z 5556
  1. #1511

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krokus66 Zobacz posta
    .Odnośnie zabezpieczeń. Znam wiele przypadków gdy myślano "mnie się to nie przytrafi". Później jednak było: aaaaa kotki dwa, szare bure obydwa ...
    Dlatego zalecam mieć 2 aparaty. Zapis na 2 karty daje złudne poczucie bezpieczeństwa. A co gdy na imprezie nawali zasilanie, migawka, lustro itd?
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 22-06-2012 o 11:23
    Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.

  2. #1512

    Domyślnie

    @qooba
    Oczywiście tak, banalnie proste. Ja jednak rozważam wariant w namiocie i na bezludziu.

    Dobre porównanie. Utwierdza mnie w przekonaniu o słuszności zakupu D800. Ja wsiąść na konia to dobrego. D800E jest lepszy ale tylko o 1 pkt, jest natomiast koniem narowistym.

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Dlatego zalecam mieć 2 aparaty. Zapis na 2 karty daje złudne poczucie bezpieczeństwa. A co gdy na imprezie nawali zasilanie, migawka, lustro itd?
    Ale trzeba to wszystko nosić.
    Nie focę zarobkowo a okres największych uniesień już mi minął. Z powodu miejsca zamieszkania oraz niestabilnego urlopu z musu robię mało zdjęć.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 22-06-2012 o 12:15
    Umysł ludzki jest jak spadochron, użyteczny jest tylko wtedy gdy jest otwarty.

  3. #1513

    Domyślnie

    Mam dwa pytanka.
    1. Czy po aktualizacji oprogramowania pozbyliście się błędu zawieszania aparatu po zrobieniu zdjęcia? Ja zaktualizowałem, ale co jakiś czas się aparat zawiesi i nic, tylko baterię można wyjąć.

    2. Czy da się ustawić bracketing tak, by aparat robił zdjęcia -2,0,+2? Przejrzałem instrukcję, ale nie znalazłem odpowiedzi. Mogę zrobić -1,0,+1, lub -2,-1,0,+1,+2, ale nie chcę tak dużej liczby zdjęć.

  4. #1514

    Domyślnie

    Nie miałem body w ręku, ale podejrzewam, że jest jak w każdym. Jednym kółkiem ustawiasz ilość klatek, drugim krok.
    Z6III + N 14-30/4, N24-120/4, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8 + TC 1,4x, N 24-200, V 20/2.8, V 24/1.8, N 40/2.0, TT 75/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + N 24-70/2.8, N 50/1.8G.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5, Z6II

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  5. #1515

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TOP67 Zobacz posta
    Nie miałem body w ręku, ale podejrzewam, że jest jak w każdym. Jednym kółkiem ustawiasz ilość klatek, drugim krok.
    Tylko, że można ustawić kroki 0,3, 0,7 i 1 EV. Nie da się rozciągnąć do 2EV

  6. #1516

    Domyślnie

    Przy trzech krokach też? W D7000 można co 2EV.
    Z6III + N 14-30/4, N24-120/4, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8 + TC 1,4x, N 24-200, V 20/2.8, V 24/1.8, N 40/2.0, TT 75/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + N 24-70/2.8, N 50/1.8G.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5, Z6II

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  7. #1517

    Domyślnie

    Nikon ma dziwną politykę, w wyższych modelach można do 1 EV. Niby pomiar jest w tych puszkach zapewne dokładniejszy, ale ... robiący HDR mają prawo chcieć więcej niż 1 EV.
    Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.

  8. #1518

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Dlatego zalecam mieć 2 aparaty. Zapis na 2 karty daje złudne poczucie bezpieczeństwa. A co gdy na imprezie nawali zasilanie, migawka, lustro itd?
    Ale nie mylmy zabezpieczenia przed niemożnością zrobienia kolejnych zdjęć z zabezpieczeniem przed utratą zdjęć już zrobionych
    F70, F100, S5Pro, Z6III, S 10-20, N24 2.8D, N35 1.8G, N50 1.8D, N85 1.8D, N180 2.8D, N24-120 4S, V20/2.8.
    Metz 40MZ3i, Metz 54MZ4i, Sony A5000 i A6600.
    ex - F3HP, F80s, D100, D610, N18-200, A6300

  9. #1519
    Gaduła Awatar shaolin
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Rio de Janeiro, Brazylia
    Posty
    9 827

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez grissley Zobacz posta
    Ale nie mylmy zabezpieczenia przed niemożnością zrobienia kolejnych zdjęć z zabezpieczeniem przed utratą zdjęć już zrobionych
    Ooo, mialem o tym wczoraj pisac

  10. #1520

    Domyślnie

    test D800 na Fotopolis.

    http://www.fotopolis.pl/index.php?n=...ikon-d800-test


    EDYTA.

    Przepraszam za zdublowanie informacji.
    http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=203139
    D800/Sigma 50mm 1,4 / Nikkor 35 1,8 /Tokina 11-16 2,8 / Tami 90 2,8/ Ciamciang 8mm / Sb900/ Tamron 24-70

Strona 152 z 556 PierwszyPierwszy ... 52102142150151152153154162202252 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •