Close

Strona 150 z 556 PierwszyPierwszy ... 50100140148149150151152160200250 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 491 do 1 500 z 5556
  1. #1491

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez swider Zobacz posta
    Paweł, a powiedz mi taką rzecz… fotografowałeś może osiemsetką jakieś w miarę szybko i mało obliczalnie przemieszczające się obiekty, jak np. psy na zawodach frisbee? Ciekaw jestem jak się spisuje AF w takich sytuacjach i jakich ustawień używałeś.
    Pawle - podłączę się do pytania swidera - czy przy AFC lepiej sprawuje się w takiej sytuacji 3D, czy może stosujesz inne ustawienia?
    edit: ups - jak widzę powieliłem pytanie - ale to chyba oznacza, że sugestie praktyka są wysoce pożądane w tej materii

  2. #1492

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez swider Zobacz posta
    To pięknie!
    Zdradź czy używałeś dynamicznego wyboru pola ostrości -- śledzenia 3D czy może 21 pól?
    Ze względu na chęć celowania w głowę ptasiora, wybieram 1 albo 9 polowy AF. Rózne konfigurację (w tym 3D) poćwiczę, kiedy trafi mi się sesja z częstymi nalotami - wtedy będzie można wyciągnąć konkretne wnioski
    N16-35/N24-70/N70-200VR2/N24/N105VR/N400VR/Z40/Z24-120S/Z70-200S/V16/TT75/T28-75G2
    D800/D500/D4s/Z6/Z63/Z9

    pozdrawiam
    Paweł

  3. #1493

    Domyślnie

    Ok, dzięki piękne. Ale skoro AF jest lepszy od tego z D700 to ja już się cieszę.
    Najzieleńszy z zielonych
    Niezbyt poważny, czasem odważny, nie-co-dziennik sporadyczny.

  4. #1494

    Domyślnie

    Dorzucę coś, bo ze zdjęciami posucha. Nie wiedziałem w jakiej formie to wsadzać i daję fulll JPG wywołane LR4 na podstawowych ustawieniach. Odszumianie 0, wyostrzanie na 25. camera calibr standard. Wybrałem takie nieudane kadry, bez mordek ludzkich, więc proszę nie oczekiwać dzieł sztuki, jedno chyba nawet na ISO 6400. Jak znajdę jeszcze coś co mogę "wywalić" i ludzki element jest nierozpoznawalny to pokażę.
    https://rapidshare.com/files/1618427616/d800.zip
    A tą fotkę znalazłem już później i nie zdążyłemżesz dodać jej do poprzedniej paczki. Ajm sory.
    https://rapidshare.com/files/1319911648/_DSC4278.zip

    EDIT.

    hehe, znalazłem jeszcze pięknie skadrowaną i przepaloną limuzynę i też mogę się nią podzielić (NEF)
    https://rapidshare.com/files/1425612795/_DSC2058.dng
    Ostatnio edytowane przez Hamarama ; 19-06-2012 o 21:09
    Nikon D997 Nikkor 10-500 f/0,7, SpeedLight SB 920 GT.

  5. #1495

    Domyślnie

    Zadaję sobie pytanie.
    Jaki jest głębszy sens zapisu obrazu jednocześnie w RAW i JPEG? Otwierając NEF-a w CNX2 od razu wszystko widzę; po obróbce NEF-a i tak wyrzucam JPEG-a. Czy chodzi o to, że JPEG teraz, na szybko a NEF do zabawy później? Mnie to nie przekonuje.
    Umysł ludzki jest jak spadochron, użyteczny jest tylko wtedy gdy jest otwarty.

  6. #1496

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krokus66 Zobacz posta
    Zadaję sobie pytanie.
    Jaki jest głębszy sens zapisu obrazu jednocześnie w RAW i JPEG? Otwierając NEF-a w CNX2 od razu wszystko widzę; po obróbce NEF-a i tak wyrzucam JPEG-a. Czy chodzi o to, że JPEG teraz, na szybko a NEF do zabawy później? Mnie to nie przekonuje.
    Czasami zabawa NEF nie jest potrzebna, bo jpg wystarcza.
    Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.

  7. #1497

    Domyślnie

    czasami karta z nef pójdzie w niebyt - wtedy pozostaje sensowna rezerwa na drugiej.
    w dobie narzekania na podpisy sprzętowe, w poczuciu winy usunięty ...

  8. #1498

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Czasami zabawa NEF nie jest potrzebna, bo jpg wystarcza.
    Wiem.
    Czytam nawet tutaj na forum, że w wielu redakcjach wystarcza samo JPEG; jeśli coś pokręciłem, to wybaczcie mając na uwadze mój siwy włos. Osobiście jestem przekonany, że bardzo wielu usługodawców by nie zauważyło różnicy między obrobionym RAW-em a dobrym JPEG - to nie jest herezja.

    NEF pokazuje mi obraz z ustawieniami w puszce - to samo co JPEG; te ustawienia mogę cofać lub zmieniać. Cóż mi więcej do szczęścia potrzebne?

    Producent dał taką możliwość nie bez powodu, więc główkuję dlaczego.

    @siona
    Tak, ale mając D800 mogę dla bezpieczeństwa zapisywać jednocześnie na 2 kartach .
    Ostatnio edytowane przez krokus66 ; 21-06-2012 o 11:15 Powód: dopisek
    Umysł ludzki jest jak spadochron, użyteczny jest tylko wtedy gdy jest otwarty.

  9. #1499

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krokus66 Zobacz posta
    NEF pokazuje mi obraz z ustawieniami w puszce - to samo co JPEG; te ustawienia mogę cofać lub zmieniać. Cóż mi więcej do szczęścia potrzebne?
    Pokazuje tylko z NX. Jak ktoś używa ACR to już nie. Dodatkowo w NEF zaszyty jest JPG Basic, który jest zbyt skompresowany. Jak się ma dopracowane kadry i zrównoważone światło, to JPG w zupełności wystarczy.
    Z6III + N 14-30/4, N24-120/4, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8 + TC 1,4x, N 24-200, V 20/2.8, V 24/1.8, N 40/2.0, TT 75/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + N 24-70/2.8, N 50/1.8G.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5, Z6II

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  10. #1500

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krokus66 Zobacz posta
    Tak, ale mając D800 mogę dla bezpieczeństwa zapisywać jednocześnie na 2 kartach .
    tak i nie
    musisz mieć 2 równie duże karty a to w sytuacji, gdy awaria zdarza się raz na "niewiadomojakdługo" jest bez sensu. ja miałem w d300s ustawione nef na CF i jpg L fine na sd, który był połowę mniejszy niż CF. w d800 (jeśli kupię wreszcie) zrobię dokładnie odwrotnie z tym, że będę robił jpg w mniejszym rozmiarze.
    to co napisał jacek też nie jest bez znaczenia - nie wszystko trzeba obrabiać.
    w dobie narzekania na podpisy sprzętowe, w poczuciu winy usunięty ...

Strona 150 z 556 PierwszyPierwszy ... 50100140148149150151152160200250 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •