Szukaj
N16-35/N24-70/N70-200VR2/N24/N105VR/N400VR/Z40/Z24-120S/Z70-200S/V16/TT75/T28-75G2
D800/D500/D4s/Z6/Z63/Z9
pozdrawiam
Paweł
Ok, dzięki piękne. Ale skoro AF jest lepszy od tego z D700 to ja już się cieszę.![]()
Dorzucę coś, bo ze zdjęciami posucha. Nie wiedziałem w jakiej formie to wsadzać i daję fulll JPG wywołane LR4 na podstawowych ustawieniach. Odszumianie 0, wyostrzanie na 25. camera calibr standard. Wybrałem takie nieudane kadry, bez mordek ludzkich, więc proszę nie oczekiwać dzieł sztuki, jedno chyba nawet na ISO 6400. Jak znajdę jeszcze coś co mogę "wywalić" i ludzki element jest nierozpoznawalny to pokażę.
https://rapidshare.com/files/1618427616/d800.zip
A tą fotkę znalazłem już później i nie zdążyłemżesz dodać jej do poprzedniej paczki. Ajm sory.
https://rapidshare.com/files/1319911648/_DSC4278.zip
EDIT.
hehe, znalazłem jeszcze pięknie skadrowaną i przepaloną limuzynę i też mogę się nią podzielić (NEF)
https://rapidshare.com/files/1425612795/_DSC2058.dng
Ostatnio edytowane przez Hamarama ; 19-06-2012 o 21:09
Nikon D997 Nikkor 10-500 f/0,7, SpeedLight SB 920 GT.
Zadaję sobie pytanie.
Jaki jest głębszy sens zapisu obrazu jednocześnie w RAW i JPEG? Otwierając NEF-a w CNX2 od razu wszystko widzę; po obróbce NEF-a i tak wyrzucam JPEG-a. Czy chodzi o to, że JPEG teraz, na szybko a NEF do zabawy później? Mnie to nie przekonuje.
Umysł ludzki jest jak spadochron, użyteczny jest tylko wtedy gdy jest otwarty.
czasami karta z nef pójdzie w niebyt - wtedy pozostaje sensowna rezerwa na drugiej.
w dobie narzekania na podpisy sprzętowe, w poczuciu winy usunięty ...
Wiem.
Czytam nawet tutaj na forum, że w wielu redakcjach wystarcza samo JPEG; jeśli coś pokręciłem, to wybaczcie mając na uwadze mój siwy włos.Osobiście jestem przekonany, że bardzo wielu usługodawców by nie zauważyło różnicy między obrobionym RAW-em a dobrym JPEG - to nie jest herezja.
NEF pokazuje mi obraz z ustawieniami w puszce - to samo co JPEG; te ustawienia mogę cofać lub zmieniać. Cóż mi więcej do szczęścia potrzebne?
Producent dał taką możliwość nie bez powodu, więc główkuję dlaczego.
@siona
Tak, ale mając D800 mogę dla bezpieczeństwa zapisywać jednocześnie na 2 kartach .
Ostatnio edytowane przez krokus66 ; 21-06-2012 o 11:15 Powód: dopisek
Umysł ludzki jest jak spadochron, użyteczny jest tylko wtedy gdy jest otwarty.
Z6III + N 14-30/4, N24-120/4, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8 + TC 1,4x, N 24-200, V 20/2.8, V 24/1.8, N 40/2.0, TT 75/2.0, V 85/1.8.
D750/800 + N 24-70/2.8, N 50/1.8G.
było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5, Z6II
moje pstryki, na fejsie, instagram
tak i nie
musisz mieć 2 równie duże karty a to w sytuacji, gdy awaria zdarza się raz na "niewiadomojakdługo" jest bez sensu. ja miałem w d300s ustawione nef na CF i jpg L fine na sd, który był połowę mniejszy niż CF. w d800 (jeśli kupię wreszcie) zrobię dokładnie odwrotnie z tym, że będę robił jpg w mniejszym rozmiarze.
to co napisał jacek też nie jest bez znaczenia - nie wszystko trzeba obrabiać.
w dobie narzekania na podpisy sprzętowe, w poczuciu winy usunięty ...
Skontaktuj się z nami