Close

Strona 149 z 556 PierwszyPierwszy ... 4999139147148149150151159199249 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 481 do 1 490 z 5556
  1. #1481

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Niedoświetlałem dla zachowania nieba, a cienie w tym momencie są czarne (jpg).
    a miałeś włączone ADL ? ten wynalazek czyni z JPGów D800 prawie HDRy - trudno uzyskać przy nim czarne cienie. Nawet jeśli się to komuś nie podoba, to dzieki niemu już na wyświetlaczu może oszacować poziom DRu a nie domyślać się jaki może będzie.
    Odpowienio ustawione JPGi z D800 mają taką kompresowaną dynamikę sceny, że na tych 8bitach potrafią zarejestrować cuda niewidy
    N16-35/N24-70/N70-200VR2/N24/N105VR/N400VR/Z40/Z24-120S/Z70-200S/V16/TT75/T28-75G2
    D800/D500/D4s/Z6/Z63/Z9

    pozdrawiam
    Paweł

  2. #1482

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Robiłem raw+jpg. Moja uwaga dotyczyła tego jak wygląda jpg z puszki. Jpg jest 8-bitowy i tam niewiele bym wyciągnął.
    Robiłem RAW 14 bitowy.
    Ok, ok -- źle Cię zrozumiałem. To czekamy na jakieś sample.
    Najzieleńszy z zielonych
    Niezbyt poważny, czasem odważny, nie-co-dziennik sporadyczny.

  3. #1483

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    a miałeś włączone ADL ?
    Tak, często miałem ADL.
    Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.

  4. #1484

    Domyślnie

    Czy któryś z kolegów miał możliwość porównania d3s z d800 jeżeli chodzi o pracę na wyższych czułościach? Bo mam dylemat, d800 to nowsza kostrukcja ale o innym charakterze niż d3s, obrazek generuje piękny, ale czy będzie widać różnicę?
    FX był i się zmył...

  5. #1485

    Domyślnie

    Po normalizacji, powyżej iso12800 D3s ma trochę lepszy DR. Czyli tam gdzie scena jest "szeroka" czernie w d3s mogą byc nadal czarne, a w d800 mogą wpadać we fioleto/niebieskie tonacje. Do iso12800 trudno zobaczyć przewagę D3s-a.
    N16-35/N24-70/N70-200VR2/N24/N105VR/N400VR/Z40/Z24-120S/Z70-200S/V16/TT75/T28-75G2
    D800/D500/D4s/Z6/Z63/Z9

    pozdrawiam
    Paweł

  6. #1486

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    Po normalizacji, powyżej iso12800 D3s ma trochę lepszy DR. Czyli tam gdzie scena jest "szeroka" czernie w d3s mogą byc nadal czarne, a w d800 mogą wpadać we fioleto/niebieskie tonacje. Do iso12800 trudno zobaczyć przewagę D3s-a.
    Zakładam, ze w większości przypadków nie będę wychodził poza 6400iso. Ważna dla mnie jest ergonomia, body jednocyfrowe lepiej mi leżą w ręce, nie wiem jak wygląda to w przypadku d800 z gripem, którego cena jest na razie kosmiczna.
    FX był i się zmył...

  7. #1487

    Domyślnie

    dla mnie subiektywnie, ergonomia D800 vs d3sx ma się naj 1:5. Bez gripa oczywiście - bo go nie mam
    N16-35/N24-70/N70-200VR2/N24/N105VR/N400VR/Z40/Z24-120S/Z70-200S/V16/TT75/T28-75G2
    D800/D500/D4s/Z6/Z63/Z9

    pozdrawiam
    Paweł

  8. #1488

    Domyślnie

    Paweł, a powiedz mi taką rzecz… fotografowałeś może osiemsetką jakieś w miarę szybko i mało obliczalnie przemieszczające się obiekty, jak np. psy na zawodach frisbee? Ciekaw jestem jak się spisuje AF w takich sytuacjach i jakich ustawień używałeś.
    Najzieleńszy z zielonych
    Niezbyt poważny, czasem odważny, nie-co-dziennik sporadyczny.

  9. #1489

    Domyślnie

    fotografowałem ptaki wodne (oczwiście w locie)
    birąc pod uwagę ich małą wielkość - a więc odległość od obiektywu także małą, sporą prędkość -do 55-60km/h i nieprzewidywalność ruchu, uważam że to duże wyzwanie dla AFa. Analizując całość pracy AF - czyli złapanie ostrości i precyzję jej śledzenia, D800 zdecydowanie zawstydza D700tkę.
    N16-35/N24-70/N70-200VR2/N24/N105VR/N400VR/Z40/Z24-120S/Z70-200S/V16/TT75/T28-75G2
    D800/D500/D4s/Z6/Z63/Z9

    pozdrawiam
    Paweł

  10. #1490

    Domyślnie

    To pięknie!
    Zdradź czy używałeś dynamicznego wyboru pola ostrości -- śledzenia 3D czy może 21 pól?
    Ostatnio edytowane przez swider ; 19-06-2012 o 14:48
    Najzieleńszy z zielonych
    Niezbyt poważny, czasem odważny, nie-co-dziennik sporadyczny.

Strona 149 z 556 PierwszyPierwszy ... 4999139147148149150151159199249 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •