http://fishki.net/comment.php?id=20015
juz zrobilem opakowanie
jakie tu sa czasy, jaka przyslona?
czy jest jakies "obiektyw", czy jest to niekonieczne?
Szukaj
http://fishki.net/comment.php?id=20015
juz zrobilem opakowanie
jakie tu sa czasy, jaka przyslona?
czy jest jakies "obiektyw", czy jest to niekonieczne?
Nie robię nic za darmo i proszę nie proś mnie o to. Za darmo pracują podobno niektórzy fotografowie.
autor=posiadacz praw autorskich=właściciel zdjęcia, jeżeli sam możesz sprzedać zdjęcie jesteś jego autorem, w każdym innym przypadku nie.
Metoda wyliczenia optymalnej średnicy otworu
Gdzie d – średnica otworu, f – długość ogniskowej (odległość od otworu do obrazu).
obiektywem jest dziurka
tu jest przydatny programik
Ostatnio edytowane przez wilus ; 25-04-2007 o 10:55
ktos myslal o jakims szkle do takiego bajeru cos ze starych aparatow typu 28mm, 35mm? juz pudelko sklecilem, tyle ze nie wiem co jest zamiast "obiektywu" -ktos wie?
Nie robię nic za darmo i proszę nie proś mnie o to. Za darmo pracują podobno niektórzy fotografowie.
autor=posiadacz praw autorskich=właściciel zdjęcia, jeżeli sam możesz sprzedać zdjęcie jesteś jego autorem, w każdym innym przypadku nie.
no przecież napisał Ci kolega, że zamiast obiektywu otwór (dziurka, pinhole itp.)
Ostatnio edytowane przez artful ; 25-04-2007 o 15:01
pozdrawiam
Artur
Na tym polega pinhole, że nie ma obiektywu! Tyle, że moim zdaniem nie warto robić pinhole na małym obrazu - za słaba rozdzielczość. Kup sobie jakiś stary średni format np. lubitela i go przerób na pinhole. Futrzak sobie ostatnio takiego zrobił. Pogadaj z nim.
"Wolność twojej pięści musi być ograniczona bliskością mojego nosa."
a co sadzicie o tym ruskim wynalazku co podalem linka na poczatku? koszt zerowy a frajda moze byc niesamowita. tylko wydaje mi sie ze cos tam jest naklejone na otworek -wiecie co to?
Nie robię nic za darmo i proszę nie proś mnie o to. Za darmo pracują podobno niektórzy fotografowie.
autor=posiadacz praw autorskich=właściciel zdjęcia, jeżeli sam możesz sprzedać zdjęcie jesteś jego autorem, w każdym innym przypadku nie.
Na otworek naklejona jest mosiężna blaszka, z dziurką o jakiejś średnicy.
"Wolność twojej pięści musi być ograniczona bliskością mojego nosa."
a jaka zalecacie dziurke bo nawet nie wiem z czym sie to je...
wg wzoru wynika zrobie kwadrat(otworek) o sredznicy 1cm i 1cm odlległosci od kliszy, robie cos z 1 metra to mam przysłone f22?
bardzo bym prosil o przykladowe rozwiazanie problema![]()
Nie robię nic za darmo i proszę nie proś mnie o to. Za darmo pracują podobno niektórzy fotografowie.
autor=posiadacz praw autorskich=właściciel zdjęcia, jeżeli sam możesz sprzedać zdjęcie jesteś jego autorem, w każdym innym przypadku nie.
Nie robię nic za darmo i proszę nie proś mnie o to. Za darmo pracują podobno niektórzy fotografowie.
autor=posiadacz praw autorskich=właściciel zdjęcia, jeżeli sam możesz sprzedać zdjęcie jesteś jego autorem, w każdym innym przypadku nie.
Skontaktuj się z nami