Close

Strona 12 z 15 PierwszyPierwszy ... 21011121314 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 146
  1. #111

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Erie Zobacz posta
    jak zwykle jednak w Polsce zeszliśmy z tematu jakim jest ten test i jego ocena
    Tematy testów na optycznych są nudne jak oazowe dziewczęta. Już z dwojga złego wolę pogadać o gamutach.

  2. #112

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    Tematy testów na optycznych są nudne jak oazowe dziewczęta. Już z dwojga złego wolę pogadać o gamutach.
    moi najbardziej święci znajomi "wpadli" właśnie na oazowych wyjazdach, a w czasie pielgrzymek na Jasną Górę sprzedaz prezerwatyw wzrasta podobno kilkakrotnie...

    to tak OT od testów z optycznych
    "Kiedy wszystkie sposoby zawiodą, należy przeczytać instrukcję obsługi" - Murphy

  3. #113

    Domyślnie

    szkoda, że to już nie to samo forum...

  4. #114

    Domyślnie

    witam. jestem tu nowy, więc mam już pewne pytanie w poruszonej tu sprawie dotyczącej darków. na optycznych jest to pokazane. z ciekawości sprawdziłem jak mój d80 się w takich momentach zachowuje. więc na iso 800 raw naświetlanie trochę więcej niż 2 minuty rzeczywiście takie ciapki mam( szum termiczny) są rozłożone równomiernie na całym kadrze. Było wspomniene ze niektóre d80 miały jakis grzjący się element w pobliżu matrycy czy może być to wina tego własnie problemu???? czy może te matryce tak mają??? albo jest to wada fabryczna d80???? Jeśli ktoś wie o co w tym chodzi to prosze od odpowiedź. pozdrawiam

  5. #115

    Post Długi czas naświetlenia

    A ja mam pytanko do użytkowników D80 czy żeczywiście jest z tym aparatem tak jak w teście że przy długich czasach naświetlenia twożą się różne kolorowe żeczy i różowieje ,dajmy na to fotografia nocna gwieżdzistego nieba przy iso 100- 200 i czas naświetlenia rzędu 20 - 30 min czy ten aparat potrafi zrobić takie zdięcie dobrze? czy to zależy od iso im wyżej tym gorzej?
    Zauważyłem że na tych testach optyczne że nie tylko D80 ma z tym problemy ale także D200 i D50 tylko u konkurencji Canona to nie występuje,dziwne poprostu nikon tak ma czy jednak da się zrobić poprawne zdięcie nocne,jak to właściwie jest z tymi nikonami a konkretnie z D80?
    Najważniejsze w Fotografi jest światło - D80 + T17-50 2.8 + N50 1.8 + N70-300 4.5-5.6 VR ! oraz SB-800 i pare drobiazgów

  6. #116

    Domyślnie

    20-30 minut naswietlania?Wyjdzie chyba cos w stylu wybuchu supernovej..
    I walk through the valley of death, I will fear no evil,
    for I am the baddest, meanest mother fucker in the valley
    www.marcinmichno.com

  7. #117

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fader_audio Zobacz posta
    witam. jestem tu nowy, więc mam już pewne pytanie w poruszonej tu sprawie dotyczącej darków. na optycznych jest to pokazane. z ciekawości sprawdziłem jak mój d80 się w takich momentach zachowuje. więc na iso 800 raw naświetlanie trochę więcej niż 2 minuty rzeczywiście takie ciapki mam( szum termiczny) są rozłożone równomiernie na całym kadrze. Było wspomniene ze niektóre d80 miały jakis grzjący się element w pobliżu matrycy czy może być to wina tego własnie problemu???? czy może te matryce tak mają??? albo jest to wada fabryczna d80???? Jeśli ktoś wie o co w tym chodzi to prosze od odpowiedź. pozdrawiam
    Grzejący się element miałem w swoich D80 i dawało to lekki zafarb na górze kadru w 1/3 szerokości od lewego boku. Było to na samej górze i nie miało nic wspólnego z pozostałymi szumami matrycy.

  8. #118

    Domyślnie

    U Canona (CMOS) prąd ciemny jest odejmowany (kompensowany) cały czas, więc nie ma takiego efektu jak w CCD (nikon, Sony, Pentax itd). Stąd też takie różnice. Jednakże przy CCD można przecież użyć redukcji szumu z długich ekspozycji i odjąc tego wspaniałego darka i też będzie ok na zdjęciach nocnych o bardzo długich ekspozycjach.

    Pozdrawiam
    maruda
    szkoda, że to już nie to samo forum...

  9. #119

    Post

    Poprostu widziałem takie zdięcia w jednej z gazet jak przy ekspozycji 22minutowej naświetlane było niebo i gwiazdy miały taki tor jak by spadały,ale wogóle czy na czasie B 20-30min da się pracować przy niskim iso czy kiszka wyjdzie bo wiem że canon potrafi zrobić takie zdięcie a nikon d80?
    Najważniejsze w Fotografi jest światło - D80 + T17-50 2.8 + N50 1.8 + N70-300 4.5-5.6 VR ! oraz SB-800 i pare drobiazgów

  10. #120

    Domyślnie

    Erie, za mało wiem, aby debatować, ale w Canonie też jest redukcja przy długich czasach, tak więc nie jestem pewien, czy działa tak ciągle. Moje obawy potwierdzają dodatkowo fotki, które robię, gdzie szumu jest więcej niż w przypadku Nikona (tym razem piszę o krótkich czasach, ale wysokich ISO). Być może jest tak dlatego, że nie ma opcji "odszumianie" przy wysokich ISO

Strona 12 z 15 PierwszyPierwszy ... 21011121314 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •