Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 13 z 13

Wątek: AF-S a ceny?

  1. #11

    Domyślnie

    Jeśli ktoś wreszcie wypuści łaskawie AF-S 85/1.8, to problem z brakiem silnika przejdzie praktycznie do historii.
    Bo są:
    - szerokie kąty (N10-24, S10-20, T12-24)
    - dobre standardowe zoomy amatorskie (N18-105, S17-70)
    - profesjonalne zoomy standardowe (N17-55, S17-50OS)
    - jasne stałki (S30/1.4, 35/1.8, 50/1.8, 50/1.4, 85/1.4)
    - szkła macro (40/2.8, 60/2.8, 85/3.5VR, 105/2.8VR)
    - amatorskie tele (55-200VR, 55-300VR, 70-300VR)
    - jasne profesjonalne tele (S50-150, S70-200, N70-200VR)

    Do wyboru do koloru, co komu potrzeba.
    I właściwie w wielu wypadkach lepiej jest dołożyć trochę do AF-S, bo to nie tylko silnik. To przede wszystkim nowsza konstrukcja, bardziej zaawansowana technicznie i optycznie, dostosowana do pracy na cyfrze.

    Problemem jednak są ograniczenia niższych body, przede wszystkim słabe moduły AF. Sam tego doświadczyłem - wziąłem na żużel D40 z 70-300VR. Ledwo za Gollobem nadążał
    Innym razem poszedłem już z D90 - zupełnie inna bajka, ten sam obiektyw ustawiał ostrość 2x szybciej. Obecnie na D300s było by na pewno jeszcze szybciej.
    Ostatnio edytowane przez coroner ; 06-09-2011 o 11:03
    FX+ FX + 20-35/2 + 50/1.4 + 85/1.8 + 70-200/2.8 VR

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez coroner Zobacz posta
    Problemem jednak są ograniczenia niższych body, przede wszystkim słabe moduły AF. Sam tego doświadczyłem - wziąłem na żużel D40 z 70-300VR. Ledwo za Gollobem nadążał
    Innym razem poszedłem już z D90 - zupełnie inna bajka, ten sam obiektyw ustawiał ostrość 2x szybciej. Obecnie na D300s było by na pewno jeszcze szybciej.
    D40 to najnizsza polka byla, teraz w D5100 montuja uklad autofocusa z D90 z tego co wiem.
    Z5 + N24-200 + FTZ II + T17-35/2,8-4+ N70-300 (AF-P)
    D7200 + S18-35/1,8 + S10/2,8 + S17-70/2,8 + N10-20, N18-55 (AF-P) + N70-300 DX (AF-P)

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Michaelius Zobacz posta
    D40 to najnizsza polka byla, teraz w D5100 montuja uklad autofocusa z D90 z tego co wiem.
    Biorąc pod uwagę, ile się czyta o FF/BF w D90 to średnio jest się z czego cieszyć Choć do szybkości działania dla większości sytuacji z jakimi się spotkałem pracując na tym body raczej nie miałem zastrzeżeń. Z jakimś topowym szkłem jak 17-55, 24-70 pewnie było by jeszcze lepiej.
    FX+ FX + 20-35/2 + 50/1.4 + 85/1.8 + 70-200/2.8 VR

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •