Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 32

Wątek: Nikon d90

  1. #21

    Domyślnie

    A mam pytanie czy tą 35 będę mógł robić zdjęcia całej sylwetki ? i czy bedą też wychodzić zdjęcia np samej twarzy ? i czy to szkło jest dobre do reporterki i portretów ? szukam na forum ale nie mogę znaleść jasnej odpowiedzi ?
    Ostatnio edytowane przez spriterank1 ; 19-07-2011 o 18:42

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spriterank1 Zobacz posta
    A mam pytanie czy tą 35 będę mógł robić zdjęcia całej sylwetki ? i czy bedą też wychodzić zdjęcia np samej twarzy ? i czy to szkło jest dobre do reporterki i portretów ? szukam na forum ale nie mogę znaleść jasnej odpowiedzi ?
    Bez problemu. Do reporterki sie nada. Portret - raczej cala postac lub grupa. Ujecie typu 'sama twarz' bedzie cokolwiek karykaturalne (przerysowania, np. wielki nos). Tu potrzeba >70mm.

  3. #23

    Domyślnie

    Więc biorę tamrona 17 50 i wacham się między 35mm a 50mm jedno z tych dwuch musze wybrać, widziałem zdjęcia z 50mm i całkiem przyjemne ale nie widziałem z 35 :/

  4. #24

    Domyślnie

    tamron + nissin.
    Zestaw da ci wiele radości i zmieścisz się w budżecie.
    Miłej zabawy...
    Зеркальная цифровая фотокамера D90

  5. #25

    Domyślnie

    Witam i odgrzewam troszkę wątek (nie chcę zaśmiecać forum). Pytanie kieruję do użytkowników D90.
    Mam "okazję" zakupić D90 za 1800zł, z czerwca tego roku (czyli aparat niecałe trzy miesiące w użytkowaniu). Przebieg ~6000klapnięć, stan wg. sprzedającego idealny (oczywiście jeszcze będę oglądać body). Oczywiście piszę tu o kupnie samego body. Aparat zakupiony w Polsce (paragon, gwarancja, itd.). Teraz pytania:
    1. Czy warto za taką cenę, czy można liczyć na dalszy spadek cen używek?
    2. Na co zwracać uwagę podczas zakupu D90, chodzi mi głównie o jakieś "wady ukryte", o których mógłbym nie wiedzieć, a jako użytkownicy wiecie iż mogą występować?

    Byłbym wdzięczny za pomoc.
    --> Flickr
    D90, T18-50, SB600, H44M-7, J135 MC

  6. #26

    Domyślnie

    Narąbał tych klapnięć w dwa miesiące Jak masz gwarancję to pewnie że warto bo generalnie to nie przebieg na aparat który liczony chyba na ok 100 tys, nie wiem jak szybko będą taniały ale za kilka lat pewnie i za tysiąc kupi, pytanie czy jest sens czekać tyle? Czort wie ile tego jeszcze na magazynach mają, jak skonczą sie nówki to używki wcale nie muszą szybko tanieć.
    Mój zachowuje się poprawnie a nie dopatrzyłem się nigdzie na forum jakichś dyskusji o problemach z tym korpusem, to chyba bardzo udana puszka. Ma nierewelacyjny af i czasem bywają kłopoty z 35/1.8G ale by mieś lepiej to trzeba d300(s).

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysiozboj Zobacz posta
    Ma nierewelacyjny af i czasem bywają kłopoty z 35/1.8G ale by mieś lepiej to trzeba d300(s).
    No właśnie, czytałem o tym. Ja miałem niegdyś D40 z 35 1,8 i śmigał pięknie! Czy współpraca pomiędzy 35 1,8 a D90, to kwestia wyboru odpowiedniego obiektywu (przejrzenia kilku w sklepie), czy raczej "ten typ tak ma"? Bo powiem szczerze, ta stalka to pierwszy mój zakup pewnie będzie.

    Dokładny przebieg to 6901 klapnięć. rzeczywiście sporo, ale sprzęt był wykorzystywany w jakiejś firmie.
    --> Flickr
    D90, T18-50, SB600, H44M-7, J135 MC

  8. #28

    Domyślnie

    U mnie drugi trafia przyzwoicie więc pewnie jeśli będzie wybór z kilku to trafisz na dobry. Myślę że źle pracujących takich zestawów nie będzie sporo bo i korpus i szkło bardzo popularne, ci co mają natomiast pecha trafiają tutaj i robią szum
    Jest też trochę osób które miały 35tkę z innym korpusem i po przejściu na D90 z tym samym szkłem były kłopoty więc to chyba urok puszki. Zawsze można też wysłąć do kalibracji, z opinii które czytałem wychodzi że skutek jest pozytywny, na gwarancji bezpłatna usługa.

  9. #29

    Domyślnie

    Uważam że warto. - ja 2 lata temu dałem ponad 3 tys za korpus Ty masz praktycznie nówkę za połowę tej ceny.
    A z 35mm 1,8 nie mam żadnych problemów z AF - działa jak trzeba z pierwszą sztuką jaką podpiąłem w sklepie.

  10. #30

    Domyślnie

    Albo kup moją D 90 w komplecie z 2 obiektywami (18-105 i 35 mm/1.8, torbą, extra kartą, extra filtrem z serii PRO, statywem .... / spoko D 90 jest SUPER / ... ma 21.000 klatek ...ino celuję już w D 700 ... tak na grudzień 2011r .... oczywiście cena ma cyfrę 3 z przodu ....

    Generalnie d o s k o n a ł y aparat ten D 90.

    PS. bez podtekstów ... zmiana z D 90 na 700 to jak zmiana Mercedesa C klasa na E klasa

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •